Mastodon

Podcast stúdiótechnika és továbblépési lehetőségek

Egy év tapasztalatai alapján.

Hosszú, és unalmas technikai jellegű bejegyzés következik, mégpedig a nagyjából egy éve felvállalt legújabb feladatunkkal, a podcastekkel kapcsolatban.

A poszt elején összefoglaljuk az elmúlt év tapasztalatait, megvizsgáljuk a jelenleg rendelkezésünkre álló eszközparkot, majd megpróbálunk következtetéseket levonni arra vonatkozólag, hogy a közeljövőben mely területeken lenne szükséges, vagy esetleg halaszthatatlan az előrelépés.

Terveink bőven vannak, azonban mielőtt bármibe belevágnánk, a következő változókat mindenképp figyelembe kell vennünk: szakmai hozzáértés, ráfordítható idő, rendelkezésre álló eszközállomány. A ráfordítható idő és az eszközállomány között van némi kapcsolat, ugyanis jobb eszközökkel kevesebb idő alatt is elvégezhető lenne ugyanaz a feladat. Ugyanígy a szakmai hozzáértés és az idő, valamint az eszközállomány között is felírható egy erősebb kapcsolat.

Annyi biztos, hogy a jelenlegi működés a továbbiakban nagyon nehezen lesz fenntartható, és ezt tapasztalhattátok ti is az utóbbi időben jelentősen visszaesett adásszámmal. Amíg ősszel négy hónapba 13-14 adás fért bele, addig tavasszal már csak 9 készült el. Nem a lendület fogyott el, hanem a ráfordítható idő.

A posztban felsorolt eszközök közül semmi sem sürgős, minden bőven ráérős, fokozatosan szeretnénk a lehetőségekhez képest a legjobb felszerelést összerakni. A jelenlegi nagyjából egy év alatt jött össze, és reméljük, ha nem is hajtottuk csapágyasra, azért jól kiszolgált, és szolgál ki továbbra is minket. (Az ötlet valamikor 2024 nyarán született, a blogon pedig 2025 januárjában hirdettük meg, és az alakulás folyamatáról folyamatosan tájékoztattunk titeket.)

„Podcast stúdiótechnika és továbblépési lehetőségek” bővebben

Podcast, elnökúr, leállások

Izé.

_szolgálati/podcast

🚧 Izé.Megfázásból allergiába (kanadai nyár) átcsúszás miatt ezen a héten sem lesz Nekünk a Kispest #podcast🎙️Jövő hétre viszont megpróbálunk összehozni egy "mi lesz velünk?" adást. Mezőkövesd után amúgy is okosabbak leszünk, legalább a feljutás kérdésében.

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2026-04-16T10:16:48.247Z

Van egy műsortervem, illetve egyelőre drótvázam, és ehhez próbálok olyan embert találni, akivel hitelesen lehetne beszélni az elmúlt évek sportfinanszírozásáról, valamint arról, hogy adott szcenáriók esetén mi várható a következő évben, években.

Ha van tippetek, hogy kit próbáljak meghívni ehhez a témához, akkor semmiképp se tartsátok magatokban. Akár emailben, akár Signalon, akár Telegramon, akár kommentben, bárhol nyugodtan jöhetnek a nevek.

„Podcast, elnökúr, leállások” bővebben

Kecskemét–Honvéd: második felvonás

KTE–Honvéd @ Kecskemét, 19h

Ma folytatjuk a két hete esőzés miatt félbeszakadt meccsünket, azonban a szabályok nem biztos, hogy mindenkinek tiszták, ezért gyorsan elhadarjuk őket:

  • az első meccsre megváltott belépőjegyek ma is érvényesek,
  • a meccs a 28. perctől folytatódik egy kecskeméti szabadrúgással,
  • nem szükséges ugyanazzal a csapattal felállni, mint amelyik a megszakításkor a pályán volt, azonban az fontos kitétel, hogy csak olyan játékost lehet nevezni, aki a meccs eredeti időpontjában nem volt eltiltva, valamint az adott klub állományához tartozott,
  • változik a spori személye is, és ezúttal Rúsz Márton fúj.

Nagyjából ennyi.

„Kecskemét–Honvéd: második felvonás” bővebben

Kupa, fegyelmi bizottság, zártkapu, Szijjártó, gépház

Hetikispest 2025/08/30

gépház //

Amíg nem áll be valami normális működés, addig sajnos kénytelenek leszünk hetikispestesekkel operálni. A podcast és pár egyéb dolog olyan szinten viszi el az oldalra fordítható időmet, hogy az már nekem kellemetlen. Gondolkodom a megoldáson.

A podcast készítési folyamatáról szerintem hamarosan lesz egy önálló poszt, mert nyilván vannak itt hozzáértők, akik tanácsaikkal le tudnának nyesegetni egy csomó felesleges dolgot a gyártósorból, és ezzel nem kevés időt nyerni nekem. Esetleg ami még menőbb lenne, hogy egyes munkafolyamatokat át tudjak adni, például a már megvágott anyag készre keverését, amivel nekem iszonyatosan sok időm megy el, ráadásul nem is értek hozzá. Átadom felhőn keresztül a sávokat, és kérek vissza egyetlen filet, ami már publikálható.

„Kupa, fegyelmi bizottság, zártkapu, Szijjártó, gépház” bővebben

Nem tudom miért 502 Bad Gateway

Az előző poszt valamiért kiakasztja a motort. Tegnap még jó volt, aztán nem nyúlt hozzá senki, és mára már nem jó. Ha leveszem, megy rendesen az oldal, ha visszateszem, akkor nem. Volt már ilyen jelenség két hete, és se akkor, se azóta nem értem miért. (Most kiteszem ezt a technikai posztot, hogy legalább az oldal elérhető legyen.)