Tartalomjegyzék

Pinezits Máté

Együtt!

#01. Csákvár – Honvéd 1-2

„Kaptunk egy üzenetet a szurkolóinktól, amely úgy szólt, hogy viribus unitis, ami azt jelenti, hogy egyesült erőkkel – kezdte, gyakorlatilag kérdés nélkül a csákvári győzelem értékelését Pinezits Máté vezetőedző. – Kiemelték, hogy ők beállnak mögénk, mi pedig tegyük ki a szívünket a pályára! Ezúton is köszönjük nekik a támogatást, hogy a kiesés utáni első bajnoki ilyen létszámban jelentek meg és fantasztikusan szurkoltak. Elképesztő!“

Természetesen azért a találkozó is szóba került, hiszen nagy csatában sikerült végül begyűjteni a három pontot.

„Érezte a csapat a folyamatos támogatást és persze sokkal jobb, ha szenzációs focival nyerünk 4–0-ra, de…“
Biztos, hogy jobb? – szakítottuk félbe Pinezits Mátét.
„Abszolút jogos a felvetés, annál jobb forgatókönyv nem létezik, hogy a mérkőzés legvégén, a Kispest-tábor előtt szerezzük a győztes gólt! Bármi is történt a pályán, azt láttam, hogy mindenki megy a másikért, mindenki rohan és védi a társát, ha arra van szükség. Együtt voltunk végig a pályán, egységesen és ez rendkívül fontos.“

Vezetőedzőnk hozzátette, a felkészülési időszak során a csákvárinál szinte csak jobban fociztunk, viszont ez a kiküzdött siker óriási mentális erőt adhat, hiszen kemény csatát nyertünk meg a szezonnyitón.

„Több játékosunkat is sérülés miatt kellett lecserélni, nem szeretnék belemenni, hogy milyen okokból, de nagyon remélem, hogy minél hamarabb velünk lehetnek – hangsúlyozta Pinezits Máté. – Együtt, egységként kell folytatnunk, közösen a szurkolókkal. Elképesztően büszke vagyok a srácokra és köszönjük a tábor támogatását!“

Bátran kell futballozni

#02. Honvéd – Kozármisleny 1-2

„Azt kaptuk az ellenfelünktől, amire számítottunk tőlük és messzemenőkig le a kalappal előttük – kezdte a mérkőzés után sajtótájékoztató Pinezits Máté vezetőedző. – Nagyon sajnálom és ezt az egész csapat nevében mondhatom, hogy ebben a hangulatban nem tudtunk nyerni, nem tudtuk győzelemmel meghálálni a szurkolók buzdítását. Ami a mérkőzést illeti, az zavar a legjobban, hogy nem tudtunk annyira bátran és bevállalósan játszani, mint amire valójában képesek vagyunk. Ez fáj, a következő időszakban sokkal bátrabban kell futballoznunk. És ez meg is van a srácokban, mert jó képességű játékosokról beszélünk, fel kell vállalni azokat a megoldásokat, amelyekre képesek vagyunk. Akár nulla nulla vagy egy nulla az állás, akár az első vagy a tizennyolcadik bajnokinál járunk éppen. Szeretném hangsúlyozni, első körben enyém a felelősség, magamban, magunkban keressük a hibát.“

A sajtótájékoztatón szóba kerül a Kispest-tábor fantasztikus buzdítása, hogy a vereség ellenére is megtapsolták a csapatot, nem véletlenül emelte ki Pinezits Máté is a Bozsik Arénában uralkodó atmoszférát.

„Ahogy az előző héten is mondtam, elképesztő a hangulat, amit teremtenek a szurkolóink, itthon vezetsz egy nullra, fordít az ellenfél és a végén így is melletted vannak… Erre is céloztam, amikor arról beszéltem, hogy meg kell hálálnunk ezt a biztatást. Ne csak arról beszéljünk, hogy fantasztikus a hangulat és a csapat megy előre végig, hanem a játékot is több tartalommal kell megtöltenünk az eredményesség érdekében“ – hangsúlyozta Pinezits Máté.

Csúsztak-másztak a srácok

#03. Nyíregyháza – Honvéd 0-0

„Egy erős, sőt mondjuk ki, az egyik legerősebb kerettel rendelkező csapat otthonában szereztünk pontot. Szeretnénk jobban focizni, de az előző heti, hazai ütés után nagyon kellett, hogy egységként, egymásért küzdve futballozzunk“ – emelte ki a mérkőzést követő értékelésében Pineztis Máté vezetőedző a Nyíregyháza vendégeként elért döntetlen után.

