HT: 1 - 1
felkészülési
Játékvezető: Mihail Salamanov (Szarajev, Lubimov)

Mérkőzés összefoglaló

A bolgár Ludogorec (2–4) és az orosz Ahmat Groznij (1–1) elleni felkészülési mérkőzéseket követően a svájci Aarauval szemben lép pályára Törökországban a Budapest Honvéd. Ellenfelünk január 18. óta készül Belekben, s az Aaraunak is a mostani lesz a harmadik törökországi meccse: a gárda vasárnap duplázott, a német Dynamo Drezda ellen 1–0-ra, a honfitárs Sionnal szemben pedig 7–1-re győzött.

A Honvéd keretéből hiányzik a beteg Nagy Gergő, illetve Mohamed Mezghrani, aki az Ahmat elleni találkozón kapott egy rúgást a lábára.

1. perc: elkezdődött a mérkőzés, a Honvéd feketében, az Aarau pirosban játszik.

2. perc: egy svájci szögletet követően fejelt a rövid sarok mellé a berobbanó támadó.

5. perc: Holender húzott el a jobb szélen, beadásáról centikkel maradt le a középen érkező Danilo.

10. perc: Mehidic bal oldali beadására Almeida érkezett, és centikkel lőtte a labda a jobb alsó sarok mellé.

11. perc: Kálnoki-Kis húszméteres lövése ment fölé.

19. perc: Holender jobb oldali szabadrúgását magabiztosan húzta le az Aarau kapusa.

21. perc: Peyretti cselezgetett a Honvéd tizenhatos előtt, de nem tudott lövőhelyzetbe kerülni.

22. perc: Mehidic mély beadása Gróf zsákmánya lett.

23. perc: Djordje Kamber jelzi, hogy nem tudja folyatni a játékot, Lovric érkezik a helyére, a csapatkapitányi karszalagot pedig Gróf kapta meg.

29. perc: Gazdag passzolt Danilóhoz, de a tizenhatoson belül svájci védők szerelték a támadót.

30. perc: egy svájci szöglet után Almeida fejesét, majd Alounga lövését is bravúrral védte Gróf.

33. perc: Beglarishvili remek labdával ugratta ki Holendert, aki a ötös sarkánál csinált egy cselt visszafelé, lövése azonban elakadt a védőkben.

34. perc: Gazdag indította a jobbösszekötő helyén kilépő Danilót, aki tíz méterről a rövid sarokba lőtt. 0–1

36. perc: Neumayr bal oldali szabadrúgása elment mindenki előtt, s végül Grófé lett a labda.

37. perc: Peyretti cselezett befelé a jobb oldalról, majd tizenöt méterről a bal alsó sarokba lőtt. 1–1

45. perc: Batik indítása után Fousseni, majd Danilo volt a labda útja, támadónk azonban nem tudott helyzetbe kerülni – néhány másodperccel később pedig a játékvezető lefújta a mérkőzést.

46. perc: elkezdődött a második félidő.

49. perc: N’Gog lőtt húsz méterről, a labda a bal alsó sarok mellett hagyta el a játékteret.

54. perc: N’Gog indította a bal oldalon Kukocot, beadása után tisztáztak a védők.

57. perc: Kukoc bal oldali beadása után Tischler fejelt a kapuba, a játékvezető azonban les miatt érvénytelenítette a találatot.

66. perc: N’Gog lőtt tizenhat méterről, a labda a blokkoló védőről vágódott szögletre.

67. perc: Kukoc szöglete élesen csavarodott a kapu felé, de Deana kiöklözte a labdát.

71. perc: Kukoc bal oldali beadásáról centikkel maradt le a középen becsúszva érkező Tischler.

74. perc: Kukoc 28 méteres, laposan ellőtt szabadrúgása szögletre pattant a védőkről.

78. perc: Heffler passza után N’Gog próbálta magát tisztára játszani, majd a hosszú oldalra passzolt, az érkező Kukoc lövése a védőkről pattant szögletre. A sarokrúgást Kukoc végezte el, Tischler hat méterről fejelt a bal alsó sarok mellé.

79. perc: Gróf helyett Berla a kapuban.

82. perc: Kukoc beadására N’Gog érkezett, de öt méterről centikkel fejelt a kapu bal oldala mellé.

90. perc: vége a mérkőzésnek. Hiába játszott a Honvéd mezőnyfölényben a második félidő során, a győztes gólt nem sikerült megszerezni.

FC AARAU–BUDAPEST HONVÉD FC 1–1 (1–1)

Belek, Calista Sports Center

Vezette: Mihail Salamanov (Szarajev, Lubimov)

Gólszerző: Peyretti (37.), ill. Danilo (34.)

AARAU: Deana – Pepsi, Thaler, Schindelholz, Mehidic – Peyretti, Neumayr (46. Leo), Hammerich, Misic (46. Liechti) – Alounga (46. Rossini), Almeida (Frontino, 63.)

Vezetőedző: Patrick Rahmen

HONVÉD. 1. félidő: Gróf – Batik, Kamber (Lovric), Kálnoki-Kis – Heffler, Gazdag, Fousseni, Beglarishvili, Uzoma – Danilo Holender

2. félidő: Gróf – Kálnoki-Kis, Lovric, Dino – Heffler, Cipf, Szendrei, Banó-Szabó, Kukoc – Tischler, N’Gog

Vezetőedző: Supka Attila