- üvegzseb // frissítettem a közösségi támogatásokkal elszámoló oldalunkat a 2020 decemberi, valamint az összesített éves számokkal. Az utóbbihoz tartozó szöveges részt ide is bemásolom:
A 2020-ban beérkezett, azonban el nem költött támogatások egy alapba kerülnek, amely alap célja, hogy idővel eszközöket vásárolhassunk (mikrofonok, stb. podcasthez, amennyiben késztetést éreznénk rá), valamint, hogy a szolgáltatás színvonalán javítsunk (2013 ősze óta változatlan, azonban mára kissé elöregedett architektúrán fut a taccs.hu, így igencsak megérett a cseréje).
Ismételten szeretnénk megköszönni minden támogatást! 2020-ban az oldal teljesen önfenntartóvá vált az adományokból, vagyis a munkaidőnkön kívül egyéb költségünk nem keletkezett, de az meg kit érdekel, ugye? A hobbi legyen hobbi. Sőt, egy kis tartalékot is sikerült képeznünk, amit természetesen visszaforgatunk idővel az oldalba valamilyen formában.
- kommentelés // megszűnni látszik a karácsony környéki napokra jellemző spamáradat, ezért kikapcsoltam a védekezés első vonalaként aktivált, linket tartalmazó kommentek előmoderálását.
- trusted users // nem mondom meg kiket, de elkezdtem egyes nickeket felvenni a megbízható felhasználók listájára. Az ő kommentjeik elméletileg minden körülmények között megjelennek.
Január 16. MTK – Bp. Honvéd felkészülési meccs az Új Hidegkutiban!
Olvassátok el, érdemes.
Különösen Hirschl Imre sztorija klassz, életemben sem hallottam róla, egy csoda(szélhámos) lehetett. Ráadásul egy halovány „space-nyi” kapcsolata van a Honvéddal is, mert azzal a Penarollal lett bajnok ahol Vadi is focizott.
https://hvg.hu/itthon/20210103_jonathan_wilson_aranycsapat_magyar_valogatott_interju
Bocsánat mindenkitől. Csak bátorkodtam megkérdezni, hogy mi is az a rengeteg épület amit jóságosék nekünk épitenek,. Beláttam tévedtem. Ott van az a méregdrága és már majdnem félkész, és nagyon nélkülönözhetetlen biodom is. És még arra is rájöttem, hogy nem a kormányok építenek baromi keveset, és azt is piszok lassan, hanem én öregszem gyorsan.
Nem különösképp kell ezzel foglalkozni. Az igazság megint, mint mindig félúton lehet. Az egész csak propaganda! De mindkét oldalról.
Kellenek a stadionok? IGEN! Mindenképp jobb ilyen körülmények között meccsre járni, gyereket focizni vinni.
Kicsit kérdezzük másképp: Kell ennyi stadion ennyi pénzért? Ekkor a válasz valószínűleg már inkább NEM! És jöhet a felsorolás: kórház, iskola, parkok stb. Ami megintcsak egyrészről demagóg, másrészről igenis igazság.
Minden csak nézőpont kérdése. Viszont kedélyesen egymás torkának lehet ugrasztani vele az embereket. :D
Ha már propaganda:
Érdekes a vírus kérdés is. Azt hallottam, hogy készülnek a következő óriás plakátok. Címe: Legyőztük a koronavírust! 2021. február 28.
Kíváncsian várom igaz lesz-e.
CS.A.K. finomítás: a Győri, Debreceni, FTC, Fehérvár, Honvéd, (UTE), Puskás ezek stadionok, a többi csak egy új pálya új fedett lelátóval.
„a többi csak egy új pálya új fedett lelátóval”
A rosszsebb vinné el, mégis milyen drága vót :)
Diósgyőr, Haladás, Szeged. Ezek is stadionok inkább mint pályák.
Igen, igaz.
A f..om a sok hülyébe! Mi folyik itt?
Az Új Bozsikba akarok menni, sört inni és Honvéd győzelmet ünnepelni. És viszem a családot is, mert talán nem szakad ránk a tribün, nem foszlik a seggem alatt a beton, meg a műanyag szék.
Ennyi.
