Mastodon

Csak Boti kezd a szlovákok ellen

Csak!

Szerző: vh

Egy lőrinci kispesti Kőbányáról. Megtalálsz Blueskyon, emailt itt tudsz írni nekem, ha pedig üzennél, akkor Signalon vagy Telegramon keress. ||

117 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments
Fedayn33
Fedayn33
5 éve
Reply to  Snowflake

erős túlzás, hogy magunkra találtunk :) ha esetleg, valami csoda folytán – a sok sérült ellenére – legyőzzük a névteleneket, akkor elmondhatjuk, hogy elindultunk a jó úton.

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve

U21:
Magyyar – Norvég

0-3….

Pelso
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Ez nagyjából reménytelen

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  Pelso

Az egész focink siralmas, és reménytelen. Abba kéne hagyni az egészet. Majd megint lecsípnek mindenkitől egy kis lóvét, és beleöntik a feneketlen vödörbe. Mert ha a sánta lónak aranypatkókat vesznek azzal se fog tudni vágtatni. Tök elkeserítő ez az egész.

papparam
papparam
5 éve
Reply to  Döme Sanya

Az okok között erősen ott van az is, hogy öntik bele a pénzt, a szereplők meg lubickolnak benne, nincs teljesítménykényszer, így ez csak egy felfújt lufi. A pálma viszont csak teher alatt nő. Amíg nem lesz piaci alapú profi foci, addig marad a nulla fejlődés, mennek az évek pocsékba.
EL vagyunk átkozva, én tuti nem érek meg egy normális magyar focit. Se. :(

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  papparam

Lehet, hogy tényleg ez a fő ok, mert 17 évesek után, úgy fogyunk el mint a gyertya.

peppegabor
peppegabor
5 éve
Reply to  papparam

Amikor nem volt pénz, akkor meg a jatékosok bundaztak..
Nalunk pl a 2007/2008as szezon bajnoki cimét..

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  Vizi Viktor

Dárdai magyarsághoz való viszonyán azért lehetne vitatkozni… (gyerekeit németnek nevelte, haza sem akar költözni, kijelenti, hogy többé nem lesz magyar kapitány..)

ius
ius
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Nekem nincs kétségem a magyarsághoz való viszonyában.

nagyondühös
nagyondühös
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Érdektelen hogyan viszonyul a magyarság kérdéséhez. Vele kapcsolatban egy dolog a lényeg a mi (szurkolói) szempontunkból, hogy nagyszerű edző, és fantasztikusan ért a mai focihoz! Sok sikert neki bárhol is dolgozik!

Laca
Laca
5 éve
Reply to  bendeguz1909

fogalmazzunk inkabb ugy hogy a magyar focihoz valo viszonyat.
(eszetlenul elszort milliardok, inkompetens vezetes aka buzi mlsz, stb stb…)

Pelso
5 éve

reméljük ez a közeledés felgyorsulását is jelenti…

októberes
októberes
5 éve
Reply to  Pelso

Szerintem ez annyit jelent, hogy felkészültebben csatlakozhat leendő csapatához, mintha egyénileg edzene. Kedvenc csapata segít neki, ahogy azt az előző években is tette.

papparam
papparam
5 éve

Pár szóban az aktualitásokról. (Tudom, klasszikust pontosan, de valami ilyesmi. :))

Sérülések/Sannino
Szóval akik sérültek voltak/most is azok: Mezgrani, King, Lanza, Nagygeri, Gazdag, Ngog, Lefkovits, Hatira. 8 ember. Még ha kivesszük Kinget (mert igazából csak Mezi sérülése miatt van itt) és Hatirát (mert igazából még egészségesen sem kéne), akkor is 6 full kezdő. Ilyen sérüléshullámot még nem láttam (max hasonlót, amikor amikor bundázás miatt előzetesbe került a fél csapat, mondjuk basztuk is a dózsát Füle góljával a Megyerin). Teljesen irreális bármit megítélni a csapattal kapcsolatban, pl. az edzőt. A tippem, hogy úgyis menni fog, hacsak csoda nem történik. De bármi is lesz, szerintem felelősséggel nem lehet kijelenteni semmit vele kapcsolatban, hiszen nem tudott kiderülni, esélye sem volt. Aki ezek ellenére szakmailag megalapozott (-nak tűnő..) véleményt mond róla, abból szerintem csak a rossz szereplés okozta keserűség beszél.
Ja, az egy dolog, hogy ezek a sérültek, de kik a maradék? A veterán Kambi, Lovresz duó, a Kukocs/Uzoma páros, vagy az egy évet kihagyó Kulacs. És fiatalok (akiktől egyesek azt várnák, hogy pótolják a fentieket, ill. szépen épüljenek be ilyen körülmények között).

