Március 15. környéke Kispesten: 3+3 pont

Honvéd – Soroksár 4-1

Megmondtam, vagy nem mondtam meg?

(…) a Bohócliga kérlelhetetlen logikája mentén ismét mi számítunk a meccs esélyesének, (…)

Na, ugye, hogy megmondtam.

És pontosan az történt, amit megmondtam: esélyeshez méltóan gólokkal fociztuk szét a Soroksárt már az első félidőben. Mondjuk speciel nyugodt az pont nem voltam a 3-0-tól, mert ha mostanában (értsd: az elmúlt években) egy félidő alatt hármat lőttünk, akkor azokat a meccseket meglepő százalékban veszítettük el.

_a meccsről:

nyertünk.

_mikor történt utoljára?

• két győztes meccset egymás után utoljára 2023. március 5-én (Felcsút, 3-1) és március 11-én (ZTE, 1-0) sikerült összehoznunk. Szinte napra egy éve. Érdekesség, hogy máig ez az egyetlen alkalom, amikor a 2021 júliusában átadott új Bozsikban sikerült két egymást követő meccset megnyerni. Remek teljesítmény közel három év alatt.
  • három gólt egy félidőben utoljára 2023. március 5-én, a Felcsút (3-1) ellen szereztünk. Előtte 2022. október 1-én, amikor a második félidőt hoztuk le 3-1-re Debrecenben, azonban a győzelemhez ez is kevés volt, mert az első félidő után 3-0-ra vezetett a Loki.
  • három gól az első félidőben utoljára 2021. november 5-én lőttünk, szintén a Debrecen ellen (3-1), és a végén szintén kikaptunk, mert a második félidőt 4-0-ra veszítettük el.
  • az új Bozsikban először lőttünk az első félidőben három gólt. 45 meccsen eddig a rekord a kettő volt – mindössze négyszer. A második félidőben viszont háromszor is összejött.
  • négy gólt utoljára 2022. március 5-én lőttünk, a változatosság kedvéért a Debrecennek (4-2).
  • legalább három gól különbséggel utoljára 2021. november 21-én győztünk (MTK, 3-0). A Metalcom-éra szinte napra pontosan öt éve alatt is mindössze a tegnapi volt a negyedik ilyen, és ebből is egy még a Hemingwaytől átvett félévre esett (2019 május, MTK, 4-1)
  • az új Bozsikban 1,244 a pontátlagunk, míg ugyanebben az időszakban az idegenbeli meccseken 1,043. Igazi oroszlánbarlang.

Csékák szerinti bontás // Holman harmadszor volt csapatkapitány kezdéskor egy meccsen, és ebből mindhárom meccset megnyertük.