Kezdésnek nem volt jó

Budafok – Honvéd 3-3

Holman valami egészen elképesztően nagy gólt lőtt. Középcsatárként(!) visszalépett a saját térfelünkre, szinte a belsővédők vonalába elkérni a labdát, majd megindult vele előre. Úgy harminc méterre a budafoki kaputól támadták meg először, rögtön ki is tette Pauljevicnek a szélre, majd folytatta a mozgását a kapu irányába. Mire Pauljevic felnézett(!!!) Holman már a tizenhatos vonalán járt. Ekkor Pauljevic beemelte a labdát Holman vélt mozgásának irányába, a tizenegyes pont magasságába, pont két védő közé. Szerencsére az egyik teljes homályra ugrott, a másik pedig végignézte ahogy Holman jobbal leveszi a labdát, majd ballal bebikázza a jobb felsőbe. Beszarás. Kicsit mint Döme az osztrákok ellen, úgy bambultak a védők ki a fejükből: mégis, itt mi a fene történt?

Nálam eddig simán az év kispesti gólja.

Holman gólja a Honvéd közvetítéséből (youtube.com/@budapesthonvedfc)

Ilyen gólt azért lehet lőni.

Ami viszont utána történt, az több, mint kellemetlen.

A második félidő elején Szabó Alex és Pekár hozta a budafokiak formáját, és nézte végig közelről, ahogy Oláh az ötösön belepöccint egy visszarúgott labdába. Gyetván rajta volt, azonban pechünkre becsorgott a lábáról. 48. perc 1-1.

Keresztes – kis szerencsével – újra megszerezte a vezetést. 66. perc 1-2.

Viszont alig négy perc múlva a Holmannak parádés gólpasszt adó Pauljevic megcsinálta a történetet visszafelé is, és egy mindennapos labdakihozatal végén remekül fejelte a labdát Merényi elé, aki köszönte szépen, és beállt Pekárnak, majd tizenháromról ellőtte. A nem túl életerős lövés pont Gyetván alatt pattant meg, azonban talán még így is védenie kellett volna. 70. perc 2-2.

Alig pár perc volt hátra a meccsből, amikor a Budafok a saját térfele közepén szerzett labdát, és két passzból megtalálták Vasvárit úgy huszonöt méterre a kapunktól. Vasvári tolt kettőt Sigér mellett, majd a középen forgolódó Pekártól sem zavarta bődületes gólt rúgott a bal felsőbe. 86. perc 3-2.

És itt még nem volt vége. A futball igazságtalansága lett volna, ha ezen a meccsen egyetlen pontot sem szerzünk, ezért a végén Kerezsi valahogy bekotorta a Szabó Alex kapufája után a kipattanót. 96. perc 3-3.

Foglaljuk össze:

• 0-35. döntetlen
  • 36-46. 0-1 // 10 percig vezetünk
  • 47-65. 1-1 // ismét döntetlen (18 perc)
  • 66-69. 1-2 // újabb 3 percig vezetünk (összesen 13)
  • 70-85. 2-2 // megint döntetlen (15 perc összesen 68)
  • 86-95. 3-2 // a Budafok vezet 9 percig
  • 96-97. 3-3 // döntetlen.

Nagyjából úgy néz ki, hogy mi vezettünk 13 percig, a Budafok 9 percig és döntetlen volt 70 percen át, vagyis a 3-3-as döntetlen számszakilag korrekt, még ha a játék képe alapján sokkal inkább úgy tűnt, hogy nekünk áll a meccs.

Rutin vagy nem rutin

Nem érett a csapat arra, hogy rutinból lehozzunk egy ilyen meccset, nem szabad hagyni, hogy kétszer is egyenlítsen az ellenfél. (…) Ha nagyobb célokat szeretnénk elérni, akkor ilyen gólokat nem lehet kapni.

nyilatkozta Csertői mester a mérkőzés után

Az első budafoki gólt a labdát rossz helyre kifejelő Szabó és Pekár hozta össze, Gyetván pedig már nem tudott segíteni rajtuk. A második Sigér rossz passza után, Pauljevic labdaeladásából indult. Itt Pekár kívülről próbált védekezni, Gyetván pedig képtelen volt védeni. A harmadik gól előtt mi támadtunk, és Szabó Alex eladott labdáját Benczenleitner nem tudta megmenteni az ellenfél térfelének közepén, amiből aztán lekontráztak minket. Szabónak kellett visszajönnie Benczenleitner helyén a szélen, azonban mire behozza Nándorit, jön a középre passz. Sigér iszonyatosan lemarad Vasváriról, aki kétszer is meg tudja úgy tolni, hogy közben nem támadják meg. Pekár forgolódik középen, és azt sem tudja mit csináljon. Igazából semmit sem tehetett.

Vagyis a hibák nagy része nem a rutintalan játékosokhoz köthető, hanem pont a védelem rutinosabb arcaihoz. Nem fogunk most utánaszámolni pontosan a meccseknek, de a HLSZ adatai alapján az előbbi nevek meccsszáma az NB I-ben és az NB II-ben: (az említés sorrendjében)

• Vasvári Zoltán (Budafok) || NB I: , NB II: 41

Ha jól látom, semmivel sem voltak tapasztaltabbak azok, akik szopattak minket hátul. Például Pauljevic eladott labdája után a 2004. február 10-én született Pekár vette fel a küzdelmet a 2004. január 15-én született Merényi Ádámmal. Nem csak szinte ugyanakkor születtek, még NB II-es meccsük is kb. ugyanannyi van.

Nem tudom mi számít rutinnak, azonban elnézve a két csapat összeállítását, nem vagyok benne biztos, hogy a Budafok felé billenne a mérleg nyelve.

Kispad nélkül

Amit azonban mindenképp ki kell emelni, hogy a két kapus mellett mindössze hét mezőnyjátékos tudtunk nevezni a meccsre, és ebből is az egyik a 2006-os születésű Simon Szabolcs volt, aki nem csak először ülhetett a nagycsapat padjára, hanem valószínűleg azért volt itt, mert 2005 után született és fiatalnak számít.

Gyakorlatilag érdemi csere nélkül mentünk neki a meccsnek. Sigér (1995, beállt Nyitrai helyére), Ene (1993), Kulbachuk (2004), Kocsis Gergely (2005), Kundrák (1999), Simon Szabolcs (2006) és Simon Benedek (2006, bejött a sérült Holman helyére). Mindeközben Krajcsovics kettőt, Vernes pedig egyet lőtt a fakóban a Vasasnak.

Várható helyezés

Fogalmunk sincs milyen mérésekből dolgozik a Besoccer.com oldal, azonban vannak náluk osztályzatok a magyar NB II-re, ÉLŐ-pontszámokat vezetnek, és előrejelzéseket próbálnak tenni a bajnokság végeredményére. Szerintük jelenleg a Honvéd inkább élcsapat különösebb feljutási esély nélkül, mint alsóházi.

képernyőkép: besoccer.com

Amúgy a meccs előtt 50,5%-ra tették a Honvéd győzelmét, mégpedig 0,84-1,42 xG-vel. Utóbbit mindkét csapat felülteljesítette.

A jövő heti, Tatabánya elleni meccsen (a Tatabányát fix kiesőnek jósolják) 67,4%-ra teszik a Honvéd győzelmét, és az xG, vagyis a várható gólok száma: 2,02-0,74.

Érdekesnek tűnik az oldal, és ha rájövünk, hogy nagyjából milyen adatokból dolgoznak, akkor a jövőben is követni fogjuk őket.