Szakvezetőnk hozzátette, az az alap, hogy minden meccsen győzni akarunk, ugyanakkor reálisan kell látni a dolgokat, nem véletlenül említette, hogy erős riválissal szemben ikszeltünk.

„A Nyíregyháza a kerete alapján esélyes a feljutásra és mi tőlük hoztunk el egy pontot, csúsztak-másztak egymásért a srácok, emiatt is elképesztően büszkék vagyunk rájuk – hangsúlyozta Pinezits Máté, majd arra is kitért, hogy az ivószünet után mindkét félidőben feljavult a játékunk. – Pici apróságokat lehet ilyenkor mondani a játékosoknak, amit látunk kívülről, hogy miként lehet fogást találni az ellenfélen. A pontszerzés annak is köszönhető, hogy a csapat érzelmileg kontrollálta az eseményeket, stabilak voltunk és pontosan erről szóltak az elmúlt hetek. A harmadik fordulóban járunk, fontos, hogy ne akarjunk minden meccset a legelső percben megnyerni. Az NB II-es szezon olyan, mint egy maratoni verseny és ennek a maratonnak nagyon az elején járunk.“

Örülünk a sikernek, de ez is – egy folyamat része

#04. Honvéd – Tiszakécske 2-1

„Aminek nagyon örülök, hogy kettő nullig és kettő nulla után is szép számmal tudtunk helyzeteket kialakítani a mérkőzésen, ami nagyon fontos ahhoz a felfogáshoz, amit szeretnénk játszani – kezdte szakvezetőnk. – A második félidőben egy új mérkőzés kezdődött az időjárás miatt, a csapat pedig küzdeni akarásból és egymás iránti tiszteletből ismét jelesre vizsgázott, akárcsak a szurkolóink, akik olyan hangulatot teremtettek, ami plusz erőt adott a srácoknak. Ami a legfontosabb, hogy azért mert nyertünk, attól még nem felejtjük el, egy folyamatban vagyunk, ennek a csapatnak  ez volt a negyedik tétmeccse, miközben az egyik legfiatalabb átlagéletkorú együttes vagyunk Magyarországon. Tisztában vagyunk azzal, hogy a folyamat elején tartunk és ezek a győzelmek sem viszik el a fókuszt, függetlenül attól, hogy nagyon örülünk a sikernek. Amit még szeretnék kiemelni, hogy gratulálok Vass László kollégámnak, mert jól felkészített Tiszakécskével találkoztunk, amely nem véletlenül volt veretlen a fordulót megelőzően.“

Megérdemelt siófoki siker

#05. Siófok – Honvéd 2-1

„Az első gólig nagyvonalakban az működött, amit elterveztünk, onnantól kezdve nem tudtuk érvényesíteni az akaratunkat, gratulálok a Siófoknak megérdemelt győzelmet aratott. Sajnos ki-ki meccset csináltunk egy olyan mérkőzésből, amiből nem szabadott volna. Három nappal ezelőtt együtt nyertünk, most együtt veszítettünk – mondta szakvezetőnk, aki a lefújást követően a vereség ellenére is kiment a csapattal a Kispest-táborhoz, majd a kerítésnél beszélgetett a szurkolókkal. – Rövid ideje dolgozunk még csak együtt a csapattal, de vállalnunk, vállalnom kell a felelősséget azért, amit a pályára kiteszünk, ezért is álltunk oda a szurkolók elé.“

Javítani kell!