Vadócz
Érdekes, mindenki másnak el van nézve, hogy külföldre akar menni. Itt ez a default, nálunk ez olyan természetes, mint hogy kinyitom a csapot és folyik a víz. Ráadásul jogosan akarnak (más kérdés, hogy sokan nem valók oda).
És akkor ha valaki eltökélten addig akar kint játszani, amíg lehet, akár 34 évesen is, le van futballkurvázva. Azért mert tavaly csak 2 hónapra jött. És? Ígért mást? Kötelező volt szerződtetni? Mondhattuk volna, hogy kösz, 2 hónapra nem. De azért jól jött, nem? Többen megjegyezték, hogy a nélküle szerzett pontokkal kb. a kiesés ellen küzdöttünk volna. Amilyen szarul állunk sérülésileg, lehet, még 3 meccsre is idehoznám most.
Ja és egy olyan játékost fikáztok, aki más magyar csapatban nem játszott, mindig alázatos volt, megállta a helyét külföldön és csak szépeket mond a Kispestről (ez igenis számít egy olyan világban, ahol előszeretettel sajnálnak le minket). Az egyetlen bűne, hogy amíg csak bír, kint akar játszani. A futballkurva.

Magyar-szlovák
Tulajdonképpen nem voltunk rosszak, kis szerencsével rúghattunk volna akár gólt, gólokat.
Viszont ami rettentően szomorú, hogy olyan dologgal vertek meg, amit nem akadémiákon lehet tanulni, sőt, köze nincs a focihoz: akarat. Mármint nem ezen a meccsen, mert akartak a mieink is, küzdöttek. Hanem az eddigi életükben: ahhoz kell akarat éveken át, hogy olyan erőnlétet szedj össze, hogy az ilyen meccseken az utolsó 20 percben ne a seggeden vegyed a levegőt és legyen esélyed pár értelmes támadást vezetni egy olyan csapat ellen, ahol benne van a lábakban egy kemény pénteki meccs. De nem volt. :(

Sanzi
Sanzi
5 éve
Reply to  papparam

Hú öreg, minden szavaddal egyetértek. Jól összefoglaltad.

Pelso
5 éve
Reply to  papparam

Vadóczot leszámítva teljesen egyetértek.
a futballqrvázás szerintem is baromság.
de hadd ne legyen már evidens az sem, hogy még 34 évesen is lógnia kell vmi légiós lehetőségen, akkor is, amikor nagy szükség lenne a Csapatnál, amiről csak szépeket mond…

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  Pelso

Továbbra is tartom amit mondtam. Minden évben hiú remévnyeket kelt itt mindenkiben, és most is ezt tette. Annyira szereti a Kispestet, hogy az első adandó alkalommal lelép. Amig edzhet addig oké. Hányszor játszotta már ezt el? Csak annyit kellene mondania, hogy nincs szándékában itt játszani 48 éves kora előtt. Így lenne korrekt.

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  Döme Sanya

Egyébbként igaza van a lehetőségeit használja ki, de nem szabadna teret engedni a találgatásoknak. Sok sikert a további pályafutásához.

papparam
papparam
5 éve
Reply to  Pelso

Jó, hát ez egy szubjektív dolog. Hány éves korában várható el egy játékostól, hogy adja föl a légióskodást, pénzkeresést jótékonykodásból/klubszeretetből? 32 még elmegy, 34 már nem? Amúgy milyen példát tudunk a nyilatkozatokon túli, önzetlen, lemondó, karrierbefolyásoló klubszeretetre az elmúlt 50 év világfutballjában?
Szerintem mi, szurkolók csak akkor nem kötünk bele egy játékosba, ha itt nevelkedett, nem igazol el soha, még 10-szer annyiért sem, ráadásul kurva jó is. :)

Ja, Vadinak meg meg kell mondani, ha hazajön, ne jöjjön ide edzeni, kerülje el Kispestet, ne álljon szóba a vezetőkkel, vagy ha már mégis, mereven utasítsa el még azt is, ha könyörögnek, hogy legalább csak egy pár meccsre jöjjön. Más szavakkal: Ne csináljon cirkuszt!! :)))