Ne kezdjétek már a politizálást légyszi… Felesleges. Meg nem is idevaló. Tudom milyen a néplélek, de szerintem ne ez legyen a fröcsögő. Annak ott a Facebook és a YouTube komment szekciója.
https://index.hu/gazdasag/2020/12/29/stadion_fenntartas_budzse/
Vajon ezzel miért kell titokzatoskodni?
Mi is épül még?
Államirol beszélek, és olyan ami az emberek érdekeit szolgálja. Egy körgyűrűt nem tudnak befejezni, mert a közelben nincs multi aki kéri. Az utak hererázók. Lakásépítés nincs. Szóval mit is?
Utak, kórházak is épülnek (persze többet mindig lehet), meg a focin kívül más sport létesítmények is,
csak Bp-en: Budapest Xtrém Szabadidőpark, Dunai Evezős Központ, Budapesti Atlétikai
Stadion és szabadtéri pályák, fedett pályás atlétikai multifunkciós
csarnok, új Budapesti Teniszközpont, új Budapesti Velodrom, Takács
Károly Nemzeti Lövészeti Központ, Nemzeti Lovas Központ, új jégcsarnok,
uszoda és futókör, BOK Sportcsarnok-új B csarnok, Dagály, valamint a Népliget
Bp-i kórházak: https://www.webbeteg.hu/cikkek/egeszsegugy/25591/tizenhet-fovarosi-korhaz-higieniai-felujitasa-kezdodhet-meg
Persze, mondják, hogy mert biztos lopnak, lehet, de majd 2022-ben jönnek a ballibek, és nem, hogy semmit nem építenek, de a sport létesítményeket biztos, hogy hagyják az enyészetnek.
Bocs olyan ami az átlagember érdekeit szolgálja. Hazánk 98 százaléka tesz az evezőközpontra meg a többire. A többit omg-nek lejjebb már leírtam.
Az elvitathatatlan, hogy nagyon sok minden épült az országban, fentebb írtam, linkeltem, pl. egy köz-sport centrum: Tichy Lajos sport centrum, de vidéken is tömérdek műfüves pálya, linkeltem a Bp-i kórházakat, amit én ismerek, szolnoki Hetényi kórház most felújítva, új épületekkel, kontra szocik idején a romhalmaz, Szolnok megyében (én ezt ismerem jobban) iskolákban torna termek, műfüves pályák.
Ami most eszembe jut a 18. ker ben gyermek orvosi rendelő, meg a Havannán új házi orvosi rendelő (ezeket most adták át, és a Szaniszló szinte már magáénak mondta, bár semmi köze ezekhez).
Biztos szarok ezek, de ennél már csak a ballib ellenzék a szarabb, pedig 2022 után valaki kormányozni fog, na majd náluk a újra koldus botra jut a sport (mi elsők között leszünk akit ellehetetlenítenek) és semmit nem fognak építeni, ezeknek soha nincs pénzük semmire, ezt már láthattuk 40+ év alatt.
Segítek, vajdasági zsinagóga.
És még nagyon sok magyar lakta terület fejlesztése…, de majd jönnek azok, akiknek nem, hogy a külhoni magyarokra nincs pénzük, hanem semmilyen magyarra…
Felejtsd el. Majd rá jössz, te is hogy ezek is ugyan azok. Ha tartják a szavukat, és számon kérnek, ma nem lenne veszély, hogy visszajönnek.
Ne mááá , én többek között az index cikkein is szocializálódtam , de ilyet nem olvastam , az utóbbi hónapokban meg pláne nem . Persze lehet szelektíve olvasok.
EZ MOST KOMOLY??? IRSZ EGY HABORU ES BEKE HOSSZUSAGU VEGTELEN SPORTBERUHAZAST AMI KIZAROLAG BP-EN LETESUL ERRE BERAKSZ KONTRANAK (VAGY PRO-NAK) 60MRD FORINT KORSZERUSITESI TAMOGATAST A KORHAZAKNAK ????? ES EZEKTOL A BALLIBES SZOVEGEKTOL MAR KIRAZ A HIDEG. FIDESZ LIBERALIS VOLT CSAK JELZEM AKKOR SE MENT EZ. CSAK MOST
A kórházak is csak Bp-i ek voltak, csak egy példa a kórházakra Szolnoki Hetényi felújítva, új épületek felépítve, kontra 2010 előtt egy romhalmaz volt, és sok vidéki kórház így volt, egyébként nem az volt a „vita”, hogy eü-re vagy sportra ment-e több pénz, én sem erről írtam.
