Mastodon Mastodon

Napikispest 2019.05.06.

MLSZ-stratégia // a G7 gazdasági oldal egész sorozatot szentel a magyar focinak. A legújabb cikkükben az MLSZ 2010/11-es, tízéves távlatú stratégiai tervét boncolgatják a remélt nézőszámok oldaláról. Elkeserítő.

A témával egyébként mi is foglalkoztunk másfél éve, és nagyjából hasonló következtetésekre jutottunk, vagyis lassan elmondható, a stratégiai terv nagy részéből valószínűleg semmi sem fog megvalósulni 2020-ra. Magyar futball ettől még lesz, a különbség – félő – csak annyi, hogy színesebb díszletek között, egy furán félállamosított ligában érjük el ugyanazokat a gyenge eredményeket, ráadásul még a kényszert is sikerült nagyrészt kiirtanunk a klubokból, hogy ezen legalább saját hatáskörben változtassanak, ha már a pénz és a paripa megvan hozzá.

Szerző: vh

Egy lőrinci kispesti Kőbányáról. Megtalálsz a Twitteren, emailt itt tudsz írni nekem, ha pedig üzennél, akkor a Telegramon keress. ||

“Napikispest 2019.05.06.” bejegyzéshez 91 hozzászólás

  1. Sírnak a Zöldek, hogy elrabolják tőlük a játékost? Jajj de nem szép, hogy gyengítik őket. Hogy ezek mekkora tudathasadásos állapotban vannak te jó isten. Lanzafame,Botka helyzete akkor mi volt? vagy csak nekik jár ez a privilégium.

  2. Off. Hajnal Tamás : https://www.m4sport.hu/magyar-foci/cikk/2019/05/07/hajnal-tamas-hogy-a-klubjaval-meg-tudjunk-egyezni-ahhoz-nincs-szuksegunk-az-ugynokere#

    „Szerintem nem jó, ha a két rivális egymástól próbálja elvenni a jó játékosokat.” – tényleg Tomi, na ne bassz, ti beszéltek erről?

    „Szerintem a közös cél a magyar labdarúgás érdekében mindenképpen az, hogy két erős csapatunk legyen” – na ezt most fejezd be Tomi…

    Már látom, hogy mostantól fogva arról picsognak, majd, hogy lerabolták az elnyomott ződeket… mármegintmindig

    1. Az a közös cél, hogy két erős csapatunk legyen? Kinek? Hogyan? Mire? A kurva anyátok.

        1. Amúgy ha ma az az általános, tudatosult, elfogadott igény a magyar fociban, hogy legyen két kiemelt csapat (mert eszerint rohadtul így van), akkor mi a bánatos f.om garantálja, hogy ebben a közegben minden szereplő megtartja a sportban elvileg kívánatos kiegyensúlyozottságra való törekvést, kezdve a játékvezetőktől a médián át a fegyelmi bizottságig?

  3. 3500 Ft a jegy normál helyről, nevetséges…3-4 éve még 830 Ft-ért néztem a hazai bajnokikat a családi szektorból. És akkor kérdezik miért nincsenek nézők.

    1. Én vetem ma 5 jegyet. Egyáltalán nem sok. 3500 a pálya közepére…

    2. Igen, de ez nem a betonteknőben lesz, hanem a Groupama arénában, amit egy külsős piaci alapon működő cég üzemeltet. Egy sima fradi bajnokin is 4-5 ezer forint oda a jegy.

    3. Kicsit többért (5000) már van bronz páholy :-)

    4. A meccs értéke a sima bajnoki és a válogatott meccs között van. Sem a 830 Ft, sem a 12 000 Ft (idei válogatott jegy ára középről) nem reális, azonban 3 500 Ft egy kupadöntőre 10 évenként igencsak rendben van.

