Valakinek már igazán illett (önként) beleszaladnia a késbe: D1ó5győr

Bp. Honvéd – Diósgyőr 5-1 // osztályozókönyv

Az rendben van, hogy a D1ó5győr objektíve bűn rossz, hiszen még mi is képesek voltunk kilencet gurítani nekik az ősszel, azonban akkor sem fér a fejembe (oda bele), hogy miért nem tudtunk máskor is ilyen elánnal játszani?

• az MTK elleni első félidőben (Bódog utolsó meccsén) hasonlót lehetett látni, mentünk, csináltuk, hajtottunk (látványosan egymásért is), majd jött a szokásos második félidő.
  • Gazdaggal csatárban egyszerűen nem tudunk veszíteni. Nagyon kell, hogy kétféle stílus legyen elől, és ne a négy statikus támadónkból szenvedjen kettő labda nélkül.
    • amúgy megvan, hogy a négyből hármat nyáron szereztünk be, majd, amikor úgy éreztük, ennyi is kevés lesz, akkor megegyeztünk Eppellel? 07.17. TGK; 08.04. Babakocsi; 08.19. Balogh; 10.20. Eppel az érkezési sorrend, miközben más típusú csatárt nem igazoltunk, csak eladtunk (Moutari, Lanzafame).
  • a meccs kínosan hasonlított a 60. percig az MTK ellenire: jó játék az első félidőben, 2-0 ide, a második elején kapunk egy gólt – és ekkor, kivételesen mi lőttük a harmadikat, eldöntve a meccset. Ennyit számíthat egy apró gólocska a 60. perc után, amikor nekünk nagyon nem szokott összejönni.
  • érdekes, hogy ha Kamber és Lovric között kell dönteni, akkor Pisont is Lovricot választja. Nincs ezzel semmi baj, Kambi csak figyelgessen oda a padon, hátha szükségünk lesz rá öltönyben-nyakkendőben.
  • vicces, hogy a Felcsút negatív gólkülönbséggel elölről a harmadik, mi pedig pozitívval hátulról a harmadikak.
  • a fehér mez, fekete nadrág, fekete sportszár szettünk kifejezetten jól néz ki. A francnak erőltetjük a látványosan alsópolcos piros-feketét?
    • mellékesen a fehérben 4 meccsen szereztünk ugyanúgy 7 pontot, mint a piros-feketében 10 meccsen. Ha egy mez nagyon nem megy, akkor azt tényleg nem kell erőltetni. (Aki pedig nem hisz a babonákban, az nem is futballszurkoló!)
    • ha mind a 14 meccsünket fehér mezben játszottuk volna, és tartjuk az eredményességünket, akkor most 24-25 pontunk lenne, és kényelmesen a harmadik helyen állnánk.
    • végig piros-feketében azonban csak 10, vagyis a D1ó5győr mögött, az utolsó helyen.