Mastodon

Akadémisták a válogatottban

idnévdátumellenféleredménypercesemény
1Vécsei (1)2014.06.04.Albánia1-035
2Vécsei (2)2014.06.07.Kazahsztán2-079
3Botka (1)2016.11.15.Svédország0-221
4Botka (2)2018.03.23.Kazahsztán2-345
5Baráth (1)2018.10.15.Észtország3-390
6Baráth (2)2018.11.15.Észtország2-090
7Baráth (3)2018.11.18.Finnország2-052
8Holender (1)2018.11.18.Finnország2-036
9Holender (2)2019.03.21.Szlovákia0-29
10Baráth (4)2019.03.24.Horvátország2-190
11Baráth (5)2019.06.08.Azerbajdzsán3-190
12Baráth (6)2019.06.11.Wales1-090
13Holender (3)2019.06.11.Wales1-059
14Baráth (7)2019.09.05.Montenegró1-245
15Holender (4)2019.09.05.Montenegró1-264gól
16Gazdag (1)2019.09.05.Montenegró1-245
17Baráth (8)2019.09.09.Szlovákia1-290[1]
18Holender (5)2019.09.09.Szlovákia1-25
19Baráth (9)2019.10.13.Azerbajdzsán1-090
20Baráth (10)2019.11.15.Uruguay1-270
21Baráth (11)2019.11.19.Wales0-290
22Holender (6)2019.11.19.Wales0-27
23Holender (7)2020.09.03.Törökország1-090
24Holender (8)2020.09.06.Oroszország2-390
25Holender (9)2020.10.08.Bulgária3-169
26Botka (3)2020.10.08.Bulgária3-19
27Gazdag (2)2020.10.08.Bulgária3-19sárga
28Gazdag (3)2020.10.11.Szerbia1-076sárga
29Botka (4)2020.10.11.Szerbia1-090
30Holender (10)2020.10.11.Szerbia1-045
31Gazdag (4)2020.10.14.Oroszország0-045
32Botka (5)2020.10.14.Oroszország0-090sárga
33Holender (11)2020.10.14.Oroszország0-045
34Holender (12)2020.11.12.Izland2-171
35Botka (6)2020.11.12.Izland2-190
36Holender (13)2020.11.15.Szerbia1-167
37Botka (7)2020.11.15.Szerbia1-190
38Holender (14)2020.11.18.Törökország2-017sárga
39Botka (8)2020.11.18.Törökország2-02
40Botka (9)2021.03.28.San Marino3-090sárga
41Gazdag (5)2021.03.28.San Marino3-062
42Gazdag (6)2021.03.31.Andorra4-161gól
43Holender (15)2021.06.04.Ciprus1-090
44Botka (10)2021.06.04.Ciprus1-090
45Schön (1)2021.06.08.Írország0-02
46Botka (11)2021.06.15.Portugália0-390Eb
47Schön (2)2021.06.15.Portugália0-314Eb
48Botka (12)2021.06.19.Franciaország1-190Eb
49Botka (13)2021.06.23.Németország2-290Eb, sárga
50Schön (3)2021.06.23.Németország2-216Eb
51Gazdag (7)2021.09.02.Anglia0-49sárga
52Botka (14)2021.09.05.Albánia0-187
53Gazdag (8)2021.09.05.Albánia0-166
54Botka (15)2021.09.08.Andorra2-189gól
55Schön (4)2021.09.08.Andorra2-173
56Gazdag (9)2021.09.08.Andorra2-126
57Botka (16)2021.10.09.Albánia0-182sárga
58Schön (5)2021.10.09.Albánia0-133
59Vécsei (3)2021.10.09.Albánia0-120
60Schön (6)2021.10.12.Anglia1-167
61Holender (16)2021.10.12.Anglia1-123
62Vécsei (4)2021.10.12.Anglia1-112
63Gazdag (10)2021.11.12.San Marino4-072gól
64Schön (7)2021.11.12.San Marino4-056
65Botka (17)2021.11.12.San Marino4-085
66Vécsei (5)2021.11.12.San Marino4-090gól
67Schön (8)2021.11.15.Lengyelország2-171sárga
68Gazdag (11)2021.11.15.Lengyelország2-133gól, sárga
69Vécsei (6)2021.11.15.Lengyelország2-12
70Botka (18)2022.03.24.Szerbia0-179
71Gazdag (12)2022.03.24.Szerbia0-132sárga
72Vécsei (7)2022.03.24.Szerbia0-111
73Gazdag (13)2022.03.29.Észak-Írország1-019
74Vécsei (8)2022.03.29.Észak-Írország1-09
75Vécsei (9)2022.06.04.Anglia1-04
76Gazdag (14)2022.06.11.Németország1-116
77Vécsei (10)2022.06.11.Németország1-14
78Gazdag (15)2022.06.14.Anglia4-036gól