  4. „Hogyha egyszer megöregszünk, akkor is majd itt leszünk!” :)

  5. A mai testalkatú fiatalok, nem alkalmasak még meccsre járásra sem, amelyik meg a fejébe vette, hogy valamilyen behatásra mégis csak focista lesz, az 90%alkalmatlan erre. Az öregeket meg annyiszor átvágták, hogy sz@rnak bele az egészbe, és sokuk még emlékezik milyen is volt az igazi foci. És mivel todul a pénz, teli lett a környezet olyanokkal akiket csak mindig is csak a pénz érdekelt. Bodri kutyám meg azért nem jár ki a mecsre, mert a kanyar olyan hangosan énekel, hogy nem tudna békésen szunyókálni. Na látjátok, ennyire egyszerű.

    1. Ha alkatilag alkalmatlanok a fiatalok a futballra, akkor minek tulajdonítod, hogy az utánpótlás-korú csapatok még úgy ahogy tartják a lépést a legjobbakkal?Lásd, hányszor nyertek Suzuki Kupát a mieink olyan csapatok előtt, mint a Real…

      1. Kedves kérdésedre válaszolva, 90%-ot írtam, tehát a 10% tudhat focizni. Ekkor lép a képbe, az egyre nagyobbra duzzadó szapora társulat, aki mindig ott van ahol a pénz , és mindenhol, mindent tönkretesz.

      2. Jogos, alapban semmivel nem tehetségtelenebbek a magyar fiatalok, sőt. Aztán később valami miatt már nem tartjuk a fejlődést. És itt sokakkal ellentétben én nem a csoda képzések hiányában látom az okot elsősorban.

        1. Szerintem sem, mert ha a játékosok addig felszedték, amit kellett, az azt jelenti, az edzők ismerik mindazt, amit a szakmából kell. Én abban vélem az okát, hogy a korosztályból kiöregedő fiatal fejlődése megtörik a poshadt felnőtt mezönyben. Gondolj pl. Bobál Gerire akiben 17 évesen ott volt az „isteni szikra”, ami aztán rendesen kialudt, miközben ide-oda dobálódott. Supka és kúlönösen Rossi is felelős a sorsáért, mert ők mint edzők a tutira mentek…

        2. Ez nettó hülyeség. Bobál csak fizikailag emelkedett ki. Majd mára a nyüzügék is megnőttek. Vólent is hasított 16 évesen. A legnagyobb gond a gyerekek fejében van. Egyszerűen nincsen bennük igazi alázat, csak dumaszinten. Tisztelet a kivételeknek.

        3. Nem telhet mindenkitől olyan okosság, mint tőled. :) Mindenesetre úgy látom, neked darab-darab, ha Vólent ugyanaz, mint Bobál volt. Tudom javasolni, hogy ha futballt nézel, ne csak az output érdekeljen.Figyeld a mozdulatokat! :)

        4. Pontosan. Nem volt egyforma S kettő. Bólintott sokkal jobb volt 16 évesen. Bobál G. annyira „focihülye”, hogy ritkán látok olyat.

        5. Bobál G. akkora spíler, hogy hol is játszik most??? Volt egy Jelena is… Biztosan ő is Rossi áldozata… Az egész NB1 vak, hogy nem érti Bobál G. játékintelligenciáját. Értelmező szótárat mindenhová!

        6. Ezzel most azt akarod mondani, hogy az akadémia csak hátrányos helyzetűeket vesz fel?

        7. Jó ellenpélda Váczi Zoli. Max Gera mérhető hozzá játéktudásilag. Az alázat már más kérdés. Dehát szipus Gera…

        8. Csak akkor mi van, ha már a szülőnek a szülője is ilyen volt? Van ám baj! :)

        9. Szvsz 50 éve több volt az alkoholista, mégis magasabb szinten volt az alázat! Nem értek egyet.

        10. Én igyekszek ezen változtatni! (höhöhö :))

    2. Nagy fos is volt ellenünk. Na még egyet, mert őt mint példát már unom.

  6. Inkább B1-C4 ig és üres hely nélkül!!! Harcra fel! CSAK!!!!

  7. Jegyeket a meccsjegy.mlsz.hu oldalon, vagy személyesen a TEX irodákban vásárolhatnak kedden 10.00 órától. Az árak 2500 és 20 000 forint között alakulnak. A mérkőzésre névre szóló jegyeket lehet váltani, de a vásárláshoz nincs szükség klubkártyára. A Bp. Honvéd szimpatizánsai az Üllői út, míg a MOL Vidi FC szurkolói az Albert Flórián út felőli szektorokat foglalhatják el.