KareszB
KareszB
5 éve
Reply to  papparam

Mivel burkoltan meg lettem szólítva: igen. Az! :) Lefordítom kicsit, hátha érhetőbb. Mikor te járod a világot és pl. hangoztatod, hogy mennyire szereted anyukádat, és ezt itthon is mindenki tudja rólad. Aztán amikor éppen hazajössz, kiderül, hogy anyukád beteg. Akkor szerintem ciki, ha csak azért mész hozzá, hogy legyen hol aludni, meg kérni egy kis pénzt, hogy megint le tudj lépni. :)

Komolyra fordítva: semmilyen szinten nem lehet úgy csapatot építeni, hogy kezdőbe raksz valakit, akire épül a taktika, aztán 3 hét múlva, mikor lenne értelme, lelép a francba, te pedig elvesztegettél vele egy hónapnyi munkát.

medvepuszi
medvepuszi
5 éve
Reply to  KareszB

Nem elvesztegették. Pontosan tudták, mennyi időre jön. Max. abban reménykedtek, hogy ilyen idősen már nem jön össze neki a külföld. Nyilván ezt kifelé nem kommunikálta sem ő, sem a klub. Én is azt hittem, hogy marad, de amikor beszéltem vele pár szót, és kitérő választ adott erre, már biztos voltam benne. Gyakorlatilag bevállalta, hogy beugrik segíteni. Most ezerszer nagyobb szükség lenne rá, akár csak két meccsre is.

októberes
októberes
5 éve
Reply to  medvepuszi

De ha beugrik 2 meccsre, akkor a következő átigazolási szezonig nem tud külföldre igazolni. Vagy rosszul tudom?

papparam
papparam
5 éve
Reply to  októberes

Igen, most más a helyzet, mint tavaly, akkor pont az ász. végéig volt itt. Ha most jönne, szerintem is minimum a köv. ász.-ig itt kéne maradnia.

KareszB
KareszB
5 éve
Reply to  papparam

Ha ez valóban igaz, akkor most annyi fog történni, mint amikor egy kapcsolatban azt mondják, hogy tartsunk szünetet. Körbenéz, hogy akad-e jobb, ha nem akkor játszik itt. Ez teljesen jó, csak így meg telik az idő és lemegy 2 nehéz meccs minimum, mire ebből lesz valami.

papparam
papparam
5 éve
Reply to  KareszB

Miért, kedd van, szombaton jön a mol, szerintem ennyi idő alatt manapság bőven el lehet intézni egy igazolást. :)

októberes
októberes
5 éve
Reply to  papparam

Lejátszik gyorsan egy bajnokit szombaton, majd hétfőn elkezdi látogatni az edzéseket (a klubhonlap írta). Az ellenfél megtévesztése a javából! Ui.:Persze ez hülyeség, mivel tegnap is hétfő volt.

októberes
októberes
5 éve
Reply to  papparam

Ász válasz! :)

papparam
papparam
5 éve
Reply to  októberes

Gondolkodtam, hogyan rövidítsem, de még így is hosszú. Ki kéne találni rá egy dedikált betűt. :)

októberes
októberes
5 éve
Reply to  papparam

Igazad van, így nagyon megterhelő végigolvasni, hát még leírni! :)

kgyula
5 éve
Reply to  papparam

A válogatottnál az akarattal nem volt baj. Az erő hiányzott. Az utolsó húsz percre a magyar játékosok elkészültek az erejükkel. Becsületükre legyen mondva, akkor is próbáltak előre menni és egyenlíteni.
Be kellene ismerni, hogy jobb futballistákból álló csapattól kaptunk ki, akik nem tették meg azt a szivességet, mint márciusban a horvátok, hogy elszórakozzák az előnyüket.
Lehet nekik gratulálni.

papparam
papparam
5 éve
Reply to  kgyula

„A válogatottnál az akarattal nem volt baj. Az erő hiányzott.”
Ezt írtam én is. :)

Kovács Hunor
Kovács Hunor
5 éve
Reply to  papparam

Tökéletesen igazad van.
Annyit tennék hozzá,hogy a Vadócz sztori miatt elégedetlenkedőknek igazuk van abban,hogy ne 1-2 hétre jöjjön már haza.
Van aki ezt kulturált formában jelzi,van aki nem.
De szükség van rá(most meg már pláne),ebben a 90% egyetért.

