Mastodon Mastodon

Napikispest 2018.01.22.

  • próbajátékosok // az NSO úgy tudja, hogy Kukocot és Artjunint nézi meg még egyszer Supka, a többiektől pedig elköszöntünk. A szombaton szintén pályára lépő, korábbi saját nevelés, de azóta gyirmóti Horváth Csanádról egyelőre nem írtak semmit.
    • az NB I-es játékoskeringő aktuális állásáról itt írtunk.
    • update // távozott Csiki, Fábio és Milicevic, újabb kört kap Artjunin, Kukoc, és Májer is a felnőtteknél egyelőre. Horváth Csanádról itt sincs egy szó sem. (via honvedfc.hu)

https://mikro.cikoria.net/post/169999498114

Szerző: vh

Egy lőrinci kispesti Kőbányáról. Megtalálsz Blueskyon, emailt itt tudsz írni nekem, ha pedig üzennél, akkor a Telegramon keress. ||

“Napikispest 2018.01.22.” bejegyzéshez 79 hozzászólás

  1. Én is Supka mellé gondoltam volna, bár – ezek szerint – az utánpótlásban is jó lehetett volna.

  2. Remélem köpnek egy jó nagyot felfelé és alá
    állnak!
    Danilovics – Klinar, Heris, Trajkovszki – Bacelic-Grigic, Mevoungou – Latifi, Vega, Knezevic – Perosevic, Diallo.

      1. A Chelsea keretében nem sokkal kevesebb az angol,mint a felcsútiban a magyar.Egyébként pár hónapja olvastam valahol,hogyTörökországban is állt ki úgy egy csapat bajnokira első osztályban,hogy nem volt az adott országból játékos a kezdőben.

        1. De egyik nevében sincs az Akadémia név, és nem is vesznek fel erre a tevékenységre miliárdokat. :)

  3. Megnéztem a felcsúti keretet és megdöbbentem azon, hogy Vezér Ádi a kapusedző. Vincze Pilu, Szijjártó, Szalai Laci, után megint egy exKISPESTI a stábjukban! Egyébként Júdás Lajos is szolgálja ezt a…

    1. Szíjjártó már Csákváron van a fiókcsapatnál Somogyi Krisztiánnal együtt,de ugyanaz a cég…

  4. Kukoc kifut a Bozsik szent gyepére ,a háttérben pedig szól A Honvéd napja eljött már,,itt a Kukoc,Kukoc,ő a sztár!

  5. Nem tudja valaki, hogy a Vasas elleni meccs is zárt kapus lesz?

      1. Köszönöm az eszembe se jutott, hogy az ellenfélnél nézelődjek.

        1. Sajnos az utóbbi időben egyre sűrűbben fordul elő,hogy a következő ellenfél elleni mérkőzéssel kapcsolatban /mérkőzés alatt az aktuális ellenfél honlapját kell nézni,ha információt akar valaki szerezni.

    1. Ez mekkora baromság -.- majd biztos három szotyolaköpködés közben lesz balhé -.- (reagálva a vasas tájékoztatására)

  6. Én azért abból indulok ki, hogyha egy játékost 2-3 helyről elküldenek vagy eljön a stílusa miatt, akkor egy idő után már van az a pont, amikor a híre megelőzi, és nem kell sehova.
    Szerintem ez megint egy utolsó szalmaszál eset (ami volt pl. Eppel esetében), szóval remélhetőleg összekapja magát.
    Mondjuk tény, hogy nem szerencsés, ha egy játékos állat módjára viselkedik, de amíg csak az ellenfélt aprítja, addig nincs gond. :) Remélhetőleg a többi délszláv játékostárs (Lovrics, Kamber) majd kordába tartja a srácot. :)

  7. Lassan már személyes sértésnek vesszük,ha valamelyik csapat igazol egy komoly játékost,míg nálunk ,valljukbe,a kutyának sem kellők kísérleteznek.De nem baj.Lehet homárt fogni,és lesz még jobb a magyar musical.Csak a remény halt meg.