    1. 2500-től? Mondjuk Hemitől tudjuk, hogy ami ingyen van, vagy olcsó azt nem is becsüljük meg, de azért… :) Remélem ez nem riaszt el senkit.

      1. Alapból, száraz garattal egy tízes, négyünknek.

      2. Azok járnak jól, akik messziről érkeznek, szállással óldják meg a programot. Nekik csak a költség töredéke lesz a jegyár. :)

        1. A legjobban azok, akik külföldről jönnek, mondjuk Ausztráliából. Nekik ez csak egy egészen kis, nevetséges pluszköltség. :)

      3. 2500 Ft nem kellene, hogy bárkit is elriasszon. 3500 Ft-ért pedig a már a kezdőkörrel egy szintben is van hely. Néhány drinkmaster ránézésre többet elkölt alapozásként, hangulatjavítóként az olcsóbb áru Honvéd meccsek előtt.

  8. +1 ok: Az NB1 merkozeseinek szombatra szoritasa es az ahhoz kapcsolodo TV kozvetitesek limitalasa 2 merkozesre.

    Ez a ket, erosen osszefonodo dontes szerintem elkepeszto meretu kart okozott a sportag nepszerusegenek. Anno ha valaki tobb meccset is meg akart nezni egy hetvegen, akkor a Sport TV-n keresztul heti 4-5 meccset gond nelkul meg lehetett nezni. Ha kovetni akartad a csapatod minden meccset a TV-ben, akkor ez majdnem mindig megoldhato volt.

    Ma erre semmi lehetoseg. Bar az igazan elkotelezettek meg ma is nezhetik a streameket, ezzel teljesen egeszeben lekorlatoztak a csapatok lehetoseget arra, hogy szelesebb tomegekhez elerjenek heti rendszeresseggel. Egy nem tulzottan elkotelezett „koca” szurkolo, nem fog leulni es streameket keresni meg frissiteni…

    A TV-s kozvetitesek hianya azt is jelentette, hogy a stadionon beluli illetve a mezen levo hirdetesek erteke a toredekere esett – tovabb rontvan az NB1 piaci attraktivitasan…

    1. na ne már!!!
      2019-ben akinek nincs jó internete, annak sok másra sincs lehetősége. az m4sport.hu-n az összes meccs nézhető, szó sincs róla, hogy streameket kéne keresni meg frissíteni…
      stadionon belül és a mezeken pedig azért nincsenek hirdetések, mert a foci az állam terepe lett – és ha oda kell irányítanod a pénzed, akkor a tao-t fogod választani. ha nem kell oda irányítanod a pénzed, akkor abból az összegből hirdetsz facebookon, csinálsz óriásplakátot, vagy bármi más egyéb dolgot, amivel felhívhatod magadra a figyelmet.

      1. Egy atlagos NB1-s meccset 200-230 ezer ember nez 90 percig meg ma is. A legtobb csapat ezt a latogatottsagot anno hetente megkapta azert, mert az NB1-ben szerepeltek.

        Ebbol a 200 ezer folotti csoportbol rengeteg a passziv szurkolo vagy fuggetlen, akik nem vennek a faradtsagot, hogy online nezzenek valamit, de ha a TV be van kapcsolva es magyar foci megy akkor azt megneznek.

        Azaltal, hogy streameket adunk, lehetove tesszuk, hogy a rajongok tudjak kovetni a meccseket, de nem tudunk tomegekben uj embereket behozni, mert a Fradin kivul egyetlen csapat meccseit sem lehet rendszeresen, hosszabb tavon a TV-ben kovetni.

