Napiubi 2022/01/19

tíz nap múlva kezdünk a Gyirmóttal // és bár bőven van miért izgulnunk, hiszen ha létezhet – a helyzetünktől független – kötelező három pont, akkor a jelenlegi utolsó elleni hazai meccs egyértelműen ebbe a körbe sorolható.

• a Honvéd eddig // egyetlen felkészülési meccset játszott a 3-án indult felkészülési időszakban: az épkézláb játékosok hatvan percet kaptak 15-én a ZTE ellen. Ezen kívül van egy elmaradt edzőtáborunk és négy elmaradt edzőmeccsünk Törökben, valamint legalább egy, de inkább kettő elmaradó edzőmeccsünk itthonról.
  • a Gyirmót // eleve nem tervezett külföldi edzőtábort a szintén 3-án kezdődött felkészülésébe. 6-án eladták Lencsét a Haladásnak, majd 8-án, erősen megfogyatkozva, az első edzőmeccsükön kikaptak a másodosztályú Dorogtól. A Gyirmót honlapja szerint ez a meccs volt az egyetlen értelmezhető edzőmeccsük, hiszen azóta: játszottak volna a III. kerülettel – elmaradt; játszottak volna a Vasassal – elmaradt; játszottak volna az MTK-val – elmaradt; és végül a saját NB III-as csapatukkal tudtak játszani 2×40 percet – ismeretlen összeállításban, mert a gyirmótiak oldala a gólszerzők nevén kívül nem közölt részleteket. (Csörgő, Szegi, Medgyes (Hasani), Mayer, Gino (Hajdú))
  • vagyis // Gyirmóton se sokkal jobb a helyzet, mint nálunk.
  • a tervek szerint // 23-án (vasárnap) még játszanának egy meccset a Videotonnal.
  • nekünk egyelőre // nincsenek nyilvános terveink.