Mastodon

A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat

Nyertesek és vesztesek.

Nyilván a kutyát se érdekli, hogy mennyit utaznak a pesti csapatok, azonban ha már tegnap kiszámoltam, hogy mi 4364 kilométert fogunk menni, akkor kíváncsi voltam, helyi összehasonlításban ez sok vagy kevés?

Pár alaptétel:

  • mivel 7 vidéki klub van, így legfeljebb 14 alkalommal lehet utazni,
  • amennyiben normál eloszlást követne a sorsolás, akkor a várható utazásszám 10,5 körül van,
  • az utazások maximális távolsága 5300 km (minden vidéki stadiont a Bozsiktól mértem, emiatt a valóságban pár kilométer eltérés lehet, mivel a többi budapesti csapatot is ezekkel a távolságokkal számoltam),
  • amennyiben minden teljesen átlagos, úgy egy budapesti klubra ilyen leosztás mellett 3975 km utazás várna.
„A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat” bővebben

Hiába a sok pesti csapat, rég utaztunk annyit, mint a következő szezonban fogunk

Kétszer megyünk Kisvárdára és Nyíregyházára.

Kijött az NB I. 2026/27-es idényének a sorsolása: (via MLSZ adatbank)

  • a Kisvárdával kezdünk – Kisvárdán.
  • az első hazaink az MTK, vagy zártkapuval, vagy nem, azt majd eldönti a fegyelmi bizottság.
  • megúsztuk a dupla Zalaegerszeget és Debrecent,
  • de beszoptuk a dupla Nyíregyházát és Kisvárdát.
  • a Fradihoz kétszer megyünk, a többi pesti viszont kétszer jön.
  • kivételesen nem Felcsúton zárunk, hanem itthon a Debrecennel.
  • kezdés a július 25-i hétvégén,
  • az utolsó őszi meccs a december 19-i hétvégén lesz,
  • az első tavaszi pedig január 30-i hétvégén.
  • a bajnokságot május 22-i hétvégén zárjuk.
  • a kiadott sorsolás alapján nem lesz hétközi meccsünk, viszont a Fradival és az ETO-val olyan időszakban találkozunk, hogy simán kérhetik a halasztást a nemzetközi kötelezettségeikre hivatkozva.

Az NB I. mezőnyének 12 csapatra szűkítése óta a Kispest és a Felcsút hét bajnokságban szerepelt együtt, és kivétel nélkül mi utaztunk kétszer hozzájuk. Természetesen most, nyolcadikra is ezt dobta a gép. Vannak még véletlenek. (megjegyzés: Részletes kimutatás a poszt végén.)

„Hiába a sok pesti csapat, rég utaztunk annyit, mint a következő szezonban fogunk” bővebben

Az egykori kispesti Godoy pályára lépett a világbajnokságon

Sűrű pár perc jutott neki.

Az angol-horvát egyértelműen várós meccs volt a világbajnokságon, ritka kivételként a csoportmeccsek sorában, ráadásul még csalódást sem okozott. Viszont számunkra a legérdekesebb meccset hajnalban játszotta Ghána és Panama, ugyanis utóbbinál kerettag, és egyben válogatottsági rekorder Anibal Godoy, aki 2013 nyarán Rossi bronzérmes csapatába érkezett, majd 2015 nyarán az Egyesült Államok bajnokságában (MLS) szereplő San José Earthquakes csapatának adtuk el. Godoy azóta is az MLS-ben játszik.

„Az egykori kispesti Godoy pályára lépett a világbajnokságon” bővebben

Elkezdtük a felkészülést

Mármint a csapat. (Mi mindig felkészültek vagyunk.)

Meglepően korán, gyakorlatilag a nemzetközi kupákban induló ETO-val és Fradival egyidőben kezdtük a felkészülést az NB I-re. Alig egy hónap szünet után, másfél hónappal a rajt előtt. A nyári negyven fokban bőven lesz alkalom megundorodni a focitól az első fordulóig.

„Elkezdtük a felkészülést” bővebben

Történt valami az elmúlt egy hétben?

Magamat képbehozó poszt.

Ilyen se nagyon volt még az elmúlt tizenhat évben: lassan egy hete nem posztoltunk. Biztos lenne mit, mindig van miről, azonban mostanság arra sem volt időnk, hogy egyáltalán a hírekre ránézzünk. Szóval, inkább tőletek kérdezem:

történt bármi érdemleges az elmúlt hétben?

„Történt valami az elmúlt egy hétben?” bővebben