Mastodon Mastodon

[#HK004] A magyar válogatott szereplése az Európa-bajnokságon és a Fradi mezkampánya

Hétvégi Kötekedő podcast.


#004 adásnapló

Első rész //

Nagyot ment vagy leégett a magyar válogatott az Eb-n? Túlértékeljük a teljesítményét vagy a helyén kezeljük? És mit mondanak a kommentelők valamint a mindenféle véleményvezérek?

Második rész //

A Fradi hosszú idő után lecserélte a mezszállítóját, és rögtön egy erős kampánnyal indított: egy csomó ismert szurkolójának küldött egyet belőle, és azt kérte, hogy készítsenek benne egy képet magukról. Mi lehetett ezzel az akcióval a célja? Menő vagy nem menő a dolog? Farkasházy Tivadar vs. Deák Dániel.

Adászenék //

Az adás meghallgatható a Tilos honlapján (innen le is lehet tölteni későbbi felhasználásra), a műsor Telegram-csatornáján, illetve itt, az oldalunkon, az alábbi lejátszóban a megfelelő helyre kattintva:


artwork: Gyuri

🗣️ a hozzászólás // előmoderált.
✉️ kapcsolat // itt írhatsz egyenesen nekünk.
💳 támogatni // pedig így tudod a munkánkat.

Szerző: vh

Egy lőrinci kispesti Kőbányáról. Megtalálsz a Twitteren, emailt itt tudsz írni nekem, ha pedig üzennél, akkor a Telegramon keress. ||

“[#HK004] A magyar válogatott szereplése az Európa-bajnokságon és a Fradi mezkampánya” bejegyzéshez 19 hozzászólás

  1. Semmi infó a tulajdonosváltásról?? Ennyi sokadik határidő letelte után már az lepne meg, ha tényleg megtörténne.

  2. Mielőtt meghallgatnám, csak azt szeretném elmondani, hogy nem vagyok rasszista, de a ződek idegenbeli mezét bármelyik afrikai válogatott megirigyelné!

      1. Höhö. Rákerestem, a fekete mez tényleg bohócgalléros és -mintás. 😁
        Mondjuk az arany viszont irigylős. Kár hogy összefradizták, különben kéne.

  3. Talán annyi észrevétel, hogy a sportújságírás és podcast műsor vezetése közt egy különbség biztosan van, mégpedig hogy míg újságírás közben kerülhető az ö-zés, ez egy élő műsorban már rendkívül zavaró.

    Egyébként pedig az, hogy így alakult az EB, ez is benne volt, hiszen ha azt nézzük, hogy milyen akadémiás háttere van ennek a csapatnak, és azt mennyi pénzből sikerült kitermelni, mennyi játékosunk van, aki folyamatosan játszott csapatában illetve azt milyen "szinten", akkor ahhoz képest már ez az eredmény is teljesen elfogadható.

    1. Talán annyi észrevétel, hogy a sportújságírás és podcast műsor vezetése közt egy különbség biztosan van, mégpedig hogy míg újságírás közben kerülhető az ö-zés, ez egy élő műsorban már rendkívül zavaró.

      Nagyon sok dologba bele kell még jönni, ez az egyik.
      A másik például a potméterek helyes kezelése, mert rettentő sok szünetet kell kivágnom az utólagos szerkesztéseknél.

  4. Amúgy látta már valaki a 2023-as Puskás rajzfilm sorozatot? Vasárnap délelőtt az M2 gyerekműsorában ment egy rész.
    Piciknek készülhetett, igen egyszerű, amolyan nevelő-oktató jellegű. Arról szólt, hogy a 7-8 körüli Öcsi és Cucu szaladgál a suli folyosón, labdával, a tanár ezért büntetésből kiküldi őket az iskolaudvarra avart takarítani tanítás után. Így nem mehetnek a grundra focizni. Elkezdik kézzel összeszedni a leveleket, de arra jön az öreg Puskás, nyakában síppal és elárulja nekik, hogy egyszerűbb seprűt használni. Aztán még egy hátrahúzós cselt is megtanít nekik.
    Az öreg piros pulcsit, fehér inget, fekete nadrágot és nyakkendőt hord, Öcsi pólója is piros, a háttérben pedig ismerős gyárkémények látszanak. A Kispest szó persze nem hangzik el, legalábbis én nem hallottam. Esetleg valaki, valamelyik részben igen?