#06. Honvéd – Haladás 1-2

„Mindenek előtt szeretnék gratulálni az ellenfelünknek, jó felfogású, karakteres csapatot ismerhettünk meg a Szombathelyi Haladás személyében. Ami minket illet, nagyon sajnálom, hogy a hat mérkőzésünkből ötödik alkalommal nem tudtuk megszerezni a vezető találatunkat követően a második gólt, hogy kettő nullára vezessünk, holott a lehetőségeink ezúttal is megvoltak. A következő időszakban az lesz a cél, hogy ezen próbáljunk javítani. Egyénileg és csapatként is tudtunk helyzeteket kialakítani, de látni kell, egy folyamatban vagyunk, ahol, a játékperceket, a rutint bajnoki mérkőzésről bajnoki mérkőzésre szerzik meg a játékosok. Hiszek benne, hogy minél több mérkőzés kerül a lábakba, gyorsabban és jobban felismerjük az adódó játékhelyzeteket és a jó megoldásokat. A találkozó hajrájában történtekről nem szeretnék beszélni, a kispadról mindig másképp hatnak az ilyen helyzetek, más érzelmi állapotban látják az ott lévők a szituációkat. A kapuscserével a szombathelyiek kizökkentése is volt a cél, ráadásul a felkészülés hetében Vlada Avramov kapusedzővel pont arról beszéltünk, hogy bár sok nívós helyen dolgozott, de nem látott még kapust, aki olyan hatékonysággal védené a tizenegyeseket, mint Tomás. Megpróbáltunk élni ezzel, sajnos most nem jött be.”

Büszkék vagyunk a srácokra

#07. Honvéd – Győr 2-1

„Ami a legfontosabb, hogy elképesztően büszkék vagyunk a srácokra, amit kitettek a pályára, játékminőségben és hozzáállásban, az elképesztő volt – mondta Pinezits Máté. – Emberhátrányban is meg tudtuk nyerni a mérkőzést, amit egyébként akár már az első félidőben is lezárhattunk volna, hiszen megvolt a lehetőségünk arra, hogy gólokkal vezessünk. De most már nem is ez a lényeg, hanem, hogy nyertünk és büszkék vagyunk a játékosokra, megérdemelték, hogy ilyen eufória legyen a mérkőzés végén. Nem választanám szét a két félidőt, hiszen egy bajnoki meccs kilencven percig tart, no meg persze a néhány percnyi hosszabbításig. Az első félidőben és a másodikban is ugyanaz volt az elképzelésünk, az elsőben ebből rengeteg helyzetet tudtunk kialakítani, míg a másodikban megnyertük az összecsapást. Szeretnénk még jobban játszani, még többet birtokolni a labdát, de ami még fontosabb, hogy olyan játékosok voltak ma is a pályán, akik, ahogy ez korábban is mondtam, mindent megtesznek a Honvédért. Aki pedig nem hisz a sorsban, az most elkezdhet hinni benne, hiszen sorszerű, hogy annak a Pekár Istvánnak a góljával szereztük meg a győzelmet, aki több mint egy évet volt kénytelen kihagyni, most pedig az első meccsén rögtön betalál. Emellett szeretném megemlíteni, hogy ezt a sikert a Haladás ellen megsérülő Átrok Zalánnak ajánljuk, sok erőt kívánva neki a felépüléshez, várjuk vissza a pályára!“

Ötletes futball

#MK Dorog – Honvéd 2-4

„Két részre bontanám a mérkőzést. Az egyik, amiről beszéltünk a meccs előtt is, hogy mivel pénteken edzettünk először együtt és nekünk arról szólt a találkozó, hogy újra összeálljanak a játékosok, megfelelően osszuk el a terhelést, aki kevesebbet játszott, az most többet legyen pályán, míg más pihenhet egy kicsit, továbbá visszatértek a sérültek és elkezdtük beépíteni az új igazolásokat is, a továbbjutás mellett számunkra ezek voltak a fontos szempontok. Ezt 65-70 percig megoldottuk és a meccs másik része, hogy volt egy olyan 20-25 perc, amiért szégyelljük magunkat, amit ki kell és ki is fogunk javítani annak érdekében, hogy továbbra is sikeresek legyünk. Mondhatjuk, hogy az első félidő a követendő példa, de nemcsak a három gól miatt, hanem mert jó focit játszottunk. Lehet azt mondani, hogy mi egy osztállyal magasabban szerepelünk, de láttunk már példát arra most hétvégén, illetve a korábbi években is, hogy egy-egy alacsonyabb osztályú gárda megszorongatta vagy kiejtette magasabb osztályú riválisát. Örülök, hogy a mérkőzés nagy részében ötletesen, sok helyzetet kidolgozva, közönségszórakoztatóan futballoztunk, és amit még kiemelnék, hogy a kapott gólunk után még hangosabban buzdított minket a Kispest-tábor, ez nagyon nagy érték a számunkra. Ellenfelünknek gratulálok és sok sikert kívánok a bajnokságban.“