        Ha jol tudom a TAO-t elvileg nem lehet a profi csapat fejlesztesere hasznalni. Szoval ez a kiesett bevetelek potlasa TAO-bol szerintem nem igazan mukodik. Arrol mar nem is beszelve, hogy facebookon meg egyeb online platformokon mikor fogsz te 200 ezer embernek a figyelmet heti 90 percre lekotni…

        1. Ezt a számadatot durva túlzásnak érzem, hogy minden nb1es meccset 200 ezren néznének…

        2. Nem nagyon kozol az MTVA reszletes nezettsegi adatokat, de van egy regebbi NSO cikk, amiben eleg sok relevans adatot emlitenek meg 2013-bol. Az is latszik, hogy a vasarnapi meccseket ekkor majdnem dupla annyian neztek, mint a szombatiakat… 350ezer vs. 200ezer

          A NB I-es szezon alatt az M1 élő közvetítéseit átlagosan a tévézők 10.5 százaléka választotta, ami az őszi és a tavaszi szezonban is magasabb volt az M1 átlagos közönségarányánál. Ez vasárnap délutánonként 350 ezer fős nézettséget és 11 százalék körüli közönségarányt jelent, míg a szombati mérkőzések nézettsége és közönségaránya is ennél valamivel alacsonyabb volt. Nézettség 200 ezer fő, közönségarány 9.7 százalék a teljes népesség körében.

          Cikk linkje: http://www.nemzetisport.hu/labdarugo_nb_i/nb-i-hatmillios-nezettseg-a-kozszolgalati-tevecsatornakon-2251115

        3. Honnan van a 200-230 ezres info? Egyetlen adatot találtam egy Haladás – Fradi meccsről, itt 215 ezret írnak (http://www.mtva.hu/2017/11/27/felmillio-feletti-nezettseg-a-kozmedia-csatornain/), higgyük el az MTVA-nak, sose ferdítettek még tényeket (semmit nem tudunk a módszertanról: az a néző, aki véletlenül odakapcsolt, mert zongorázik a tévén, vagy aki legalább egy félidőt látott, vagy végignézte a meccset? Pontosan tudjuk, hogy a meccsre járók számát is manipulálják, lásd a 444 cikkét, amikor befotózták és megszámlálták meccs alatt a nézőket.)
          Tekintve, hogy a Fradi meccseire átlagban 8000 néző látogat ki, a maradék 11 csapat meccseire pedig átlagban 2490 néző (a G7 cikkéből ki lehet számolni), a tévés közvetítésnél is érdemes legalább harmadolni a nézőszámot. Tényleg el tudod képzelni, hogy a Felcsút – Kisvárda meccset, amit a helyszínen 120-an láttak, több tíz- vagy százezren néznek a tévében?

          Mivel a tao hivatalosan közpénz, gyakorlatilag pedig nem az (nem kell közbeszerzést kiírni az elköltésére), tehát bármire fel lehet használni.

          Azt, hogy hogyan lehet tömegeket mozgósítani egy sporteseményre, biztos meg tudják mondani a szakemberek. Úgy tartja a mondás, hogy a jó bornak nem kell cégér, tehát ha már lőrénk van, akkor ne a marketingen spóroljunk.

  9. Kompany még ellenünk is játszott:

    jó kis Hamburgot fogtunk ki 2007ben

  10. Szerintem a
    következö okok miatt nincs nezö, termeszetesen ez csak az en velemenyem

    1. Futball körüli szubkultura
    megvaltozasa a nyolcvanas evek közepen vegen, a hooliganizmus elterjedese.
    Szemelyes emlekem ebböl a korszakbol a következö, edesapam rendszeresen vitt minket (harom fiat)
    mindenfele meccsre, többször vitt kettösrangadokra is, utoljara akkor vitt es
    ment Ö is amikor az egyik Honved-Vasas es Fradi-Ujpest utan (ha jol emlekszem), hazafele ballagva,
    majdnem elsodort minket a verekedö tömeg. Pedig ezek az esemenyek addig hozza tartoztak
    a szombat/vasarnap delutani programhoz, utana szinte soha, mostanra gyakrolo apakent totalisan megtudom erteni!

