11:33:24 labdabirtoklás (ó:p:mp) 11:01:13
41 gól 25
4,41 kapura lövés/meccs 2,7
2,9 kapura lövés/gól 2,92
51 les 119

Nézegetem az InStat adatait, és egész pofás, hogy gyakorlatilag minden harmadik kaput találó lövésünk gól – az viszont már nem, hogy dettó ugyanaz a mutató ellenünk is. Szerencsére mi meccsenként azért ennél többször találunk, szóval a gól elég valószínű, miközben ellenünk maradjunk annyiban, hogy az egy, ami fixecske.

Ha percre bontjuk, akkor valami olyasmi jön ki, hogy a sokat játszók közül

• Prosser 52,
  • Lanzafame 67,
  • Eppel 88,
  • Hidi pedig 130 percenként talál kaput.

Ehhez azért lődözni is kell keményen, például

• Prosser 19,
  • Lanza 28,
  • Eppel 37,
  • Hidi 46,
  • Zsótér 53 percenként próbálkozik. Proszi nyilván még akkor, amikor nálunk játszott.

Igazából már azokat a meccseket is keresni kell, ahol a kaput találó lövések száma az ellenfélnek kedvezett::

• -3 @ 6. fordulóban a Vasas ellen // 0-2
  • -3 @ 8. fordulóban a Kövesd ellen // 1-3
  • -3 @ 11. fordulóban a Videoton ellen // 1-2
  • -1 @ 23. fordulóban az Újpest ellen // 1-1
  • -3 @ 26. fordulóban a Diósgyőr ellen // 0-2

Hopp, a hét vereségünkből négy meg is volna. A Fradi ellen otthon nullára hoztuk, mégis 0-1 lett, idegenben plusz három volt, mégis csak a végén tettük szorossá (2-3), a Vidi ellen Felcsúton plusz egy, miközben sima zakó (0-3). (Ha nem lenne tiszta, hogy melyik meccs melyik, itt megtalálod az összeset.)

Jó, ez nem mutat semmi, csak érdekesség. Viszont akik még jönnek, azokkal ilyesmi mutatóink vannak:

Videoton 0 0 1 5 23 16 7 9

jelmagyarázat: 1pt, 2pt – pontszám az első két körben ellenük; rg-kg – rúgott és kapott gólok, rl-kl – lövések és kapott lövések, rk-kk – lövések kapura és ugyanaz ellenünk

A lövési mutatónk mindenkivel szemben legalább nulla vagy pozitív, azonban kapura már nullás a Kövesd, negatív a Vasas és a Videoton, míg gólra nézve mindhárman mínuszosak.

Hogy mit jelentenek ezek a számok? Fogalmam sincs, csak olyan érdekességnek tettem ki, mert épp szabadnapom van, és frissítem az idei év adatbázisait. A táblák itt elérhetők, ha valakinek van kedve bányászgatni, és találni újabb érdekességeket, amiket aztán megoszthat a többiekkel.