Mastodon

Tárgyalt az MLSZ – Nagy Dominik egy meccs

Az MLSZ Fegyelmi Bizottsága (FEB) november 3-i ülésén az alábbi határozatokat hozta.

NB I
Nagy Dominik (Honvéd) 1 soron következő férfi felnőtt nagypályás bajnoki mérkőzésre szóló eltiltásban részesült. 

(…)

MLSZ fegyelmi bizottság

Nem tudjuk, hogy mi volt a Honvéd tárgyalási kezdeményezésének pontos tartalma, azonban ha annyi volt a cél, hogy Nagy Dominik ne kapjon egynél több meccsre szóló eltiltást, akkor az sikerült[*]. Amennyiben bármi más, akkor az — egyelőre biztosan — nem.

[*] megjegyzem, a játékosok általában élből egy meccset kapnak a piros lapjaik után, esetleg a játékvezetői jelentéstől, illetve attól, hogy két sárvával, vagy élből pirossal állították ki, ennél több is lehet. Feltételezem, a Honvéd sejthetett valamit előre, ha előre tárgyalást kezdeményezett, ugyanis meghallgatást általában a sérelmezett többmeccses eltiltások után szoktak kérni, próbálva enyhíteni a büntetést. (Gondolom sosem tudjuk meg, hogy mit akart a klub. Így viszont abszolúte értelmetlen volt kitenni a hivatkozott közleményt.)


[17:00] frissítés //

Nem a Honvédtól fogjuk megtudni, hogy miért kértek tárgyalást.


? a hozzászólás // előmoderált
? az offtopicot // az offtopicba.

Szerző: vh

Egy lőrinci kispesti Kőbányáról. Megtalálsz Blueskyon, emailt itt tudsz írni nekem, ha pedig üzennél, akkor Signalon vagy Telegramon keress. ||

9 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] majd a Honvédtól // megtudhatunk részleteket. Bár Nagy Dominiknél sem árulták el végül, hogy mégis mire kértek tárgyalást az ügyében, és annak mi lett az […]

trackback

[…] Gondolom majd fellebbezünk, hogy mérsékeljék valamennyire. Szerencsére ebben legalább jók vagyunk. […]

Bukott Rockzenész

Beismeréssel felérő döntés.

Blaser Ferenc
3 éve

Engem még az is érdekelne, hogy Bogár Gergő hány meccses eltiltást kapott?

Paal
3 éve
Reply to  Blaser Ferenc

Remélem 2-3 fordulót kihagy minimum!

CSAKAttila
3 éve
Reply to  Blaser Ferenc

Engem pedig az, hogy a videóbírók mennyit..!! Egyrészt a szabálytalanság utáni, szándékos rúgás pirosat ért, másrészt a másik Nagy nyakra fogása is.

nagyondühös
3 éve

Igencsak érdekelne az MLSZ indoklása (idáig az azonnali piros minimum két meccses eltiltást eredményezett).

Paal
3 éve
Reply to  nagyondühös

Nem kötözködésből, de nincs ilyen szabály, hogy az azonnali piros az minimum 2 meccs.
A 10. fordulóban az újpesti Pauljevics illetve a mezőkövesdi Pillár is – utóbbi pont ellenünk – kapott azonnali pirosat és mindketten 1 meccset kaptak! Manapság csak a nagyon durva/sérülés okozása illetve a játékvezető megsértése (szövegelés) miatt szoktak hosszabb eltiltást adni.

nagyondühös
3 éve
Reply to  Paal

A gyakorlatról/szokás beszéltem, nem szabályról. Öt sárga után, és második sárga utáni pirosnál egy meccs pihu, azonnali piros után ált. min. két meccs pihu.