Elképesztő mennyiségű számmal és adattal rendelkezünk, és ebből osztunk meg most veletek párat (vol. 1)

Sajnos nem a lottószámokat :(

Pályára lépés és pontok

A Honvéd átlagosan 1,12 pontot szerzett a 2020-21-es idényben egy meccsen (ppm).

A legalább egy környit (vagyis 11 mérkőzésen) pályára lépők körében a következő nagyobb eltérések figyelhetők meg:

• 1,50 ppm Aliji (+0,38 ppm!), vagyis ha Aliji a pályán volt, a csapat eredményessége is jelentősen megugrott.
  • 1,45 ppm Nagy Geri
  • 1,43 ppm Bocskay
  • 1,40 ppm Kamber

A másik oldalon egyedül egy adatot érdemes kiemelni:

• 0,92 ppm Eppel (ez -0,20 ppm!)
Pályán töltött idő és pontok

Érdekes lehet megnézni az iménti bontást úgy is, hogy azt vizsgáljuk, egy játékos mennyi pontot szerzett addig, amíg a pályán volt. Vagyis ha 1-0-nál lecserélik, de a vége 1-2, akkor a lecserélt játékos 3, a becserélt 0 pontot kap.

A csapatátlag ugyanaz: 37 pont, vagyis 1,12 ppm. A legalább egy környit (11 mérkőzésen) pályára lépők körében a következő nagyobb eltérések figyelhetők meg:

• 1,50 ppm Nagy Dominik
  • 1,44 ppm (39 pont) Zsótér nem csupán több pontot volt a pályán, mint a csapat, hanem ha az 1,44 pont per meccses mutatóját felszorozzuk, akkor 47,5 pontot kapunk, és ez a mennyiség egy kényelmes ötödik helyet jelentett volna.
  • 1,36 ppm Bocskay
  • 1,27 ppm Nagy Geri, Lovric, Bőle

A másik oldalon ismét csak egyetlen nevet találunk:

• 0,80 ppm Kesztyűs
Pluszmínusz

A plusz-mínusz mutató azt mutatja, hogy amíg egy játékos a pályán volt, addig a csapat gólkülönbsége hogyan változott. Tehát ha bejössz a 85. percben 0-0-nál, kap a csapatod egy gólt, és a vége 0-1, akkor aki helyett bejöttél 0, te pedig -1 leszel.

A csapat éves mutatója -2 (vagy átlagosan: -0,06), ami nyilván megegyezik a gólkülönbségünkkel.