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  papparam

Te szándékosan ferdítesz. Nem az a probléma, hogy külföldre megy. Menjen Isten hírével. Minden évben egy felesleges cirkusz van körülötte, mely senkinek se tesz jót.

papparam
papparam
5 éve
Reply to  Döme Sanya

De ki csinálja a cirkuszt, ő?
Hazajön, mert nincs csapata, itt edz, mi elkezdünk álmodozni, a csapat vezetői hívják, ő azt válaszolja, hogy kösz nem, külföldi szerződésre vár, de aztán esetleg mégis megállapodnak vele, hogy akkor jöjjön, amíg tud. Ő következetesen betartja, amit mond, a cirkusz nem tőle ered.
Bár a mostani helyzetben (Gazdi újra sérült, Geri még nem jött rendbe) még pár meccsre is segítség lenne, alapvetően egyetértek, hogy vagy jöjjön hosszútávra, vagy egyáltalán ne. Normális körülmények között ez általánosan igaz mindig és mindenkire. Ha nem így történik, lehet szidni Hemit, vagy a mindenkori vezetőket, hogy ez miért kell.
De őt? Engem csak az zavar, hogy sokan elküldik az anyjába, nem az, ha valaki szerint nem kell.
Mit ferdítettem?

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  papparam

Tavaly nagyon örülteem, hogy ide igazolt. Most nem örünék neki. Egy hónappal, csak zavart kelt a csapatban. Tavaly is két hónapba telt még hellyel közzel talpra álltunk. Játszon olyan akire egész évben számíthatunk. Ugy kellene kezelni mint ha itt se lenne, nen tagja a csapatnak.Mikor az ábrándozás elfajult, szépen bejelentették a honlapon, hogy csak edzeni jött. Szerintem az elején kelett volna ezt bejelenteni.

Csaba Horváth
Csaba Horváth
5 éve
Reply to  papparam

Ami Sanninot illeti, nos az eredmények ellenére számomra teljesen közömbös. Láttunk az Ő munkája alatt szép dolgokat a Csapattól (Debrecen II. félidő, Újpest meccs, két Craiova meccs, Zalgaris haza), illetve sosem látott sérüléshullámot valamint EVDM szintű fejetlenséget is. Vagyis, ha marad annak örülök, mert az a Csapat javulását jelenti, ha megy, akkor annaki is, mert talán a vérfrissítés segíthet.

Vadócz esete speciális. Én nem hívnám őt futballkurvának, hisz például olyan csapathoz sosem igazolt, amivel megbántaná bármelyik kispesti szurkolót, de ez a hazaigazolok, majd amikor az egész Csapat játéka rá van építve, Ő meg még a téli szünetet sem várja meg, az nem túl szimpatikus számomra. Nem lenne baj a rövid időre történő hazaigazolásával, ha az legalább egy fél szezonos lenne.

Okoska
Okoska
5 éve
Reply to  papparam

Nem volt időm végigolvasni a blogot. De a Nagy Geri, Gazdag, Hatira sérülésekről lehet valami biztosat tudni? Legalábbis számomra ezek a nevek újdonságnak számítottak.

imrus.kispest
imrus.kispest
5 éve
Reply to  papparam

Tavasszal utolso 6 meccset veretlenül hoztuk le ugyanezen playerek nélkül..
Nem volt sem Mezghrani, sem Gazdag több meccsen, nem volt Lanza, King, NGog is hol volt, hol nem.

Semmilyen karakteres taktikai elképzelés nincs, „cserébe” a védelem sem stabil.

Amiota Lanzafame van, azota van valamilyen jaték elöl, de ez kevés.

Ha a következö két meccsen nem nyerünk, 7 fordulo alatt begyüjtött 3-4 pont kétségbeejtö lenne.

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  papparam

Nagy Geri és Gazdag Dani mikor sérült meg??? Honnan az infó?

papparam
papparam
5 éve
Reply to  CSAKA

Kémeink jelentése szerint Geri nincs 100%-osan rendben, Gazdi pedig megint sérült, feltehetőleg a válogatott meccsen kapott rúgás következtében. Pontosat természetesen nem tudni, nagyon remélem, hogy rendbe jönnek minél hamarabb.

kispestjunior
kispestjunior
5 éve
Reply to  papparam

kis csúsztatás a szövegben, h ezek a játékosok nem egyszerre sérültek meg, + közülük pl. tavaly ősszel többen nem is játszottak a csapattal, mégis jobbak voltak az eredmények.
ahhoz képest
– Gróf, Holender, Danilo, Baráth
+ Tujvel, Niba, Kálnoki, Kesztyűs, Kulac, Moutari, Nasser.

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve

Foci a sport, és a szórakoztató ipar része, de ki a bánat tud ezen szórakozni. Ebbe az EU összes GDP-t beleölhetjük, de minek. Pá labdarúgás.

Sanzi
Sanzi
5 éve
Reply to  Döme Sanya

A tegnapi meccsbe nehêz belekötni! 75 percig uraltuk a mecset… Szvsz. A legjobb első félidőt produkáltuk.