  5. Lehetne kicsit kevesebb politikával tolni egy sportműsort? Nagyjából ott vesztettelek el titeket és kapcsoltam ki az egészet, amikor elkezdtetek négerezni és nácizni. Az, hogy én inkább tudok azonosulni az 1984-es válogatottal, ahol Tigana (aki ugye fekete) volt az egyik kedvencem, Giresse mellett, az nyilván bűn. Abban nőttem fel, hogy Franciaország fehér bőrű emberek lakta vidék, mint ahogyan Európa többi országa is az (volt). Ez egy új helyzet, számomra idegen és ennek semmi köze a rasszizushoz, de azonosulni nem tudok és nem is akarok egy olyan csapattal ahol még a francia hangzású név is ritka.
    Németek: Az én ismerősi körömben a német nosztalgia nem a bajszos osztrák geci iránt érzett nosztalgikus rajongás, ahogy elhangzik a műsorban, hanem az 1980-2001 közötti német életmód és emberi hozzáállás hiátusa. Mára teljesen átalakult Németország, gondolom te is észrevetted, ha mondjuk jártál kint 20 éve és mostanában, véleményem szerint rossz irányban változtak, de ezek szerint Kroos is így gondolja. Pénzügyi oldalról nyilván nincs változás, "gazdagok", emberileg viszont ég és föld.
    Az, hogy a francia válogatott játékos politikailag kiáll bárki mellett is, az nem helyes.

    1. Érdekes amit írsz ! Az elmúlt 25 évben Németországban eltem csaladostol 1 lány 24 éves 1 fiú 27 éves mind a kettő ott nőtt fel óvodát már ott kezdték . A fiam az első diplomáját Régensburgban szerezte a mastert Ausztriában Grazban csinálta meg a COVID alatt . A lányom is Regensburgban kezdett és most Innsbrucban tanul . Mi d a kettő el volt ragadtatva Ausztriától majd később elmondták utaljak ott a németeket és mind ketten igyekeznek vissza Németországba. A fiam már dolgozik 2 éve és jól érzi magát miközben járja a világot a munkából kifolyólag . Egyszóval ez egy nagyon nagy ország és lehet mi benne éltünk de nekünk nem lett rosszabb . Azért itt meg mindig működik az állam . Vannak utak és hivatalok egészségügyi iskola ami működik . Tudnék még sokat mesélni .

      1. Na de mi innen a távolból akkor is jobban tudjuk, mert erősen hiszünk benne! :)

        1. Ilyen érvekkel nem tudok versenyezni !Belatom vesztettem.

    2. Amúgy miért ne tehetné meg egy játékos? Megkérdezték a véleményét és elmondta. Mint amikor megkérdezik Pataki Attila vagy Szikora Róbert véleményét. Csak azért mert "művész", neki tilos, hogy legyen? Ugyanígy, a nagyobb elérésű embereket tilos lenne mutogatni a politikai rendezvényekről, például Győzikét egy békemenet első sorából, hiszen sokakhoz eljut, és a rajongói választási magatartását esetleg befolyásolhatja. Miért ne tehetné meg? Ő is egy állampolgár, joga van hozzá. Csak nálunk ilyen furcsa, kisujjeltartós ez a politikum.

      Dibusz például óriási kedvenc tud lenni, amikor egy párt mellett kampányol, vagy amikor megjelenik a köztársasági elnök szilveszteri beszédének hátterében, miközben Gulácsit simán lehet utálni, mert kiáll a "Magyarországon nem alkotmányos" családmodellek mellett.