Stabil volt a játékunk

#08. Soroksár – Honvéd 1-1

Örülök neki, hogy a csapatnak volt stabilitása, nem kezdtünk el kapkodni akkor sem, amikor hátrányba kerültünk – értékelte a látottakat Pinezits Máté vezetőedző. – Lelkileg és mentálisan is összeszedettek voltak a srácok, megállás nélkül járattuk a labdát, helyzeteket alakítottunk ki, domináltunk, mindezt egy nagyon jó ellenfél otthonában tettük, büszke vagyok arra, hogy stabilak maradtunk. Természetesen arról is beszélhetünk, hogy hátrányba kerültünk és onnan egyenlítettünk, de azt is emeljük ki, hogy a találkozó első 20 percében például a kapuja elé szögeztük a Soroksárt és azon kívül is sok olyan periódus volt, amikor mi alakítottuk a játék képét, sokat volt nálunk a labda és folyamatosan kerestük az ellenfél gyenge pontjait és mentünk a győzelemért. Nem tulajdonítok nagy jelentőséget a három mérkőzésünk óta tartó veretlenségünknek, fontosabb, hogy egyre dominánsabb a játékunk, ami új kérdéseket is felvet az ellenfeleket illetően, hiszen foglalkoznunk kell azzal is, hogyan törjünk fel betömörülő védelmeket. Ami pedig még fontosabb és nem véletlenül hangsúlyozzuk, hogy egy folyamatban vagyunk. Egy teljesen új közösséget, csapatot és felfogást kezdtünk el építeni és a kupamérkőzéssel együtt járunk a kilencedik tétmérkőzésnél. Többen a bajnokság közben csatlakoztak hozzánk, így csak rövid ideje dolgozhatunk teljes csapattal, folyamatában épül az egység és áll össze egyre jobban az együttes. Hiszünk abban, hogy folyamatosan javulni tudunk, ami pedig magával hozza a pontokat is.”

Próbatétel

#09. Honvéd – Budafok 2-2

„Az élet alaposan próbára tesz minket, nekünk pedig bele kell ebbe állni és bírni a próbát. Egy egynél és kettő egynél megvoltak a lehetőségeink ahhoz, hogy ezt a mérkőzést nyugodtabb mederbe tereljük, nem tettük meg, igaz, az is nehezítette a dolgunkat, hogy Kerezsi Zalánt és Kocsis Dominikot is sérülés miatt kellett lecserélnünk. Egy ilyen, formálódó közösség esetén jó próbatétel, hogy miként reagálunk ezekre a szituációkra és a mérkőzés közben ezekre jól reagáltunk, viszont hiszen abban is, hogy mindennek van oka, így annak is, hogy most vesztettünk két pontot. A srácoknak is azt mondtam az öltözőben, hogy egy dolgunk van, megrázni magunkat és készülni a következő mérkőzésre. Akár a két gólt, akár a kialakított helyzeteket nézem, jól mutatta, hogy mit akarunk és azt hogy csináljuk, de a másik része a már említett próbatétel. Együtt hibázunk, együtt javítjuk ki, és muszáj kiállnunk ezt a próbát.“

Hiába támadtunk

#10. Szeged – Honvéd 1-0

„Tudtuk, hogy egy jó csapat otthonába érkezünk, amely a győzelemért lép pályára. Az első húsz perc nehézre sikerült, utána picit módosítottunk és onnantól kezdve jobban ment, gyakorlatilag a mérkőzés utolsó pillanatáig mentünk előre a győzelemért. Volt olyan, amikor a gólvonalról mentett a szegedi kapus, előfordult, hogy ziccerben a kapu mellé lőttünk, akadt egy-két szituáció, amibe most nem szeretnék belemenni, a találkozó végén pedig sajnos a Szeged megszerezte a győztes gólt. Szeretnék az egész csapat nevében jobbulást kívánni Ivan Lovricnak, várjuk vissza a pályára!“