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  Sanzi

Nem kötök bele, nekem nem szórakozás az sem, ha jó játék ellenére kapunk ki. A bírói tévedéseken sem szórakozom valamiért.

zolee
zolee
5 éve
Reply to  Döme Sanya

Az elején szórakoztató volt a kivonuló magyar csapat előtt álló gyerekek kinézete szlovák mezben, látszik hogy chipsen nőnek fel volt olyan kisgyerek aki mögül alig látszott ki a játékos :)
Bár lehet direkt öltöztettek ilyen gyerekeket szlovák mezbe :)
Innentől kezdve lehet taglalni a jövő válogatottjának esélyeit.

kgyula
5 éve
Reply to  zolee

?

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  zolee

Na jó ez tényleg szórakoztató volt?, majdnem sírtam.?

kgyula
5 éve
Reply to  Sanzi

A meccset mem „uralni” kell, hanem megnyerni. Ez általában a jobb képességü csapatoknak szokott sikerülni, de nem mindig. Mi ebben a sorozatbsn is azt reméljük, hogy minden meccsünkön ez a kivétel fog érvényesülni. A horvátok ellen bejött, most nem…

Sanzi
Sanzi
5 éve
Reply to  kgyula

Máshogy látom.
A csapat diadala és az egyénieskedés halála volt a tegnapi meccs.
A szlovákok csapatként győztek, mi az egyénieskedésbe buktunk bele…
Az egész meccs erről szólt.

kgyula
5 éve
Reply to  Sanzi

Szuflával az egyén bírja (vagy nem bírja) nem a csapat, és az egyéni megoldásoknak van (vagy nincs) eredménye. Lobotka teljesítményét sem lehet, „társadalmasítani”, mert ő játszott kurva nagyot, míg pl. Rusnák elbénázott mindent, amit lehetett, ami meg az ő sara nem a csapatáé.
Nem tudom, elég-e a minőségi különbség érzékeltetésére, hogy nekünk van egy Nagy Ádámunk (angol másodosztály), nekik meg egy Lobotkájuk (spanyol elsőosztály).
Nagyon okosan beszélt Bozsik Péter, aki szerint nem érdemes a kétségkívüli lesgóllal magyarázkodni, mert végül is a jobb erőkből álló csapat győzött.
Csak hát tudom, ez Magyarország, ahol nemzeti sorskérdést faragnak egy utódállam válogatottjával rendezendő sporteseményből (ami normálisan gondolkodni képes társadalmakban az, ami: sportesemény), ezért ezt beismerni szinte lehetetlen.

Sanzi
Sanzi
5 éve
Reply to  kgyula

A lesgólról egyszót se szóltam. Én az önző, egyénieskedésre utáltam, nem egyszer, nem kétszer. Sallai inkább passzolna, Klein inkább passzolna, Dzs inkább passzolna… Szalai meg még ma is várja a labdákat full üresben!

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Sanzi

Ki egyénieskedett?

Sanzi
Sanzi
5 éve

A tegnapi mérkőzés az első 30 percben dőlt el, amikor is Sallai oldalán alsó hangon kettő gólt kellett volna szerezni, csak hát az a kurva nagy önzőség… Sallai nagyot ment, de még meg kell tanulnia, hogy szélső poziból elsősorban passzolni kell!
Utolsó 20-25 percre szembetűnő volt mennyire elfogyott a szufla… Kb mindenkinél…
Rossi taktikai hibája csak a cseréknél keresendő.
Dzsudzsákot le kellett volna kapni 65. perc körül már a seggén vette a levegőt.
Klein lehozatalát sem értettem, ő tűnt a legerősebbnek!
Holcsi 5 perce még egyszerűen érthetetlen, értelmezhetetlen volt számomra.

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Sanzi

Klein fizikailag tényleg erős, csak fejben iszonyat gyenge, be se férne nálam, az egyik nagy hátrányunk volt tegnap.

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve

Jövőben mely Honvéd-játékosok érhetnek esetleg válogatott közelbe..
Nyilván, ezt nehéz megmondani, hiszen még testileg is fejlődnek.. De az én véleményem és reményem (!)

Megyeri – intelligensnek tűnik és jó kapusnak, rá kíváncsi leszek, jelenleg az u17es válogatott cserekapusa. Érett gondolkodású játékosnak tűnik. Remélem, be tud robbani.

