Mastodon

Fiatal belsővédőt igazoltunk

A moldáv Artur Craciun két év plusz opcióra írt alá Kispestre. Amúgy 22 éves és posztja szerint belsővédő.

Legutóbb, ahogy a klubhonlap is írja, Kolozsvárott játszott, azonban nem az elsőre eszükbe jutó, mellékesen román bajnok CFR Clujban (KVSC-ben), hanem a másodosztály alsóházában szerénykedő, egyébként budapesti alapítású U-ban.

„Fiatal belsővédőt igazoltunk” bővebben

Valamikor majd bejelentik: Nagy Sanyi visszatért!

A Debrecen mindenesetre elköszönt tőle, és ahogy írják:

Távozik tehát Nagy Sándor, aki a Budapest Honvéd együttesében folytatja pályafutását.

Annyi fix, hogy örülök az érkezésének, hiszen

  • végre nem védi ki a szemünket, mint tette azt a Gyirmótban vagy a Lokiban nem egyszer;
  • egy remek kapust hoztunk Tujvel mellé/mögé;
  • aki nyilván olcsóbb is, mint Robi volt.

A helyzet mégsem ennyire egyszerű, hiszen

  • 35 éves lesz szeptemberben (Tujvel 37, Robi 32);
  • mi lesz Horváth Andrissal?
  • és mi lesz Berlával?
  • értem, hogy nyilván drágább volt Robi, azonban egyszerre fiatalabb és piacképesebb is, ráadásul bőven voltak benne évek a kezdőnkben.

Sebaj, én örülök Sanyinak!

Amíg más dolgom volt, kettőt igazolt a Honvédka

  1. Tóth-Gábor Kristóf, csatár, 18 éves a Haladásból 2+1 évre. Mondhatni derült éből meglepetés. (via)
  2. Tamás Krisztián, balhátvéd, 25 éves a Videotonból (legutóbb a Zetében játszott kölcsönben) 2+1 évre. Róla már korábban is szó volt. Ha jól értem a mindenféle infókat, akkor őt valószínűleg kivásároltuk, jelentsen a kivásárlás szó bármit a modern magyar fociban. (via)

Ha lesz egy kis időm, leadminisztrálom őket adatlapilag, átigazolásilag, és a keretünket is frissítem.

Visszatért egy újabb bajnok: Baráth Boti

Ki lesz a következő? Villám „Pacsi” Balázs?

Sajnálom, hogy ilyen rövidre sikeredett Boti amerikai kalandja, ha valaki, akkor ő abszolút megérdemelne egy hosszabb nemzetközi karriert, de azért így sem rossz! Nálunk valószínűleg játszani fog, Kispest és Telki között az időeltolódás se vészes, vagyis a válogatottnak is rendelkezésére állhat, ráadásul ide jönnek most a szívecskék, hiszen óriási kedvenc.

  • ahogy az egyébként sejthető volt, Boti a derült égből hullott alá: „A múlt hét elején volt egy beszélgetésem Urbányi Istvánnal, a Honvéd sportigazgatójával, kérdezte, hogy mi a helyzet velem, és mondtam, hogy jól vagyok, viszont kevés játéklehetőséghez jutok (…)”
  • és ahogy szintén sejthető volt, nem írnak semmit a szerződéséről. Ami simán lehet azért, mert a Sporting idő előtt elkotyogta, és még nem állapodtak meg a részletekről, vagy azért, mert továbbra is tervben van a külföld, és azt inkább segítené egy fél plusz fél plusz fél, tehát egy kábé határozatlan idejű megoldás. Ez utóbbit pedig nem szokás nagydobra verni. // update: 2 év!, illetve // update2: 1+1 évre javították a hivatkozott posztban.
  • ja, és valószínűleg még itthon sincs (így!), mert a honlapon elmaradt a kézfogós fotó, amin úgy tartják a frissen igazoltak az ajándékboltból ismert sálat, mint az egyszeri térségi polgármesterek az autópálya-lehajtók avatásán a nemzetiszín szalagot.
„Visszatért egy újabb bajnok: Baráth Boti” bővebben