Kik jelennek meg? Részleteteznéd? Nem kívánok neked 1 hetet a János kórházba. Amit felsorolsz java részt önkormányzati beruházás. Koszos utcák, összefirkált épületek. Mint egy szegény ház. A rendszerváltás a pénz eltüntetéséről szól. Ja és tényleg, hálistennek megjelennek olyanok is akik nem a tolvaj pártok seggét nyalják. De hagyjuk, reménytelenre nem vállalkozok.
Nem szoktam politizálni mert számomra egytől egyig minden párt hazug, tolvaj banda. De most amit írtál: koszos utcák, összefirkált épületek. Ezek szerintem az önkormányzatokhoz tartozó problémák. És hogy mi épül ami az átlagember érdekeit szolgálja? Semmi. De nem is fog. Mert itt mindig csak az fog ami éppen a hatalmon lévő párt érdekeit szolgálja. Mindegy mi a neve. Mi fociszeretők örüljünk hogy most épültek stadionok. Hidd el ha nem épültek volna akkor se vennéd észre hogy az a pénz fontosabb dologra ment volna.
Konkrétan még egyet se montál, ami állami beruházás, és neked is épült.
Rád jobban. Tudom, hogy módosították, de azt is tudom, hogy elhagyható, viszont nem kötelezően. Mondom konkrétan. Hány lakást építettek a kormányok? Egyet se. Segitek a nemzeti keresztény kormány pl. zsidó temetőket felújjitotta. Baromira nagy volt rá a közigény.
Figyelj Öcsi. Csak a hülye dicsekszik azzal amilyen van, úgy, hogy én kihagynám. Nekem nincs miért habozzon a szám. Aki kiáll bármely párt mellett annak habzik, és azt se fogja fel, hogy átverik.
Cuki, hogy kijavítod Sanyát, mikor a fenti mondataidban jóval több helyesírási hiba van… :D
hihetetlen hogy mar ide is iranyitott fidelitasz trollokat kuldenek :( van penz lovera.
ki az a mi? ez valami kenyszerkepzet? ja nem, a ‘delitasos kezikonyvedbol masolod ki. hany kommentet kell tolnod mire ‘desz troll leszel?
megjegyzem erosen kuzdesz, csak igy tovabb!
etettem a trollt, de mar meg is untam. :(
Sebaj, ahogy mondani szokás, aki nem tudja, az tanítja. :)
Ne haragudj, eddig nem volt szokás másokat kritizálni a helyesírásuk miatt ezen az oldalon, nem szeretnék úttörő lenni a témában, meghagynám neked. :)
Ja, L Zsolt polgármester és a többi hasonszőrű fúrta meg.
Kösz, de itt lakom, pontosan tudom, hogy lett, és kik által lett megfúrva az egész. A lakossági fórumot meghirdették a legkisebb teremben, gondosan, hogy akik szerették volna véletlenül se férjemnek be, majd maguk között létrehoztak egy zárt csoportot, és eldöntötték mit szeretnének.
Ez még régi. Azóta a fityesz bejelente 2018-ban, hogy 2022 elkészül. Akkor csinálta L Zs a zárt csoportot, ahol az itt lakók véleményét meg se hallgatta, de ellenezte a gyűrű befejezését, és a lakosságra hivatkozott.
Egyáltalán nem horror költség. Igaz nálunk az Alföldön is horror költség.
Oké, szerinted a politikusok vágják fel otthon a szalmazsákot, és hozzák be a fejlesztési pénzt. Hányszor is kérdezték meg itt a jó népet mit is szeretnénk a pénzünkből.
Ezzel kb. elismerték, hogy az összes veszteséges. 10-15 év múlva tele lesz az ország az akasztóihoz hasonló elhagyatott stadionokkal. Egyébként van is hasonlóság, az is adóforintokból épült, csak Józsi bácsit akkor még börtönbe küldték miatta. :)
Annyi volt a különbsèg, hogy Hemi alatt a stadion a klub költségvetésébe szerepelt. Ha nem hozott plusz bevételt volt rá máshonnan. Most viszont csak azt veszik hogy a stadion mint maga mennyi bevételt tud termelni a kiadásokkal szembe. Ha az új stadionok is a klubokhoz tartoznának más lenne a helyzet. A klub költségvetésével együtt kellene kezelni.