    1. Elmondom ezredjére:nem érdekel honnan van rá pénzük,meg a homárok se.Az erdekel,hogy minden évben a bajnokságért menjünk.Az akadémia nagyon kevés ahhoz.Tulaj kell meg szponzor.Nem útibeszámolók.Most meddig kéne még a gyufaárus lányka szerepében tetszelegnünk?!

      1. Jogos! Maximálisan egyetértek! Pofázni könnyű! A lóvét virítani annál nehezebb! Nekem is elegem van a sok megmondócsávóból, hogy Hemingway nem „tesz bele” elég pénzt! Jöjjön valaki a bukszával „oszt” akkor verje a nyálát!

        1. Ha szarral kenik meg a palacsintádat az étteremben, csak akkor reklamálj, ha szakács vagy és beállsz a konyhába?

          1. akkor jelentsd fel az ettermet, mert az büncselekmeny….

            1. Megfogtad a lényeget. Csak akkor lehet kritizálni valamit/valakit, ha én jobban tudnám csinálni? Röhejes hozzáállás

            2. A különbseg az, hogy ez Hemi palacsintaja, nem a tied…te csak azert szurkolsz, hogy a palacsinta jo legyen, ha szarral kentek akkor neked csak rossz nezni, Heminek kell megennie.

            3. Ezzel egy az egyben nem tudok egyet érteni.
              Ha pl a sebész elcseszi a térdem, mert rosszul rakta össze, akkor érzem, hogy baj van, szerintem hiteles a kritikám. Attól függetlenül, hogy elismerem, hogy a sebészetben jobb produktumra képes nálam.
              Nagyon nagy baj, ha már kritizálni sem lehet valakit. A kritika jó esetben előre visz, hisz kívülállóként néha tisztábban látni a dolgokat, mint belülről. A jó kritika nagyon fontos. Főleg, ha építő jellegű. Az meg mégjobb, ha a kritizált elgondolkodik rajta.
              A jobban érthetőség kedvéért, az hogy zsugori, tehát mondjon le, nem kritika. Úgyhogy meg kellene különböztetni a jószándékú kritikát és a forrófejű vagdalkozást egymástól!

            4. persze, hogy nem vegytiszta a példa Az elv a lényeg, de gondolom érthető mit akartam összezagyválni. :D
              Azt is hajlandó vagyok elismerni, hogy nem csinálnám jobban (legalábbis nem feltétlenül), mint a mostani vezetés. Azt sem tudom, hol és hogyan kellene jobban csinálni. Ötletem van egy-kettő, ami lehet, hogy működésképtelen. De azt érzem, hogy valami kell még. Hogy most olyat csinált a klub, amit lehet, hogy sokáig újra megcsinálni szinte lehetetlen.De menni kéne tovább előre. Valahogy állandó résztvevőjének kéne lennünk a nemzetközi kupának. Ott évről-évre előbbre kellene jutni, hogy végül csoportkör legyen. Onnan már pénz is csorogna, ráadásul szponzor is leeshetne, mivel nemzetközileg is látnának bennünket. Gondolom az öreg is efféléket gondol. De hogy jutunk oda? Mi a terv?

            5. De miért? A kritika hitelességét szeretem az érveimre bízni. Például ezért gyakorlok négyévente kritikát kormányról vagy ellenzékről (szavazásnak hívják), pedig nem lennék jó mondjuk miniszterelnöknek. Vagy ha érdekel egy film, elolvasom róla a Hetediksor írását, pár kommentet, meg az Imdb értékelését, noha sem a nézőkről, sem a filmes újságírókról nem feltételezem, hogy jobbat tudnának készíteni. Vagy csak ritkán :)

              Tudom, ezek biztos megint rossz példák, de a lényeg: akkor kritizálok valakit/valamit, ha kellő rálátásom van, és alá tudom támasztani a véleményemet.