Hinni, bízni és tovább javulni

#11. Honvéd – Mosonmagyaróvár 3-1

„Úgy akartunk futballozni, hogy minél több helyzetet tudjunk kialakítani és minél több olyan játékos legyen a pályán, aki otthonosan érzi magát a kapu előtt, ennek szellemében küldtük pályára és a csapatot és így is ment fel mindenki. Hál’ Istennek jól is kezdtünk, gólt szereztünk, a labda elleni játékunk viszont nem tetszett és az, hogy ahogy ebben a fázisban reagáltunk bizonyos szituációkra. Ettől függetlenül maximálisan le a kalappal a csapat előtt, mert ez nem egy átlagos mérkőzés volt, éreztük, hogy az elmúlt hetek elvesztett pontjai után most nem engedhetünk ki egyet sem a kezünk közül. A félidőben két dolgot beszéltünk át, az egyik, hogy védekezésben mit változtassunk azon, hogy biztonságosabb legyen a játék, a másik pedig, hogy mit tegyünk azért, hogy még többször tudjunk odakerülni az ellenfél kapuja elé, ami most jól sült el. Nagyon örülök, hogy Bobál Geri betalált, az elmúlt hetekben szenzációsan dolgozott, megérdemelte, hogy kezdőként szerepeljen, ahogy Lőrinczy Atti is sokat tett az első bajnoki góljáért, Kerezsi Zalán fontos találatot szerzett, Pekár István pedig először volt kezdő és megilletődöttség nélkül futballozott. Egész héten arról beszéltünk, hogy ne legyenek túl nagy érzelmi kilengések, se lefelé, se felfelé, hinni és bízni kell abban a játékban, amit elterveztünk, ezért mentálisan sokat adhat ez a győzelem. Viszont hangsúlyozom, látjuk azokat a dolgokat, amelyeket muszáj kijavítani a következő időszakban, ha sikeresek akarunk lenni.“

Az első félidőben futballoztunk jobban

#12. Pécs – Honvéd 0-0

„A második félidő jelentős részében rossz felfogásban és rosszul futballoztunk, ezért egyáltalán nem érdemeltünk volna győzelmet. Viszont, amikor az első félidőben és második egyes részeiben azt a játékot nyújtottuk, amire ez a csapat képes, akkor odakerültünk az ellenfél kapuja elé és nagy helyzeteket alakítottunk ki. Annak örülök, hogy a szezon során már négy olyan mérkőzést is elveszítettünk, amikor iksznél mentünk a győzelemért, most nem így történt, ez pozitívum, de a második félidő nem volt jó, azon javítani kell.“

Hiába támadtunk többet

#13. Honvéd – Kazincbarcika 0-1

„Rövid leszek, felborult a pálya a mi javunkra, változtatni tudtunk a felfogáson az előző mérkőzést követően, egy szögletből szerzett góllal mégis elvitte az ellenfél a három pontot, amihez gratulálunk nekik. Minden mással most nem szeretnék foglalkozni.“

Dorde Kamber

Pozitív energiák

MK Honvéd – Paks 2-2 (tizenegyesekkel: 4-5)

„Azt mondtam a srácoknak az öltözőben, hogy számomra nem volt meglepetés ez a játék, mert tudtam, hogy ők igazából képesek erre. Ezért is sajnálom, hogy a bajnokságban ezt nem nagyon tudtuk megmutatni, így kell küzdeni egymásért, a klubért, ilyen energiával kell futballozni és bízom benne, hogy ez a pozitív lépés a bajnokságban is előbbre visz minket. Nem történt semmi különös az elmúlt két napban, próbáltuk kitisztítani a fejeket, volt megbeszélésünk is, ahol próbáltam elmondani a srácoknak a hibákat, hogy mit veszítettek és azt láttam, hogy mindenki még komolyabban vette a feladatát és jobban látszott az, amire képesek vagyunk. A találkozó előtt azt kértem a csapattól, játszanak úgy, hogy a lefújás után megtapsolja őket a Kispest-tábor, ehhez képest egy kicsivel többet is kaptunk. Természetesen csalódott vagyok a kiesés miatt, de remélem, hogy még nagyobb lendülettel tudunk tovább dolgozni és feljebb lépünk a tabellán a bajnokságban.“

Frissebb volt az ellenfél

#14. Vasas – Honvéd 3-0

„Az első félidőben az történt, amire számítottunk, frissebb, jobb formában lévő ellenfél lépett pályára velünk szemben, próbáltak támadni, de sikerült megőrizni a kapunkat, nem kaptunk gólt, ez is volt az elsődleges célunk és egy-egy lehetőségből veszélyeztetni is sikerült. Nem kifogás, de a Vasas pihentebb volt, nyolc friss helyen változott a kezdőcsapatuk a kupameccs után, és az első kapott gólnál pont azt éreztem, hogy az a kicsit frissesség hiányzott ahhoz, hogy el tudjuk takarítani a labdát a kapu elől. Sajnos utána jött a Vasas második találata, aztán Kovács Nikolasznak is volt helyzete, nem tudtuk értékesíteni a lehetőséget, pedig lehet, hogy akkor másként alakul a hajrá. A helyzetek kimaradtak, ez benne van a futballban, próbáltunk a cserékkel lendületet adni a csapatnak, azonban nem tudtunk gólt szerezni.“

