Befutott hosszú ideje az első játékospletyi – és igazából nincs benne semmi meglepő

A zte.hu/transfer bökte ki, hogy a helyi lapértesülések szerint a Honvéd tárgyal Santiago Orozcóval, a kolumbiai Alianza támadó középpályásával.

Megjegyzés: a forrással ellentétben az Allianza élvonalbeli csapat, a Transfermarkt viszont nem tudja lekezelni, hogy Kolumbiában egy naptári évben két bajnokság van (Apertura és Finalizáción), és Dimayor I, illetve Dimayor II-nek hívja őket.

frissítés: a forrás is javította az adatokat.

A 26 éves Orozco pályafutását a részletesebb adatokat publikáló FBREF-en 2020-tól lehet nyomon követni, és, hát, na, láttunk már veretesebbet is:

• az elmúlt két és fél bajnokságban összesen 74 meccsen lépett pályára, ebből 53 alkalommal kezdőként, és összesen 52 meccsnyi játékidőt töltött a pályán.
  • támadó középpályásként ezen idő alatt 1 gólt és 2 gólpasszt hozott össze.
  • az egy (1!) góljához két és fél év, és 68 lövés (90 percenként átlag 1,31) kellett, mert mindössze 20%-ban talál kaput, vagyis összesen 14 alkalommal a mért időszakban.
  • belső középpályásként 90 percenként átlagosan 1,56-szor faultol, és 2,25-ször faultolnak ellene.
  • az első élvonalbeli csapata a Boyacá Patriot a húszcsapatos bajnokság 16-18. helyein szenvedett, és Orozco ekkoriban játszott a legstabilabban.
  • a nyári szünetben került át az alsóházas Pastótól a középmezőnyhöz tartozó Alianzához, ahol alapemberként, kezdőként számoltak vele az elmúlt két hónapban.