Mastodon

Szamosit visszaigazoltuk

2029

Pekár hosszabbítása után a hét második jó híre, hogy Szamosi 2029 nyaráig aláírt. Egy normális világban, a teljesítményét látva Diósgyőrött verhetnék fejüket a falba, hogy megvolt, miénk volt, elengedtük. Pedig mennyire egyszerű a sztori: a fater lett a diósgyőri fakó edzője, ugyanakkor a fia szintén átigazolt Miskolcra. Egy év múlva a fater eljött, azonban a srácot még szerződés kötötte a klubhoz. Előbb Barcikára, majd Kispestre (hova máshova?) került kölcsönbe. 2025 tavaszán pedig ő lett az első Feczkó-bébi*, aki bekerült a csapatba.

„Szamosit visszaigazoltuk” bővebben

Hangya hosszabbított

Edző nincs, kapitány van.

Pénteken (22-én) bejelentették, hogy kirúgták Feczkót. (via honvedfc.hu) A hivatalos indoklást érdemes eltenni év végi humorosba, mert kiderül belőle, hogy a klubnak vannak „sportszakmai tervei” (hahahhahaha) és „hosszú távú koncepciója” (muhhahahha), ami nem egyezik azzal, ha az edzője teljesíti a számára kitűzött célt. Érted, ha eléred az előre meghatározott célt, akkor az nem egyezik a jövőbeli tervekkel és a koncepcióval. Zsenik, bzmg, kib*szott zsenik.

Klubunk vezetősége a következő idény sportszakmai terveit és hosszú távú koncepcióját mérlegelve úgy határozott, hogy az NB I-es szereplést új vezetőedző irányításával kezdi meg. Feczkó Tamás 2024 decemberében vette át csapatunk irányítását azzal a céllal, hogy visszajussunk az NB I-be. A csapat a mögöttünk hagyott szezonban kivívta az élvonalbeli szereplés jogát, így teljesítette azt a célt, amelynek érdekében vezetőedzőnk Kispestre érkezett.

„Hangya hosszabbított” bővebben

Egy érthetetlen átigazolás margójára firkantott százalékok és értelmezések

Somogyi Ádám @ Videoton, kölcsönbe

A télen furamód három U20-as kategóriába eső játékostól is megváltunk. Közülük nyilván a most bejelentett Somogyi a legfájóbb, hiszen 2025-ben elég sokat játszott, ráadásul több poszton, belső középpályásként és belsővédőként is használható.

  • Simon Benedek (2006) -> ??? lejár a szerződése, állítólag nem hosszabbítana.
  • Somogyi Ádám (2007) -> Videoton, kölcsönbe.
  • Szabó Ákos (2007) -> Szeged, átigazolással.

Maradt tehát, akit legalább egy meccsre neveztek: Balázs Teó, Gáspár Dávid, Hancz Dominik, Kovács Erik, Liziczay Zsombor, Nyers Ádám, Papp Lőrinc, Schön Botond, Somogyi Tamás, Szamosi Ádám, Tasi Gergő, Ujváry Ferenc, valamint nem tudjuk mi van a korábbi keretekből Petrók Viktorral és Simon Szabolccsal. Utóbbival annyira nem, hogy az adatbank szerint 2025/26-ban egyetlen meccse sincs Magyarországon.

„Egy érthetetlen átigazolás margójára firkantott százalékok és értelmezések” bővebben