    2. A sajtobol, miota az eszemet tudom,
    azt hallom, hogy a Magyar foci silany (Nezzetek meg Knezy monologjat a Franciak
    utanai 86-os VB meccs utan, kritikanak kritika, de nem igazan epitö
    jellegü, vagy esetleg Hofi kabarejat az aranycsapatrol, vagy olvassatok el
    barmelyik Vegh Antal müvet a temaban) Elertek azt a szintet, hogy a 2000
    es evek közepen, vegen szinte ciki volt ha azt mondtam egy ismerösömnek,
    hogy meccsre megyek.
    Szemelyes elmeny: rengeteg emberrel talakozom es
    amikor a focira terelödik a szo akkor azonnal ravagja, hogy a Magyar foci
    sz@r, erre en mindig rakerdezek, hogy mikor latta az utolso NB1-es
    meccset? Amire sosem kaptam valaszt, a fitalabbak szinte sosem lattak, az
    idösebbeknel volt olyan aki 25 evet mondott….ekkor szoktam en megkerdezni,
    hogy akkor honnan a feneböl tudod, hogy sz@r? termeszetesen a sajtobol
    szedi az informaciot….

    3. A folyamatos nosztalgiazastol sem lepünk
    elöre, meg ma is azt hallgatjuk, hogy bezzeg Puskasek idejeben! Kerdem en
    minden tisztelet persze megadva, ki latta öt elöben jatszani?

    Szemelyes elmeny: Fönököm Holland sokat ugratjuk egymast focival 2016-ban beszelgettem vele, hogy mi
    lesz most a Holland focival? Nem sirod vissza a regieket? Erre azt mondta,
    hogy majd jön a következö generacio, es lehet, hogy gyengebb lesz par
    evig, de ha valaki dolgozik annak egyszer eredmenye lesz Ö a jelennek szurkol,
    a multal kar foglalkozni…amikor mutattam neki, a bajnoki döntön csinalt
    kepeimet nem gyözött csodalkozni, hogy vannak ilyen stadionok meg a
    vilagon…

    4. Az evek soran, egyre több dologgal
    kell megmerköznie az elöfutballnak a meccsrelatogatasnak, a 80as evekben hebe-hoba
    közvetitettek külföldi meccseket, esetleg egy KEK, BEK, UEFA merközest, a
    90-es evekkel megnyilt egy vilag ahol jobbat nezhet az ember, emellett a
    gyerekeknek ezernyi mas olcso, szorakozasi lehetösege lett, es ebben a
    minosegben a Magyar foci nem tudja felvenni a versenyt, ki megy ki az
    esöbe, azni-fazni, ha otthon kulturaltabb körülmenyekben jobban
    szorakozhat?

    A listat meg nyilvan folytatni lehetne, de ha egy dolgot gyakorlatilag 50 eve
    ekeznek (lasd Hofi kabare), rombolnak, mindenfele közegek, emberek miert
    gondolja barki, hogy 8 ev alatt helyrehozhato? Legalabb 20-30 ev kell hozza,
    aminek az elsö lepese a minöseg javulas a palyan, a sajtoban, a palya szelen, (ez utobbira talan mar nincs akkora panasz, bar most is összeverekdtek 40-en a fratyi-fujpest elött)

    1. „A listat meg nyilvan folytatni lehetne, de ha egy dolgot gyakorlatilag 50 eve ekeznek (lasd Hofi kabare), rombolnak, mindenfele közegek, emberek miert gondolja barki, hogy 8 ev alatt helyrehozhato?”

      Ja, hogy ez már a helyrehozási időszak? Én úgy látom, hogy a lényeggel nem foglalkoznak. A szakmával. Legalább párhuzamosan az infrastruktúrával.