László Dávid – kiemelkedett az u17es csapatból, ballábas játékos, szó volt arról, hogy már külföldi csapatok is vinnék. Jó lenne, ha idén be tudna mutatkozni a felnőtt csapatban. Most játszott először a Budafok ellen a felnőtt csapatban, a felvételek szerint gyorsaságban már fel tudta venni az iramot.

Szendrei – szerintem ő KIEMELKEDŐ tehetség, neki helyet kéne már kapnia MOST a Honvéd felnőtt csapatában. Abszolút reálisnak tartom, hogy válogatott legyen, ha elkerülik a sérülések.

Cipf – tehetségben ő hasonló szint, mint Szendrei, de a fejben ott zűrzavarok vannak. Szerintem most Lanza kiesésével megkaphatná az esélyt. Tehetségben szerintem ő is komoly szintet képvisel.

Soltész Dominik – ő ugyan novemberben már 19 éves lesz, de egyre jobb teljesítményt nyújt az nb2ben. Sokkal gólképesebbnek kell majd lennie, de ügyes, technikás, ha ősszel tudna legalább 5 góllal a gólképességét bizonyítani, akkor akár komolyabb szintre is eljuthat szerintem. Nem fantasztikusan, de jól szállt be az utóbbi hetekben a felnőtt futballba az nb2ben.

Érdemes lesz odafigyelni a Budafok ellen lehetőséget kapó Zvara – Csörgő kettősre is.
Zvara januárban lesz 19 éves, de Szendreihez hasonlóan labdaügyes, a BUdafok ellen látszódott, hogy azonnal megtalálja a helyét a felnőttek között.
Szerintem esélyes lehet a közeljövőben egy Szendrei – Zvara kettős a középpályán.
Csörgő fél évvel fiatalabb, gyakorlatilag pont 18 éves. Csak szűk 10 percet kapott a Budafok ellen, de nekem dinamikusnak tűnt a mozgása.

Ezeknek a fiataloknak fentebb biztosan sokkal több lehetőséget adnék a felnőttek között már ebben az idényben. Ők szinte biztos, hogy mind jó minőségű nb1es játékosnak számítanak majd és akár a válogatottságot is elérhetik.

Sajnos azonban, nálunk is hiányposzt az igazán jó befejező csatár :( :( Pedig az kellene a válogatottba.

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Illetőleg az nb3-as csapatból kihagytam IRIMIÁS-t…

Irimiás pont két napja töltöttbe 18. születésnapját, ennek ellenére egyértelműen kiemelkedik már most az nb3ból.

Ő belőle mindenképpen jó futballista lehet, ha így tud továbbfejlődni. Szerintem neki lassan nb2es csapatot kéne keresni.

zolee
zolee
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Ha kiemelkedik akkor Monorból, vagy a Taksonyból mennyien emelkednek ki?
Szerintem hazabeszélsz, vagyis vágyaidat írod le, egyszerűen nézz a tabellára….
Ha nem lenne pár visszajátszó, akkor blasz 1 és akkor ajánlom menj ki egy blasz 1, vagy megye 1-es meccsre én voltám már több meccsen is…

kgyula
5 éve
Reply to  zolee

Ha így megy tovább, erőlködés nélkül összejön a Blasz1….

zolee
zolee
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Engedd már el ezt az egészet, bár lehet igazad lesz és válogatottak lesznek, de akkor nem azon fogunk sírni hogy egy tévesen megadott lesgól miatt kaptunk ki szlovákoktól

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  zolee

Az optimisták később halnak meg, mint a pesszimisták :) :)

gábor Walter
gábor Walter
5 éve

A csoportban az első három helyet megszerezte a Monarchia, és szokás szerint győzelmet aratva körbeverte önmagát:)
egyébként ott lenni jó volt, csak nem volt meg a horvátok elleni izgalmas vibrálás….

Highlanders
Highlanders
5 éve
Reply to  gábor Walter

Hát az nem. Nem volt itt semmi. Alig várom, hogy vízszintes helyzetbe kerüljek. Kurvára nagy csalódás volt ez az egész. Se füle, se farka.

Blaser Ferenc
Blaser Ferenc
5 éve

Tudna nekem valaki belinkelni egy Gulácsi bravúrt a felnőtválogatottban? Megnyugtatna,köszi. Tudod a szurkolói memória rövid….

Kermon
Kermon
5 éve
Reply to  Blaser Ferenc

A végén ami megfogott nehéz labdának tűnt.