79Gazdag (16)2022.09.23.Németország1-061
80Gazdag (17)2022.09.26.Olaszország0-234
81Gazdag (18)2022.11.17.Luxemburg2-258
82Botka (19)2022.11.17.Luxemburg2-213
83Botka (20)2022.11.20.Görögország2-171
84Vécsei (11)2023.03.23.Észtország1-045
85Gazdag (19)2023.03.23.Észtország1-037
86Botka (21)2023.03.23.Észtország1-07
87Vécsei (12)2023.03.27.Bulgária3-086gól
88Botka (22)2023.06.17.Montenegró0-01
89Gazdag (20)2023.06.20.Litvánia2-080
90Botka (23)2023.06.20.Litvánia2-090
91Botka (24)2023.10.14.Szerbia2-116sárga
92Gazdag (21)2023.10.17.Litvánia2-245
93Botka (25)2023.11.16.Bulgária2-281sárga
94Gazdag (22)2023.11.16.Bulgária2-29
95Gazdag (23)2023.11.19.Montenegró3-145
96Gazdag (24)2024.03.26.Koszovó2-045
97Botka (26)2024.06.04Írország1-245
98Gazdag (25)2024.06.08.Izrael3-045
99Gazdag (26)2024.06.19.Németország0-23Eb
félkövérrel // ha a Kispest játékosaként szerepelt a válogatottban
[1] // Baráthot a mérkőzés után kiállították.
  • 2019.09.05. // a 15. szereplésen az első gól: Holender.
  • 2020.10.14. // először kezdett három kispesti akadémista a válogatottban: Oroszország-Magyarország 0-0
  • 2021.06.08. // Schön Szabolcs az első olyan akadémista, aki nem a Honvéd játékosaként mutatkozott be a válogatottban.
  • 2021 nyár // a magyar válogatott EURO 2020-ra nevezett keretében négy akadémista szerepelt: Botka, Holender, Gazdag és Schön.
  • 2021.09.08. // a 64. és 73. perc között három kispesti akadémista és egy részben kispesti nevelés (Szalai Ádám) volt egyszerre a pályán. Az első gólt Szalai szerezte tizenegyesből, a másodikat Schön passzából Botka fejelte.
  • 2021.10.09. // a 70. és 82. perc között három kispesti akadémista van egyszerre a pályán: Botka, Schön, Vécsei.
  • 2021.11.12. // négy(!) akadémista a kezdőben: Gazdag, Schön, Botka, Vécsei (plusz Szalai Ádám, Rossi). Magyarország-San Marino 4-0
  • 2021.11.12. // két akadémista gól egy meccsen: Gazdag, Vécsei.
  • 2022.11.20. // Szappanos debütál a válogatottban.
névelőszörutoljáraprod. évprod %válogatottgól
1Vécsei Bálint2014.06.04.2023.03.23.3,9671,58122
2Botka Endre2016.11.15.2024.06.04.4,0460,71261
3Baráth Botond2018.10.15.2019.11.19.3,1673,5211
4Holender Filip2018.11.18.2021.10.12.3,8100161
5Gazdag Dániel2019.09.05.2024.06.19.561,17264
6Schön Szabolcs2021.06.08.2021.11.15.8,378,518
összesen998
prod év: produktivitási rendszerben figyelembe vett kispesti évek; prod %: a Honvéd százaléka a játékos összes évéből
évválogatottsággólnevek
201420Vécsei
2015
201610Botka
2017
201850Baráth, Botka, Holender
2019141Baráth, Gazdag, Holender
2020170Botka, Gazdag, Holender
2021305Botka, Gazdag, Holender, Schön, Vécsei
2022141Botka, Gazdag, Vécsei
2023121Botka, Gazdag, Vécsei
202440Botka, Gazdag

címlapkép: kezdőcsapat 2021.11.12-én San Marino ellen, mlsz.hu

Elsők

A dátum után az MFA-válogatottság sorszáma.

  • az első válogatottság: 2014.06.04. [1] Vécsei
  • az első tízszeres válogatott: 2019.11.15. [20] Baráth
  • az első huszonötszörös válogatott: 2023.11.16. [93] Botka
  • az első gól: 2019.09.05. [15] Holender
  • az első sárga: 2020.10.08. [27] Gazdag
  • az első 90 perc: 2018.10.15. [5] Baráth