    2. Jól összeszedted. Annyival egészíteném ki, hogy a 90-es években még kifejezetten. jó volt a focink. Sajnos ott következtek olyan dolgok, ami miatt ma ott tart, ahol. Pl. ,ha akkor nyomták volna annyi pénzt bele, mint ma akkor szvsz. nem a Sahtar lenne a követendő…

      1. nyilvan akkor kisebb volt a lemaradas, mint most.

  11. Nem értem, miért nem érzed reálisnak a 8000 nézőt/meccs, ha
    – a Hungária az MTK-nak 5014 férőhelyes (-3000),
    – a Hungária a Honvédnak 5014 férőhelyes (-3000),
    – a felcsúti stadion 3816 férőhelyes (-4200),
    – a kisvárdai stadion 2993 férőhelyes (-5000),
    – a mezőkövesdi stadion 4183 férőhelyes (-3800),
    – a paksi stadion 6150 férőhelyes lesz (-1800)
    és ez együtt 20800 fő kapacitáshiány, miközben
    – a Megyeri 12670 férőhelyes (+4700)
    – az Üllői 22043 férőhelyes (+14000)
    – a Nagyerdei 20340 férőhelyes (+12300)
    – a diósgyőri 15325 férőhelyes (+7300)
    – a fehérvári 14144 férőhelyes (+6100)
    – a szombathelyi pedig 8940 férőhelyes (+900)
    vagyis 45300 férőhely kapacitástartalékkal rendelkezik az NB I, és ennek kevesebb, mint felére tartanának igényt a 8000-es átlagot a kicsi stadionjuk miatt elérni képtelen klubok. (Vagyis pl. a felcsútiba már nem férő Felcsút-érzelműek, hogy tartható legyen az MLSZ elvárása, 4200-an más meccsekre kell járjanak!)

    1. Szerintem a kinalati oldalra figyelni felrevezeto lehet ket okbol kifolyolag is:

      1, 2010-ben amikor a tervek megszulettek, akkor nem lehetett tudni, hogy mely csapatok szerepelnek majd az NB1-ben a 2015-os vagy akar a 2020-as szezonban. Peldakepp a Gyor stadionja 16ezer fos volt, a regi Illovszky papiron 12ezres, a Szolnoke is papiron 10ezres. Az, hogy a Kisvarda vagy a Mezokovesd most NB1-s lesz, akkoriban meg nehezen volt elkepzelheto / tervezheto. Szoval a kapacitas nem feltetlen tunt szukos eroforrasnak.

      2, 2010-ben azert eleg nehez lett volna megmondani, hogy melyik csapatnak pontosan mekkora stadion lesz majd epitve a jovoben. Varhatoan ha a nezoszamok a terveknek megfeleloen alakultak volna, akkor tobb stadion merete joval nagyobb lett volna. Ha pl a Honved meccseire 8ezren jartunk volna a regi Bozsikba akkor varhatoan nekunk sem egy 8ezres arena lenne most tervben. Arra viszont a donteshozok rajottek, hogy 20ezres stadionokat epiteni teljesen folosleges – es emiatt a stadion mereteket kisebbre vettek (nezd meg a kongo Loki stadiont).

      En szerintem a keresleti oldal megoldasa a lenyeg. Addig amig a stadionok befogadokepessege sehol nem jelent korlatot, addig erre figyelni nem feltetlen segit sokat.

  12. Basszus! Hogyne lenne eredménye. Kétszer annyi léhűtő, 5x annyira jobban él belőle, és levették a válunkról a terhet, hogy ezt a sok pénzt hova a picsába költsük el. A terv ez volt, a többi fedősztori.

    1. 2010-11 környékén még sejteni sem lehetett, hogy ennyi pénz fog a foci nyakába szakadni. Elképesztő spirálba húzta bele magát a kormányzat.