Blaser Ferenc
Blaser Ferenc
5 éve
Reply to  Kermon

Rövidre nem kapunk gólt, alap. Olyanra gondoltam pl. Ami meccset dönt el. Félreértés ne essék, nem bűnbaknak tekintem, felnézek rá amit a Bundesligaban tesz, de hogy Európa egyik top10 kapusa, ugyan azt hozza, amit Gróf vagy Dibusz is tudna ezt nem értem. Bárhogy próbálok visszaemlékezni nem jut eszembe, csak u 20-as jótwljesítmény

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Blaser Ferenc

Azt nem szedi ki egyik kapus sem, szerintem jó helyen állt, ha a rővidebbre helyezkedik és a hosszú kapufa mellé rúgja ugyan így akkor meg az gól.

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve

Na úgy naggyából most ment el a kedvem végleg a focitól. Ami ennyire nem megy, kár erőltetni.

kgyula
5 éve
Reply to  Döme Sanya

Nem történt semmi különös, csak nagyjából a helyünkre kerültünk.

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  Döme Sanya

Pont most ne menjen!!

Sallai, Szoboszlai a fiatalabbak közül azért reményt ad arra, hogy jön 4-5 év múlva egy jobb generáció!!!

Hozzájuk csatlakozhat Szendrei, Németh (Genk), remélhetőleg Kis Tamás is magára talál. És még van 1-2 jelentősebb tehetség.

áfonya bácsi
áfonya bácsi
5 éve

Szerencsés, hogy esténként vannak a válogatott meccsek, Mérei Andit így nem látják a kisgyerekek, nem lesznek lidérces álmaik. Én bírom a horrort, de néha még engem is megijeszt.

kgyula
5 éve
Reply to  áfonya bácsi

Nade Áfonya úr….! Legalább azt értékelné, hogy a nevezett hölgy piros feketében pompázik (na jó: mutatkozik). ?

áfonya bácsi
áfonya bácsi
5 éve
Reply to  kgyula

Majd ha nem kenik be az arcát hullafehérre, fokozva az élőhalott összhatást, akkor ránézek a ruhájára is. :)

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  áfonya bácsi

Szegény nagyon le van amortizálódva, ezért kell a vastag fedőréteg.

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve

A szlovák válogatott egyszerűen jobb. Nem világsztárok, de jobbak.

Több helyzetünk volt, de 4-5 játékost leszámítva (Szoboszlai, Sallai, Dzsudzsák, Kádár, Gulácsi) a szlovákok egyszerűen magabiztosabbak.. Ugyanazt a helyzetet ők góllal fejezik be, amit mi mellé lövünk.

Szalait nagyon kedvelem, egy őszinte, szorgalmas srác, de azért megmutatkozik újra és újra, hogy ő miért lett csak a német Bundesliga harmadik vonalas támadója. Persze, így is irigylésre méltó, amit elért, de szükség lenne egy pengésebb támadóra.

Kermon
Kermon
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Jelenleg kihagyhatatlan, most sem ő volt a gyenge láncszem.

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Kermon

Hanem a játékvezetők..

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  Kermon

Szalai kihagyhatatlan, de leginkább azért, mert annyira gyenge a felhozatal a magyar támadók terén..

Kb. Kiprich Józska óta nincs nemzetközi szinten jelentős támadónk :( :(

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Majd talán a Németh gyerek, aki a Genkben játszik…

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Kermon

Így van, számomra hihetetlen, hogy befér a csapatba. Tegnap ő volt az egyik nagy különbség.

Zoli
Zoli
5 éve

Kéne 1 Eppel a válogatottba. Ha más nem, akkor legalább Szalait váltani a 70. perc környékén, mert úgy tűnik a Bundesligaban csak 70 perces meccseket játszanak.

Laca
Laca
5 éve
Reply to  Zoli

igen, cserelni kellett volna a 70 környékén.

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Laca

Cseréltünk bejött Pátkai, aztán nem csinált semmit.

Laca
Laca
5 éve
Reply to  CSAKA

en Szalait vittem volna le

Kermon
Kermon
5 éve
Reply to  Zoli

Szépen letette a labdákat a 88. percben is, nem rajta múlt. A többiek, pl Dzs, szerencsétlenkedték el.

áfonya bácsi
áfonya bácsi
5 éve
Reply to  Zoli

Kicsit nagyobb baj, hogy Dzsudzsáknak mostanában újra felmentése van lecserélésből, a második félidő utolsó 20 percében így Besével együtt már kettős emberelőnyt adtunk nekik.