      —–
      https://uploads.disquscdn.com/images/29f9c9500ab20d1569028b90a196fa13b3330d1178e3a408f7f60169b2bf7f69.jpg

      Egyébként Botond dobta be az adásba, hogy ha már néger franciák, akkor hogyan kell helyesen értelmezni a magyar válogatott Loic Negot, aki 2010-ben még a szinte teljesen színesbőrű francia U19-es válogatottal nyert korosztályos Európa-bajnokságot ?

      Az a Nego, aki 2020-ban már ezt nyilatkozza a Videoton klubhonlapjának:

      Nehéz ezt az érzést megfogalmazni, hiszen Franciaország a hazám, de Magyarországon érzem magam otthon.

      (via archive.org )

      Eleve egy olyan országról beszélünk, ahol egyáltalán nem egyértelmű a területiség, a nemzetiség, a származás, mindez súlyosbítva az évszázados gyarmattartással, illetve a jelenlegi külterületekkel. Erre a lehetetlen helyzetre válaszul találták fel a francia fogalmát, amit megélhet szinte bárki. Még Napoleon se feltétlen volt a mai torz elvárásokon alapuló fogalmak szerint francia, hiszen eleve Korzikán született, valószínűleg olasz (toszkán) eredetű családban. És hát ott van Sarkozy. Hogy lehet egy magyar Franciaország elnöke, ha egyszer az a magyar akinek fáj Trianon? Vagy a Nobel-díjas, amúgy algériai francia Camus? Valószínűleg sose létezett a "fehér" Franciaország.

  6. Tegnap becserélték Kulachukot is,de nem látszik az összeállításban. Az a kérdésem Pekàr meddig hordja még a fejvédőt.Hogyan tud fejezni.Azt gondoltam lesznek majd probázók,hol vannak az igazolások.Nem látom a csapat megerősitését.Ki fog itt gólt rugni. Mikor leszmár új TULAJDONOS.

    1. Szerintem csak lemaradt a beszámolóból. A 70. percben, pár perccel a tömeges cserék után érkezett Benczenleitner helyére.

  7. A magyar válogatott az EB-n -kizárólag Rossinak köszönhetően- csoportjából nem jutott tovább, de nem égett le. A hozható mérkőzésen ha nehezen is, de győzött, hozta a három pontot. A másik két mérkőzésen a döntetlen már kiemelkedő eredmény lett volna, nem is jött össze egyik sem. A csoportból továbbjutókat az EB döntőjébe bekerült csapatok ejtették ki. Szégyenkezni valójuk nekik, és nekünk sincs, de sikerről nem lehet beszélni. Ennyi van a honosított külföldiekkel (beleértve Rossit is!) megerősített magyar fociban. Nélkülük még ilyen eredmény sem jönne össze.

    1. Szerintem is egész jól helyt álltunk. Kicsit több szerencsével lehetett volna jobb is, hiszen több riválisnak gyakorlatilag csak 2 éles meccset kellett játszania, nekünk meg hármat. Igaz, kicsit kevesebbel meg lehetett volna 1 pont is belőle (utolsó pillanatos gól).

      A lakosság többsége a magyar foci minőségét a honosított, vagy kamaszkoruk óta nyugaton fejlődő játékosokkal teletűzdelt válogatott EB szereplése, meg az állami tízmilliárdokkal mesterségesen felpumpált, magyar játékost csak nyomokban tartalmazó csapat(ok) nemzetközi kupás szereplése alapján ítéli meg, holott ez egyikből sem következik. Ha a fentieket kivonjuk, gyakorlatilag egyhelyben toporgás tapasztalható évtizedek óta, a beleölt százmilliárdok ellenére.

      Az utánpótlás erős támogatása az egyedüli vívmány. De ezt a verseny totális hiánya a hazai bajnokságban, szinte 100%-os állami tulajdonú klubok, a névleges, sok esetben odakényszerített klubtulajdonosok, bevallottan mesterségesen kiemelt klubok egyszerűen lerombolják.

      (Az egyéb, nem kívánt (?) kísérőjelenségeket, mint pl. egyes, tradicionális klubok tönkrebaszása, most nem is említem, mert csak megint felhúzom magam. :))

A hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek ezen a részen.