      1. Hát, mi nem sejtettük, na de ők, tudták is.

      2. Szó nincs itt semmiféle spirálról. Olyan 17 ezer milliárd körülül van az éves költségvetés. Ebböl évente a stadionokkal együtt sem megy több 10 milliárdnál. Ha igazak a számok 2010 óta 600 milliárdot öltek bele( ez azért túlzás) , szóval az ország ebbe nem tud belerokkanni.
        A fájó az, hogy ha majd húzni kell a gatya madzagon a kivételezetteknek akkor is jutni fog pár milliárd…
        Az viszont biztos, hogy tao nélkül már falusi foci sem lenne…

        1. Tao előtt is volt foci. Az hogy lehet?

        2. Ó, nem lenne már semmi TAO nélkül. Sőt, más borzasztó dolgok is történtek volna már, ha nincs ez a drága rendszer. :)

  13. Mindenki a saját szemszögéből mondja,miért nem jár.Én (H1)egyszerűbben fogalmazok: :dzsordefhemingvèj félék a Honvéd körül.

      1. Mondjuk a faszomat sem érdekel a véleményed,baszd meg!

        1. Ha jól sejtem ez már ismét a megszokott fogalmazásod, az óvatost félretetted.

      2. Na,csakhogy itt vagy !Innentől akkor tájékoztasd a nagyérdemüt ,mert mi úgy sem találtunk el semmit csak vagdalkoztunk az infokkal és mindig szerencsénk volt.”Csepegtess”a fiúknak a kiszemeltjeinkről,különös tekintettel a nagyágyúkra.Peace

        1. Szia Latyi!
          Ugye Tőled azért megtudunk valamit ezzel kapcsolatban?:) LEgalább valami utalás félét!:)

        2. Szerintem meg igen, én kedveltem a hozzászólásait, és sajnálom, hogy ritkán olvashatom mostanában! Valamiért velem nem kötekedett!:)

        3. Azt hittem, hogy csak kötekedni akarsz!:) Már velem is!

    1. A kérdés az volt kb,hogy ki miért nem jár ki.Hát én azért.Különben is nehéz olyan oldalon érvelni,ahol az olvasók 80% abban a tévhitben ringatja magát hogy például a Gazdi kinőtte az nb1-t Bundesliga szint,a Nagy G simán válogatott,nota bene gond nélkül eljátszaná amit a Nagy Á v a Pátkai,a Lovric-Batik-Kamberrel jó húzás volt hosszabbítani Bobál-King helyett mondjuk,vagy simán bevesz hirtelen felbukkanó 4-500 millios lyukakat és még 1000 másik dolog.Na,persze a kupadöntő az más,oda menni kell.(Különben ma a Kovácszolival futottunk össze Hüviben,megnyugodhatsz,biztosítottuk hogy megint levesszük a piros polót…)

      1. Na jó, de ezen a fórumon a 80% buta seggfej. Még jó, hogy vagytok páran, akik „fölfelé irányba” emelitek a színvonalat. :))

    2. Most már felkelhetnél a fotelből. Hemi lassan már a harmadik barátnőt fogyasztja Floridában/Mexikóban.

      1. Na ne hülyéskedj három barátnő? Az utóbbi időben már szeme se volt, állandóan vakszemüvegben láttam. Egy profi csaj 5 perc alatt kivégezné.

