Akadémisták a válogatottban

idnévdátumellenféleredménypercesemény
1Vécsei (1)2014.06.04.Albánia1-035
2Vécsei (2)2014.06.07.Kazahsztán2-079
3Botka (1)2016.11.15.Svédország0-221
4Botka (2)2018.03.23.Kazahsztán2-345
5Baráth (1)2018.10.15.Észtország3-390
6Baráth (2)2018.11.15.Észtország2-090
7Baráth (3)2018.11.18.Finnország2-052
8Holender (1)2018.11.18.Finnország2-036
9Holender (2)2019.03.21.Szlovákia0-29
10Baráth (4)2019.03.24.Horvátország2-190
11Baráth (5)2019.06.08.Azerbajdzsán3-190
12Baráth (6)2019.06.11.Wales1-090
13Holender (3)2019.06.11.Wales1-059
14Baráth (7)2019.09.05.Montenegró1-245
15Holender (4)2019.09.05.Montenegró1-264gól
16Gazdag (1)2019.09.05.Montenegró1-245
17Baráth (8)2019.09.09.Szlovákia1-290[1]
18Holender (5)2019.09.09.Szlovákia1-25
19Baráth (9)2019.10.13.Azerbajdzsán1-090
20Baráth (10)2019.11.15.Uruguay1-270
21Baráth (11)2019.11.19.Wales0-290
22Holender (6)2019.11.19.Wales0-27
23Holender (7)2020.09.03.Törökország1-090
24Holender (8)2020.09.06.Oroszország2-390
25Holender (9)2020.10.08.Bulgária3-169
26Botka (3)2020.10.08.Bulgária3-19
27Gazdag (2)2020.10.08.Bulgária3-19sárga
28Gazdag (3)2020.10.11.Szerbia1-076sárga
29Botka (4)2020.10.11.Szerbia1-090
30Holender (10)2020.10.11.Szerbia1-045
31Gazdag (4)2020.10.14.Oroszország0-045
32Botka (5)2020.10.14.Oroszország0-090sárga
33Holender (11)2020.10.14.Oroszország0-045
34Holender (12)2020.11.12.Izland2-171
35Botka (6)2020.11.12.Izland2-190
36Holender (13)2020.11.15.Szerbia1-167
37Botka (7)2020.11.15.Szerbia1-190
38Holender (14)2020.11.18.Törökország2-017sárga
39Botka (8)2020.11.18.Törökország2-02
40Botka (9)2021.03.28.San Marino3-090sárga
41Gazdag (5)2021.03.28.San Marino3-062
42Gazdag (6)2021.03.31.Andorra4-161gól
43Holender (15)2021.06.04.Ciprus1-090
44Botka (10)2021.06.04.Ciprus1-090
45Schön (1)2021.06.08.Írország0-02
46Botka (11)2021.06.15.Portugália0-390Eb
47Schön (2)2021.06.15.Portugália0-314Eb
48Botka (12)2021.06.19.Franciaország1-190Eb
49Botka (13)2021.06.23.Németország2-290Eb, sárga
50Schön (3)2021.06.23.Németország2-216Eb
51Gazdag (7)2021.09.02.Anglia0-49sárga
52Botka (14)2021.09.05.Albánia0-187
53Gazdag (8)2021.09.05.Albánia0-166
54Botka (15)2021.09.08.Andorra2-189gól
55Schön (4)2021.09.08.Andorra2-173
56Gazdag (9)2021.09.08.Andorra2-126
57Botka (16)2021.10.09.Albánia0-182sárga
58Schön (5)2021.10.09.Albánia0-133
59Vécsei (3)2021.10.09.Albánia0-120
60Schön (6)2021.10.12.Anglia1-167
61Holender (16)2021.10.12.Anglia1-123
62Vécsei (4)2021.10.12.Anglia1-112
63Gazdag (10)2021.11.12.San Marino4-072gól
64Schön (7)2021.11.12.San Marino4-056
65Botka (17)2021.11.12.San Marino4-085
66Vécsei (5)2021.11.12.San Marino4-090gól
67Schön (8)2021.11.15.Lengyelország2-171sárga
68Gazdag (11)2021.11.15.Lengyelország2-133gól, sárga
69Vécsei (6)2021.11.15.Lengyelország2-12
70Botka (18)2022.03.24.Szerbia0-179
71Gazdag (12)2022.03.24.Szerbia0-132sárga
72Vécsei (7)2022.03.24.Szerbia0-111
73Gazdag (13)2022.03.29.Észak-Írország1-019
74Vécsei (8)2022.03.29.Észak-Írország1-09
75Vécsei (9)2022.06.04.Anglia1-04
76Gazdag (14)2022.06.11.Németország1-116
77Vécsei (10)2022.06.11.Németország1-14
78Gazdag (15)2022.06.14.Anglia4-036gól
79Gazdag (16)2022.09.23.Németország1-061
80Gazdag (17)2022.09.26.Olaszország0-234
81Gazdag (18)2022.11.17.Luxemburg2-258
82Botka (19)2022.11.17.Luxemburg2-213
83Botka (20)2022.11.20.Görögország2-171
félkövérrel // ha a Kispest játékosaként szerepelt a válogatottban
[1] // Baráthot a mérkőzés után kiállították.
  • 2019.09.05. // a 15. szereplésen az első gól: Holender.
  • 2020.10.14. // először kezdett három kispesti akadémista a válogatottban: Oroszország-Magyarország 0-0
  • 2021.06.08. // Schön Szabolcs az első olyan akadémista, aki nem a Honvéd játékosaként mutatkozott be a válogatottban.
  • 2021 nyár // a magyar válogatott EURO 2020-ra nevezett keretében négy akadémista szerepelt: Botka, Holender, Gazdag és Schön.
  • 2021.09.08. // a 64. és 73. perc között három kispesti akadémista és egy részben kispesti nevelés (Szalai Ádám) volt egyszerre a pályán. Az első gólt Szalai szerezte tizenegyesből, a másodikat Schön passzából Botka fejelte.
  • 2021.10.09. // a 70. és 82. perc között három kispesti akadémista van egyszerre a pályán: Botka, Schön, Vécsei.
  • 2021.11.12. // négy(!) akadémista a kezdőben: Gazdag, Schön, Botka, Vécsei (plusz Szalai Ádám, Rossi). Magyarország-San Marino 4-0
  • 2021.11.12. // két akadémista gól egy meccsen: Gazdag, Vécsei.
  • 2022.11.20. // Szappanos debütál a válogatottban.
névelőszörprod. évprod %válogatottgól
1Vécsei Bálint2014.06.04.3,9671,58101
2Botka Endre2016.11.15.4,0460,71201
3Baráth Botond2018.10.15.3,1673,5211
4Holender Filip2018.11.18.3,8100161
5Gazdag Dániel2019.09.05.561,17184
6Schön Szabolcs2021.06.08.8,378,518
összesen837
prod év: produktivitási rendszerben figyelembe vett kispesti évek; prod %: a Honvéd százaléka a játékos összes évéből
évválogatottsággólnevek
201420Vécsei
2015
201610Botka
2017
201850Baráth, Botka, Holender
2019141Baráth, Gazdag, Holender
2020170Botka, Gazdag, Holender
2021305Botka, Gazdag, Holender, Schön, Vécsei
2022141Botka, Gazdag, Vécsei

címlapkép: kezdőcsapat 2021.11.12-én San Marino ellen, mlsz.hu