Csertői Aurél

A három pont volt a legfontosabb

. Honvéd – Ajka 1-0

„Nem futballoztak tiszta fejjel a játékosok, érezhetően volt bennük drukk, az elmúlt időszak sikertelensége rányomta a bélyegét a játékra, mindenképpen érdem, hogy ilyen állapotban tudunk nyerni egy nullára – kezdte Csertői Aurél. – Két-három látványos akciót is vezettünk, az egyikből gólt rúgtunk és az első félidőben igazából egy helyzete volt az Ajkának. A második félidőt kibrusztoltuk, lehoztuk győzelemmel a találkozót, de akkor már kevésbé volt értékelhető a játékunk, kapkodtunk, nem mertünk futballozni. Ezt gyorsan el is kell felejteni, azt gondolom, hogy ezen a napon a három pont volt a legfontosabb. A játékon próbálunk majd javítani, minőségben előbbre kell lépni, de így is tudtunk nyerni, remélem, később majd jó játékkal is fogunk. Láthatta mindenki, sok a sérültünk, az ő felépülésük és erősítés lesz. Azt kértem a csapattól, hogy türelmesebbek legyünk, mert pont az ilyen kapkodós játékból, labdavesztésből kaptunk gólokat, a széleken bontottak meg minket, ezt próbáltuk most jobban megoldani. Természetesen elemezzük ezt a meccset is, mert szeretnénk mindig egy kicsit előbbre lépni, hiszen tudom, hogy ennél sokkal többre képesek a játékosok, remélem, ez majd realizálódik.“

Élcsapat otthonában ikszeltünk

#16. Gyirmót – Honvéd 1-1

„Egy jó csapat ellen léptünk pályára, ráadásul idegenben, ahol egy hajtó, brusztos meccset játszott mindkét csapat, még azt is mondhatom, hogy reális az egy egyes végeredmény. Rövid ideje vagyok még a csapat élén, arra lehet építeni, amit az utolsó húsz percben játszottunk, három gólhelyzetünk is volt, igaz, ezeket be is kell rúgni. Egy élcsapat otthonában ikszeltünk, mindezt úgy, hogy döntetlennél nekünk volt meccslabdánk. Mindenben fejlődni kell még, hiszen egy rossz döntéssel magunkat hoztuk nehéz helyzetbe a kapott gólnál, még ha a hiba benne is van a játékban, illetve ha elhúzom a labdát a kapus mellett, de nem rúgom be, akkor nehéz nyerni, ezért is mondom, hogy mindenben javulnunk kell, ezen dolgozunk a folytatásban!“

Volt tartása a csapatnak

#17. Honvéd – BVSC 1-1

„Nem indult jól számunkra a mérkőzés, elcsúszott a védőnk, az ellenfél belőtte a helyzetet, ez benne van játékban. A kapott gól meg is fogott minket, volt még lehetősége a BVSC-nek, de aztán ennyi. Az első félidő második felében már uraltuk a meccset, az ötösig elvittük a labdát és voltak lehetőségeink, még ha ezek nem is voltak nagy helyzetek. A második felvonásban egyértelműen mi uraltuk a játékot, ha kicsit korábban tudtunk volna egyenlíteni, talán meg is nyerjük a meccset. Számtalan lehetőségünk volt, felesleges lenne számonkérni két tizenegyest a bírón, mert a játék az ilyen. A srácok mindent egy lapra feltéve támadtak, sőt, az egyenlítés után volt még egy meccslabdánk. Tartása volt a csapatnak, hátrányból állt fel, igaz, a kapott és a lőtt gól között sok idő telt el. Amikor gólt kapsz, akkor nem kell így összeesni, akkor is futballozni kell, sőt, még egy kicsit jobban. A legutóbbi, gyirmóti találkozó után ez a második meccsünk, ahol a végén üres kapus helyzetet puskáztunk el, pedig bárhogy játszol, ha adja a sors a lehetőséget, akkor a gyilkos ösztönből ki kell használni ezeket. Sok a sérültünk, az előző héthez képest Adorján Krisztiánra, Holman Dávidra és Kálnoki-Kis Dávidra sem számíthattam, a pályán lévők megoldották, amit kellett, jó dolgokat csinálnak, de még fiatalok. Próbáljuk őket segíteni, fontos, hogy felelősséggel focizzanak, mindent megtettek, a képességeik is megvannak, igaz, a hiba is benne van még a játékukban. Az mindenképpen pozitívum, hogy be tudtuk darálni a BVSC-t, előttünk adódtak helyzetek, és tudom, az eredmény számít, de le a kalappal a srácok előtt. És sok sikert kívánok kollégámnak, Szekeres Tamásnak, aki most kezdte el a felnőtt edzősködést!“