        1. Lehet, hogy kedves nővérkék azok, akik értenek az életben tartáshoz (is).

  14. Belemehetnék én is a számok boncolgatásába, de nem teszem…
    Inkább emlékezem: Beugrik egy emlékkép a gyermrekkoromból, amikor óvodás lehettem Balassagyarmaton, kivitt a faterom egy helyi Derbyre, a megyei bajnokságban a B. S. E. éppen a Hugyag csapatát fogadta hazai pályán. A mérkőzés megtekintése nem sok mementót égetett belém, de az a májusi nap mégis nagyon tisztán és világosan itt van előttem, mintha tegnap történt volna.
    Az az ominózus vasárnapi délután ugyanis tokkal-vonóval belekerült 500 (!!!) magyar aranyforintba, Az Ady Endre bácsival ékesített, liladózsás árnyalatú papíralapú bankjegyet akkor válthattam fel a helyi Vasutas krimóban elsőízben, micsoda élmény egy ötéves kölyöknek! 50 forintból nagyon be lehetett rúgni állítólag akkoriban, mesélték ezt a nógrádi városban a felnőttek…
    Szóval az alapozás után következett szépen sorban a másik három „egység”: Ezek voltak sorban a Tünde presszó a főutcán, a régivágású Köpködő nevű hely a piac sarkánál, és záróakkord gyanánt a Kaszinó impozáns neoklasszicista épülete a bírósággal szemben.
    Megfelelő Arany fácán // Arany ászok elfogyasztása után az ebéd sem maradhatott ki a Palóc vendéglőben, ami stílszerűen – persze – a Palóc ligetben volt felfedezhető.
    Eme kulináris élvezetek lerendezése után még mindig maradt úgy legalább 3 Kossuth Lajosunk, amiből a Stadionban (???), inkább sporttelepen kaptam vattacukrot, mogyorót, tökmag és szotyola helyett. Nagyon sok bácsi és néni is nézte a meccset, a környékbeli gyerekekkel mi pedig dedósok a salakos pályán rúgtuk a bőrt, amit a helyi médiamogul fia kapott az előző héten a Jennersdorf-i vásárból…
    Folyt. Köv. Today night!!!

    1. Off – de nem hagyhatom ki! A helyi médiamugul az az Anettka volt gyarmaton nem? :-)

      1. Nem talált, az Eszményi Viktória és Heilig Gábor alkotta Tátátátika productions bontogatta akkor már a szárnyait… ?

  15. A nézőszámmal kapcsolatban Hemi sokszor említette, hogy általános jelenség a környező országokban is, hogy alacsony. Pedig ott még foci is akad. Valaki nem tud forrást, ahol ezt ellenőrizni lehetne? Mert ha ez igaz, akkor szidhatjuk mi itt a magyar focit és a nert, az okokat másban is(!) kell keresni.

    1. Az okok teljesen egyértelműek:
      – megváltozott a társadalom (indivualista gazdasági szerkezet és kelet-európára jellemző munkaterhelés plusz pénzforrások hiánya – együttesen – nem teszik lehetővé a lokális (szurkolói) közösségek fenntartását;
      – a nyugat-európai klubok a BEK/BL imázsát felhasználva globális gazdaságpolitikát folytatva globális szurkolói bázisokat építettek.

      Vagyis a fiatalokat (és idősebbeket) jobban érdeklik a külföldi klubok, magyar focival nem foglalkoznak.

      1. az angol 4ben 4000 az atlag nezoszam, nyilvan ott megy a support your local team

      1. Köszi! Ezek szerint tényleg vannak gondok máshol is. Durva, hogy Ausztriában és Csehországban mennyivel többen járnak ki, mint Szlovákiában, Szlovéniában, Horvátországban és Szerbiában (utóbbinál elképesztően alacsony a szám). Pedig a foci színvonalában nem lehet ekkora különbség.

  16. Ide is jöhetne: „….Hanta liberális szövegeit nem csipem!” :D :D
    A cikk jó, de sajnos mi, kispesti szurkolók is tehetünk róla, hogy ilyen elkeserítőek a számok. Szomorú látni magunkat a 10. helyen. Még ha máshol kozmetikázzák is a számokat, az 1800-as átlag akkor is baromi kevés. (csak a játék minőségére és a költözésre nem fogható)

    1. remélem, a kupadöntőn leszünk legalább 8 ezren..

    2. Igazad van, hogy baromi kevés az 1800, de azért a „kozmetikázásról” mindent elmond, hogy az MTK-nak 2433 az átlagos nézőszáma, amikor lényegesen kevesebben járnak a mérkőzéseikre. Számomra ezért nem hitelesek ezek a számok.

      1. Persze, hogy nem hiteles, de attól nekem nem lesz jobb, ha ők csak 1300-an vannak. A mi számunk eléggé reális, és ez a borzasztó.

A hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek ezen a részen.