Egy egészen új és egyelőre szokatlan Honvédot láthattunk // osztályozókönyv

MTK – Honvéd 3-1

Egyébként pedig meg lettünk alázva, kérem alásan. Olyan gólokat egyszerűen nemhogy a magyar enbéegyben, de a grönlandi fókák rehabilitációs tornáján is kifejezetten ciki kapni, amilyeneket tegnap sikeresen benyaltunk két ártatlan szögletből.

Tudom, ismeretes, azonban már nem elfogadott a régi mondás, hogy a szöglet fél gól, azonban az a futball, amikor a mondás keletkezett, még egészen másról szólt. Akkoriban minden szöglet jó helyre ívelődött, és nem térdmagasságban, vagy a túloldalon taccsra. A jó helyre beívelt szögletekre pedig egyszerre emelkedett támadó és védő, majd attól függően, hogy kinek sikerült belefejelnie, gól (védés), vagy felszabadítás lett a szöglet eredménye.

Az MTK ellen közel sem ilyen szögletekről beszélhetünk, hanem nettó bénázásról.

Minden mást egyelőre csak vázlatosan, mert közben indul a vonatom a Balcsira. Ha úgy alakul, és lesz kedvem, majd útközben pötyögök még valamit.

• Tóth-Gábor Kristóf (TGK, 19 éves, első NB I-es meccs, 54 perc) kezdett, volt pár bizalomgerjesztő megmozdulása, több faultot is kiharcoltak róla.
  • Traoré Boubacar (20 éves, első NB I-es meccs, 36 perc) és
  • Thierry Gale (18 éves, első NB I-es meccs, 19 perc) a túloldalt játszott, nem sok minden maradt meg belőlük. Galenek volt állítólag egy jó lövése, de akkor pont a mosdóban voltam.
  • nagyon kell a kezdőbe egy csatár, mert a három 18-20 éves fiatal egyelőre nem megoldás.
  • Moutarival mi van, hogy még a padon se volt?
  • nagyon furcsa ennyi év után egy olyan csapatot látni Honvédként, amiben se Kamber, se Lovric nincs.
  • rövid a kispadunk. Konkrétan nincs valódi cserénk a középpályára.
Kiszámoltam //

Az elmúlt évek tapasztalata alapján, a magyar bajnokságot 96 ponttal is egy kényelmes, nagyjából 20 pontos előnnyel lehet megnyerni.