Ennyi. Azt nem fogják kérdezni hogy a régi stadionok közül melyik volt nyereséges:D
(bocs @hanta…új év, régi probléma :), megint nem jelenik meg a komment szövegem, max, ha képként mentem és töltöm fel…majd, ha lesz időd, pls. nézd meg. köszi +BÚÉK )
………
gondolatok a Salec videóval és a lenti reakciókkap kapcsolatban:
Sallói jó fej, de van ebben 1 kis szomszéd nője effekt is… :)
+ Ő maga is dicsérte Upistát, most akkor okos vagy hülye ?
+ SPnek van pár év fórja Upistával szemben.
+ „beleszól” a csapat építésbe…!?
szerintem kell még idő, hogy tisztuljon a kép.
ui.
amúgy tök jó a beszélgetés!
hetente 2-3 ilyen kellene az NSOn!! ahol épp : „Videó: a japán tinédzser tizenegyesét még Pogba is megirigyelné”… a jóédesmamád pogácsás!!
jelzem, nagyon érdekes az is, amit a támogatásokról mond.
Veled tényleg csak a baj van ?

Halvány fogalmam sincs, hogy ezt a megoldást miért dobja el a disqus. Annyit tutifix, hogy én semmi hasonlót nem állítottam be.
szerintem az a probléma, hogy linknek érzékelni (nem teszi kattinthatóvá, de érzékeli szerintem) valszeg úgy van lescriptelve, hogy [bármilyen karakter ami nem szóköz][pont][bármilyen karakter ami nem szóköz], akkor link, tehát nem megy át a szűrőn. válts csillagra, pelso. :D
lehet, h igazad van, logikusnak tűnik.
teszt… b*uzi nso
lehet, h igazad van, logikusnak tűnik.
teszt… b*uzi nso
nem értem én ezt b+…
átírtam melegre, de most meg kontrollra vár… : „Türelem, jelenleg Csak a Kispest! jóváhagyására vár.”
Beszarsz, szerintem a disqus tényleg nem kedvel téged (most például csatolt médiatartalomra hivatkozik, LOL), pedig

1. high rep a fiókod a rendszerükben
2. nálunk is trusted user vagy, mégis:
na, korrekt. :) megérkeztünk…
ui. köszi, majd tolom a zsét a plusz munkáért
Pedig már azt hittem, hogy +Korona teszt hiánya miatt nem enged.
ne adj nekik tippeket :)
Salec videó reakciók: van ebben 1 kis szomszéd nője effekt is… :) + Ő maga is dicsérte Upistát, most akkor okos vagy hülye ?
+ SPnek van pár év fórja Upistával szemben.
+ „beleszól” a csapat építésbe…!?
szerintem kell még idő, hogy tisztuljon a kép.
ui.
amúgy tök jó a beszélgetés!
hetente 2-3 ilyen kellene a b.uzi NSOn!! ahol épp : „Videó: a japán tinédzser tizenegyesét még Pogba is megirigyelné”… a jóédesmamád pogácsás!!
jelzem, nagyon érdekes, amit a támogatásokról mond…
Sziasztok, jó reggelt Mindenkinek! Szép napot Nektek!!!
Egy kis „érdekesség” a nem túl hosszú uborkaszezonra, szokásos böngészésem során egy remek kis videót találtam a bergamói szurkolók életéről, még a 2000-es évek elejéről.
Ahogyan akkor, és ott Ők látták, és ahogyan, és akkor ott Őket látták:
Curva Nord Bergamo, Solo Atalanta! ;)
Senkit nem látott senki fotózkodni az akadémián, hogy lesz így új arc a házunk táján? :-)
Hozza már ide ezt a palit valaki és a haza ( Kispest) fényre derül !
