Adásnapló
Ezúttal Pörge Béla fociblogger, grundhopper volt a vendégünk, őt faggattuk erről a hobbiról, életformáról.
Az adás első három percében adódott két kis technikai bakink is, épp Béla bemutatkozásáról maradtunk volna le – de pótoltuk.
Mitől lesz valaki groundhopper, vagy a nyelvújító kifejezéssel pályaszálldosó? Az derült ki, hogy Béla esetében leginkább attól, hogy eleve szereti focit, aztán egy munka miatt eljut az alsóbb osztályú klubok meccseire, aztán pedig ott ragad, mert kiderül, hogy az NB I-en és a magyar válogatotton túl is van élet a magyar fociban és ebbe szeret bele. Azt is megtudtuk, hogy groundhopper pályákat, vagyis még pontosabban élményeket gyűjt. Béla egyébként a III. Kerületi TVE állandó meccsrejáró szurkolója. Hét-nyolc éve éli a ‘hopper életformát és évente 60-70 meccsre jár, ennek a felét teszik ki a Kerület-meccsek, a másik felét meg a magyar alsóbb osztályú mérkőzések. A groundhoppert egyébként nem a futballmeccs maga érdekli, hanem az a célja, hogy minél több pályára jusson el – ahol éppen mérkőzést játszanak.
A műsor második felében arról beszélgettünk, hogy a budapesti foci hátországában melyek a legizgalmasabb helyszíneink. Előkerült a legendás pesterzsébeti pálya, az egyedi hangulatú ESMTK-stadion, a budapesti amatőr foci jelenleg legfontosabb helye, a Siketek-pálya. Megbeszéltük, hol van a surranópálya a BVSC-stadionba, hol található a Szabadkikötő-pálya és miért szeretünk Budafokra meccsre járni.
A kedvenc alsóbb osztályú pályáink Budapesten
Ami idő hiányában kimaradt, pedig nagyon szívesen beszéltünk volna róla: a BKV stadion a Sport utcában, a Pénzügyőr a Pasaréti úton és a Csepel stadionja a Béke téren.
Nektek melyik a három kedvenc budapesti pályátok?
Helyreigazítás
- Rosszul emlékeztünk, és az MLSZ telki edzőközpontjának átadása előtt nem a Vízműveken edzett a válogatott a Koeman-érában (ugyan nem mondtuk ki, de arra a korszakra gondoltunk), hanem Vácott. Még videó is maradt fent róla: Koeman első edzése.
- Viszont annyiban meg jól emlékeztünk, hogy 2007-ben Várhidi Péter válogatottja mégiscsak a Vízműveken edzett. Ennyit a bizonytalankodásunkról.
Kapcsolódó hivatkozások
- Vendégünk blogja: Pörge grundol blog
- és Facebook-oldala: Pörge grundol
- 1943 szeptember, egy teltházas mérkőzés az Elektromos pályáján. A környezet mára teljesen megváltozott, és a pályából is csak a főlelátó maradt meg mára.
- 1959 március, teltház a BVSC Szőnyi úti pályáján egy tavaszi idénynyitón.
Kapcsolat
- email: hetvegikotekedo@gmail.com
- twitter: @hetvegikotekedo
- facebook: fb/HetvegiKotekedo
- tilos rádió: tilos.hu/show/hetvegi-kotekedo
Az adás meghallgatható
- a Tilos honlapján,
- illetve Spotifyon
- és Apple Podcasten.
A „nagyokat” nem szamitva az Epitok palya ugrik be, mint kellemes, szinte mesebeli emlek, ahol valami liga valogatott (?) meccsen ittam a legjobb malnaszorpot regi, tomzsi „lukacsos” soroskorsobol a 90-es evek elejen.
Aztan a Bkv Elore palya, aminek a tribunjerol tobb Mtk stadion-beli koncertet neztunk meg (na jo, beleneztunk, de foleg megittunk 4-6 sort), de beugrik a Borgi felpalyas golja egy 12.30-kor kezdodo decemberi (?), szerdai kupameccsrol, amit ebedidoben „kilogva” tekintettem meg. Az nem is volt reg.
A Bvsc palya hangulatos, arrol meg pl egy uefa (?) kupameccs ugrik be, talan az egyetlen nemzetkozi kupameccs, amit a Bvsc valaha ott jatszott valami brit kisebb csapat ellen. Utana a Bvsc sorozoben egyutt pialas a brit szurkerekkel, ahol kiderult, magyar reszrol mindneki fardista, ujpesti, kispesti, stb. a tarsasagban, Bvsc fan alig akadt.
Az megvan, hogy az Építőket elbontották? https://www.magyarfutball.hu/hu/stadionok/adatlap/51/epitok_stadion
Érthetetlen.