Mastodon

Csak a szokásos: lelépünk meccset nézni, szóval ezt nevezzük ki posztnak

Progrés Niederkorn – Bp. Honvéd @ Niederkorn, csütörtök 17:00

Ismét eljött a posztmentes órák, napok időszaka blogon, ugyanis jó szokásunknak hódolva, ellátogatunk a messzi, távoli Luxemburgba, hogy némi, a kellemesnél azért jóval több közlekedésben való részvétel után, ismét megnézhessük hullafáradtan a Kispest egy újabb európai kupameccsét.

Napok óta Kovácsi Kati számát éneklem magamban, miszerit a luxemburger nagyon drága, nem kapni a mi utcánkba, igaz kijönni nemigen jön ki belőle semmi a puszta dallamtapadáson túl. Egyszerűen imádom az ilyen nyarakat, amikor hirtelen értelme lesz az emberi létnek, nekivágunk, megyünk, leszünk, sebaj, majd hazafelé kipihenjük, estleg a munkahelyen.

Kispest csak egy van.

„Csak a szokásos: lelépünk meccset nézni, szóval ezt nevezzük ki posztnak” bővebben

Így néz ki egy átlagos nap egy volt kispesti edző életében

Úgy látszik a mister meghallotta neves elődje mondását, ráadásul meg is fogadta: munka, munka, munka. Bár ennél az egy szónál azért többet is megtanult Németh Szilárd Arany János nyelvén, mégsem gondoljuk, hogy a cévéjét böngészve a nyelvtudás soron akadt volna meg az Öreg Hölgy szeme. (Hahaha, a Juventus a torinói Gerbeaud.)

fotó: Juventus, thx: _benito

Napikispest 2018.07.31.

  • játékoskeringő // nyáron már volt nálun próbajátékon, most pedig úgy döntöttünk, hogy leigazoljuk a cseh Tomás Pilíket. A honvdfc.hu gyorsösszefoglalója Pilíkről:
    • „A Budapest Honvéd FC szerződtette Tomás Pilíket, aki egy plusz egy évre kötelezte el magát a csapathoz. A 29 esztendős cseh játékos az előző szezont a Brno együttesében töltötte. A korábbi utánpótlás-válogatott középpályás Vadócz Krisztiánhoz hasonló szerepkörben játszik és hasonló kvalitásokkal bír. Pályafutása során 265 mérkőzésen lépett pályára a cseh első osztályban, ezeken a találkozókon 26 gólt lőtt és 28 gólpasszt adott. A Brno előtt a Pribram, a Banik Ostrava, az Ustí nad Labem együtteseiben szerepelt.”
    • hmm, vajon csatárt mikor igazolunk? Nem mintha kéne, csak a rend kedvéért.

A teremtés pillanata, a létezés, a létezés értelme, és mindezek tagadása: a Kisvárda

Bp. Honvéd – Kisvárda @ Bozsik stadion, 18:00 | tv: m4sport.hu

Bajnoki labdarúgó-mérkőzés következik, dobpergés, kis hatásszünet, a világtörténelemben először, újabb dobpergés, valamivel rövidebb hatásszünet, a piros-feketében-fehérben játszó Budapest Honvéd (a nézők összesúgnak, tudod, a Kispest, Puskás, Tichy), és a vendég Kisvárda csapatai közt (néma csend, néhányan előveszik a telefonjukat, és a térképen megkeresik Kisvárdát, páran azonban inkább a miniszterek és államtitkárok névsorát pörgetik végig Kisvárda szülöttjéért). Taps, hajrá, Honvéd, csak a Kispest!

„A teremtés pillanata, a létezés, a létezés értelme, és mindezek tagadása: a Kisvárda” bővebben