My Salec Beszt Of Ever!!! ;) XDDD
A kedvenc meccsem ! Nem csak a 8 gól miatt hanem a mutatott játék miatt is ! Ilyen ötletes támadófocit szeretnék 20 éve látni ! Salecnak már az akkori játékán is lehetett látni mennyire okos ehhez a játékhoz. Ellentétben a sok ostoba magamutogató játékoshoz képest akik akkor (és most!) az NB1-ben futballoztak…
Igen, nagyon jó intelligenciával megáldott spíler volt, a szó klasszikus értelmében is! :)
Valóban klasszis volt az akkoriak közt, de nálunk egy-egy meccset leszámítva csak szenvedett emlékeim szerint.
Bennem csak az maradt meg róla, hogy mennyire gagyi helynek tartotta szerett városrészünket… + De Vries faktor
Salec mennyen oda, ahol jól érzi magát… ja, hogy oda nem kell?
„Kicsit” többen jártunk meccsre akkoriban… Az új stadionban ez telt ház lett volna.
Látunk-e még valaha csak hasonlót is honvéd mezes focistáktól?
Életem első meccse „élőben”! Fantasztikus élmény volt!
Nekem ez még TV-s volt sajna! :( Gyarmaton…hmmm…
Jó cikk, engem beszippantott: https://24.hu/sport/2021/01/02/koch-robi-fradi-hajos-portre/
Jóvót, köszi! :)
Nekem azért marad, Varga Zoli, persze Öcsi bácsi után.
Ahogy Thibby írja, jó fradi reklám. Ha nem a fradiba játszott volna senki se beszélne róla. Nb1-es szinten se ért el szinte semmit. 80-as évekbe sok ilyen volt a magyar pályákon.
Tetszett, hogy nem a szabvány dumával mentegette magát.
Egyetértek.Egy színház lett az egész fradi.És ez még tetszik is a sok műmajomnak.Nem szertném,hogy mi is így járjunk.
Így van Thibbym, hát még a nézők…99’ben Üllőin az ftc – Siófokra ki ne emlékezne, PNB!!! A ződek még az első osztályban!!! ;)
Jó hosszú, Fardista kötődésű (brrr :)), de tényleg tök érdekes és tanulságos sztori, értelmes csávó ez a Koch.
Egy kis ízelítő:
„Ahogy teltek a hónapok, úgy fogyott az előnyöm, meg úgy általában a fiatal magyar focisták előnye a külföldiekkel szemben”
„Gólarányunk 0:12, a csapat gólkirálya Détári egy szabadrúgásból lőtt kapufával.”
„felnőtt NB1-es játékosként fogalmam nem volt, mit kell csinálni, ha másfél méternél magasabban érkezik a labda”
„Nekünk, fiataloknak hatalmas volt az arcunk, miközben semmit nem tudtunk a fociról. Novákot, Szűcsöt, Rákosit, Monostorit vénembernek tartottuk, miközben csupán a negyvenes éveiket taposták. Hallottuk, hogy valaha futballoztak, de senki nem közölte velünk, micsoda labdarúgók voltak. Pedig, amikor beálltak közénk, Lajos többet futott, mint mi együttvéve.”
„Voltak bajnoki idények, melyekben az utolsó pár forduló hemzsegett az olyan meccsektől, melyekre a Népsport az egytől ötig terjedő skálán egyetlen csillagot adott. Senki le nem írta, de mindenki tudta, hogy az egy csillag jelentése az, hogy bunda.”
„A bunda volt a magyar foci rákbetegsége”
(Itt újfent megjegyezném: a nagyon egyszerű szurkoló szerint a Honvéd volt ugye a bundacsapat.)
„Az egyik srác láncdohányosként négyezer méter teljesített a Cooperen, ezerkettővel többet, mint én, a mérkőzéseket végigrobotolta, mindent elfejelt, öt méterről úgy csúszott be, mint egy expresszvonat, egyszerre volt három helyen, ami akkor is szép teljesítmény, ha a passzainak fele ellenfélhez ment, és edzésen, cicázásnál eltörte a labdát. Ezek abból éltek, hogy futottak, futottak, futottak, és nem ismerték a bundát”
„az összes magyar NB1-es játékosnak kéne egy idény német negyedosztályban, hogy megtanulják, mi a munka, mi az alázat.”
Hova lett az oroszlános favikon?
Jogos, Nekem is „szemet szúrt”!!!