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  Zoli

Miről beszélsz ha ő nincs fent ki veszi le az előrevagdosott labdákat… Ádámot lecserélték és eltűnt a középpálya, nem tudtuk megszerezni a labdákat, így előrevagdostuk

Kermon
Kermon
5 éve

Hanta statisztikái szerint Boti hányadik kispesti pirosat kapta a válogatottban?

kgyula
5 éve
Reply to  Kermon

Pont nem láttam… Miért állították ki?

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  kgyula

Megmondta a bírónak, hogy kicsit kényelmesre vette a meccset..?

kgyula
5 éve
Reply to  CSAKA

Roppant okos dolog pofázni a bíróval, különösen a lefújás után…

CSAKA
CSAKA
5 éve
Reply to  kgyula

Nem okos, de ki tud okos lenni olyan idegállaporban, amikor a bíró az egész meccsen finoman ( nem rajta ment el, bár a lesgól csúnya volt) ellened fújdogál, beszólogat stb.

zolee
zolee
5 éve
Reply to  Kermon

Nem is kispesti most , így meg visszamenőleg nehéz lenne kiszámolni, mert volt kispesti játékosokat mindet bele kéne számolni

Kermon
Kermon
5 éve
Reply to  zolee

Inkább keserű utalás volt Holender podgoricai góljára.
Egyébként nem lehetetlen kikalkulálni.

CSAKA
CSAKA
5 éve

Pátkainak mit kellene csinálni, vajon ő tudja, mert nem látszik..

kgyula
5 éve

Ezt a Lobotkát kellene leigazolni irányítónak. Ragyogó játékos…

áfonya bácsi
áfonya bácsi
5 éve
Reply to  kgyula

Az a srác szerintem is messze a mezőny legjobbja volt.

kgyula
5 éve
Reply to  áfonya bácsi

Így igaz. A mezőny legkisebb játékosa volt a legnagyobb.

áfonya bácsi
áfonya bácsi
5 éve
Reply to  kgyula

Minden héten kezdő a spanyol egyben, nem véletlen.

Zoli
Zoli
5 éve

Ezek a románok meg a szlovákok… Rendesen dolgozik bennük a kisebbségi komplexus :) Mindig ez a nagy címermutogatás…

CSAKA
CSAKA
5 éve

Tudja valaki, hogy a Geri + Dani sérülés infója honnan származik?

Kicsipest
Kicsipest
5 éve

Vadócz közeledik, már csak az a kérdés, meg is érkezik?

Döme Sanya
Döme Sanya
5 éve
Reply to  Kicsipest

Danke, detto.

kgyula
5 éve
Reply to  Kicsipest

Egyetértünk.

Laca
Laca
5 éve

eb selejtezőn miért nincs VAR?

Pelso
5 éve

Bozsik végre korrekt módon beszélt… Szépen fényezte Botit :)

októberes
októberes
5 éve

Nem kis meglepetés: 1:1-et játszottak a horvátok Azerbajdzsánban.

Kermon
Kermon
5 éve
Reply to  októberes

Nyerni kell ma, mert otthon nem fognak lazázni ellenünk a mi kutyánk kölkei.

Ferenc Kiraly
Ferenc Kiraly
5 éve
Reply to  Kermon

a dunamenti futballkultúra ugyebár..:)

immortalis blog
immortalis blog
5 éve
Reply to  Ferenc Kiraly

Az mekkora duma volt már… :D

kgyula
5 éve
Reply to  Ferenc Kiraly

Így van, a horvátok ma is azt a látványos futballt játszák, ami közép-európai stílusnak neveztek és ami a magyar futballt is jellemezte valamikor. Amihez azért hozzá tartozik a könnyelműség is, amit a horvátok mai 1-1-e is mutat…

immortalis blog
immortalis blog
5 éve
Reply to  Kermon

Elég kemény dió lesz ez a szlovák csapat, azt azért lássuk be. :(

kgyula
5 éve
Reply to  Kermon

….akik már 1848-ban nem akartak azok lenni. ?

bendeguz1909
bendeguz1909
5 éve
Reply to  kgyula

ezt hogy érted?

MB Kecskemét
MB Kecskemét
5 éve
Reply to  bendeguz1909

Úgy érti: magyar történelem, Pákozd, Jellasics.

trackback

[…] Nagy Ádám a kezdőben!20.45-kor kezdődik a Magyarország-Szlovákia Eb-selejtező mérkőzés!Hajrá, magyarok!#magyarok #csakegyutt #HUNSVK @UEFA @UEFAEURO @sfzofficial pic.twitter.com/o9Fr2i8tw4— MLSZ (@MLSZhivatalos) September 9, 2019https://platform.twitter.com/widgets.jsCsak Boti kezd a szlovákok ellen […]