Mastodon

Napiegyébfoci 2021.05.04.

  • kupadöntő // bármilyen furcsa is legyen, mégis az a helyzet állt elő, hogy bizonyos fénytörésből az Újpest a hardcore nerfoci korszakának harmadik legeredményesebb klubja. Mármint a 2015-16-tól tartó 33 fordulós korszaké:
bajnokezüstbronzkupakupaezüstdarab
FTC4127
Videoton14117
Újpest1214
Honvéd1113
DVSC22
Vasas112
Felcsút112
Mezőkövesd11
a táblázat nem tartalmazza a 2020-21-es idény ezüst- és bronzérmét.
„Napiegyébfoci 2021.05.04.” bővebben

Napikispest 2021.05.03.

  • lett időpontja a Fradinak // szombat 17h @ Hungária.
  • utolsó meccs az idényben // több játékosnak is lejár a szerződése nyáron, és páran várhatóan távoznak, szóval lesz kitől elköszönni. (részletek a hajtás után)
  • Vadócz // pályafutásáról egy hosszabb cikk a telexen.
„Napikispest 2021.05.03.” bővebben

Napikispest 2021.04.28.

  • elindítottuk // a szokásos idényközi játékoskeringős posztunkat. Elérhető itt, vagy a menüből.
    • azonnal beleírtuk // Szappanost, Gazdagot és Baloghot, mint pletykát.
  • újabb aprópénz // a Diósgyőrnek. A Gazdaságvédelmi Alap(!) terhére mintegy 2,3 milliárd forinttal dobták meg a DVTK-t, amiből infrastruktúrát fejleszthet, valamint beszálltak az utánpótlásközpont működtetésébe és fejlesztésébe. A pénzt alapvetően egy regionális csomagra adták, vagyis az egri, salgótarjáni stadionfejlesztéstől kezdve a környékbeli labdarúgó utánpótlás is beletartozik. (via dvtk.eu)
    • legutóbb // április közepén (vagyis alig két hete) kapott 300 milliót a DVTK hasonló célokra. Akkor a támogató a Sportegyesületek Országos Szövetsége volt. (via vg.hu)
„Napikispest 2021.04.28.” bővebben

Napikispest 2021.04.14.

  • osztályozókönyv vs. ZTE // Lovric, Mezghrani, Klemenz, Nagy Dominik, Tujvel
  • Schön Szabival // van egy hosszabb interjú (nagyon nehéz ezt linkelnem*) az indexen. Benne:
    • „Tudni kell, és kispesti srác vagyok, ott születtem, és most is ott lakom, nekem a Honvéd volt a mindenem, és jelenleg is, ha éppen nem a Honvéddal játszunk, nekik szurkolok. Amúgy persze ha játszom, csak az MTK számít, de amúgy a pályán kívül megmaradtam kispestinek. Abba a húsz percbe, amikor Rossi beállított a nagyokhoz, mindent bele akartam tenni, ami bennem volt, sőt még annál is többet.” – Schön emlékszik jól, tényleg nem Ligakupa-meccs volt, ahogy Rossi egyszer lenyilatkozta.
    • „Úgy gondoltam, nekem 18-19 évesen felnőttcsapatban kell játszanom, és erre itthon nyílt lehetőség. Az MTK ideális célállomás volt, egyrészt Fülöp Feri maga is itt játszott annak idején, jó a kapcsolata a klubbal, másrészt tudtam, hogy az MTK-ban előszeretettel játszatják a fiatalokat, szinte evidens volt, hogy ide szerződök. Nekem játéklehetőségre volt szükségem.”
    • mielőtt bárki // kombinálni kezdene, az igazolólapja szerint Schön 2019 februárja óta az MTK játékosa. Akkor még bőven benne voltunk a Hemingway-érában, a padon Supkával, és pl. Urbányi csak egy évvel később tűnt fel Kispesten.
    • Schön // egyetlen kispesti felnőttmeccséről egyébként van videónk: itt.
„Napikispest 2021.04.14.” bővebben