A jobbik arcunkat kell mutatni a folytatásban

#18. Honvéd – Csákvár 2-2

„Próbálom megfejteni, hogyan lehetséges, hogy ennyi arcát tudja mutatni a csapatunk. Óriási különbségek vannak a mérkőzések egyes periódusai között. Az ellenfél kétszer találta el a kapunkat és két gólt szerzett, s mindkét gólt óriási hiba előzte meg, rendre előfordulnak hibák, amit a riválisok ki is használnak, így futhatunk az eredmény után. Az, hogy ki tudtunk egyenlíteni, örvendetes, de kevés a győzelemhez, ahhoz több kell, s úgy néz ki, hogy egyelőre nem tudunk meccset nullára hozni. A második félidőben nyomás alatt tartottuk az ellenfelet, rengeteg beadásunk volt, helyzet, tizenegyesgyanús helyzet, de nem is akarok ezzel foglalkozni, a csapatnak a többarcúságát szeretném megváltoztatni, hogy mindig a jobbik arcunkat tudjuk mutatni. Amit már láttunk is, azonban mindig akkor mutatjuk a jobbik arcunkat, amikor vészhelyzet van, de jó lenne ezt nulla nullánál is megtenni. A második félidőben agresszívabbak lettünk, a Csákvár tartotta az eredményt, mi mozgósítottunk mindent, kicsit változtattunk a felálláson is, rizikót vállaltunk. Óriási rizikót, mert teljesen nyitottan játszottunk szinte végig a második félidőben. Többen voltunk a kapu előtt, adódtak ebből lehetőséget, több tiszta fejesünk is volt, amit sajnos nem tudtunk gólra váltani.“

Harcos csapat ellen nyertünk

. Kozármisleny – Honvéd 1-2

„Ha nyerünk, akkor könnyű azt mondani, hogy bejött a taktika és úgy alakult a meccs, ahogy elterveztük – jegyezte meg mosolyogva szakvezetőnk. – A találkozó során volt több meccslabdánk is, kétszer-háromszor álltunk szemben a kapussal, de a mérkőzésben benne volt az is, hogy egy lecsorgó labda vagy egy lövés döntheti el a három pontot. A végén szerencsénk is volt, azonban sokat tettünk ezért. Ahogyan arra számítottunk, harcos csapattal találkoztunk, agresszív futballt játszott a Kozármisleny, letámadtak minket, de sok lehetőségünk volt és mi is harcosan játszottunk. Több fordulópontja is adódott a meccsnek, ha berúgjuk a helyzeteket, simább is lehetett volna, és bár a végén a szerencse is mellettünk állt, összességében megérdemelt a győzelmünk.“

Kihagyott helyzetek

#26. Budafok – Honvéd 1-0

„Nehéz egy ilyen mérkőzés után értékelni, mert az utóbbi öt meccsen nem volt annyi helyzetünk, mint ezen a találkozón. Rengeteg lehetőséget kidolgoztunk, de sajnos ezeket ki is hagytuk, még jobban kellett volna összpontosítani, még pontosabbnak lenni. Az ellenfél gyakorlatilag az első kapuralövését gólra váltotta, mi pedig a hajrában is megtettünk mindent, további lehetőségeket alakítottunk ki, de hiába. Ilyen a foci, előjött a futball azon törvényszerűsége, hogy ha négy nagy helyzetet kihagysz, akkor az ellenfél valószínűleg gólt fog rúgni. Persze a csatárok teljesítményét tükrözni a helyzetkihasználás, azonban a játékot nem tudom nagyon kritizálni, mert ennyi helyzet kidolgozásához jól kell játszani. Ezúttal külön kell választanunk az eredményességet és a jó játékot, most sajnos nem tudtunk eredményesek lenni, holott ez egy agyonnyert mérkőzés volt.“