            6. De miért? A kritika hitelességét szeretem az érveimre bízni. Például ezért gyakorlok négyévente kritikát kormányról vagy ellenzékről (szavazásnak hívják), pedig nem lennék jó mondjuk miniszterelnöknek. Vagy ha érdekel egy film, elolvasom róla a Hetediksor írását, pár kommentet, meg az Imdb értékelését, noha sem a nézőkről, sem a filmes újságírókról nem feltételezem, hogy jobbat tudnának készíteni. Vagy csak ritkán :)
              Tudom-tudom, ezek biztos megint rossz példák, de a lényeg: akkor kritizálok valakit/valamit, ha kellő rálátásom van, és alá tudom támasztani a véleményemet.
              Nem tartozom azok közé, akik okkal-ok nélkül csak szapulják Hemingwayt, olykor pozitívumoknak is hangot adok. Habár tény, hogy az ember a jót hajlamos természetesnek elkönyvelni, ha nem így lenne, az emberek többsége nem a negatív híreket kattintaná a neten, kapná a képébe a tévében (azért az árad mindenhonnan, mert arra van kereslet). Szóval lehet, hogy többször kéne hangot adni a jó dolgainak, oké, aláírom.
              De hogy amint kritika éri (azért abban talán maradhatunk, hogy van rá ok bőven), jönnek a „nélkülemárnemlenneHonvéd” meg az „akkordumáljhaleteszeleléhárommilliárdot” szövegek, na az nagyon unalmas. Szerintem egyik nagyobb hülyeség, mint a másik. És nem azért, mert állítólag nyolcmilliárdot kér.
              Aki elhiszi, hogy a legutolsó falusi csapat is a gonosz politikai összeesküvés miatt talál szponzorokat, míg a bajnok, tavaly a fél ország támogatta, itt-ott még ismert nevű Honvédtól meg NER-es aktivisták kergetik el a Bozsik bejárata felé közelítő cégeket, az orvosi eset.

          2. Nem jó a hasonlat…ott te fizetsz! Állandóan sírtok, hogy nincs elég pénz! Akkor hozd a tiéd, erről van szó! Könnyű más farkával verni a csalánt!

            1. Minden hasonlat sántít, de ne abba köss bele! Itt is fizetsz, pl. jegyet, ajándéktárgyat, sört, stb. Meg adót ;)

            2. Igen, de el kell fogadni, hogy a tulajdonosnak ennyi a pénze vagy ennyit óhajt befektetni. Gondolom ki lehet(ne) vásárolni, ha teszel neki ajánlatot. Pénzügyi alapokon működik – hozzáteszem teljesen normálisan – ez a „vállalkozása” is. Szurkolóként persze én is azt szeretném, ha le tudnánk igazolni Messit, de mint vezető érteni kell a másik oldalt is. Ezt kellene végiggondolni…Nem láttam itt még olyan hozzászólásokat, hogy „felajánlottam Hemingwaynek 3 milliárdot és kirúgott az irodából”…

            3. Bocsi, de én ezt nem értem. Tehát ezentúl bármi, ami magántulajdonban van nem képezheti kritika tárgyát? Ezt még el is fogadom, mi köze hozzá bárkinek, hogy milyen színű nálam a konyhaszekrény.
              Azt viszont nem értem, hogy egy közpénzből jelentősen kitömött (a közpénz visszautasítható, nem kötelező elfogadni!) egyesület, vagyis egy olyan speciális magánvállalkozás, amik korábban évtizedeken át egyesületi formában működött, csak rákényszerítették a cégformát, szóval egy ilyen vállalkozás is kritizálhatatlannak minősül? Aki ebbe a szektorba befektet, pontosan tudja, hogy szurkolókat, vagyis kritikát is „vásárol” magának.
              Mellékesen, és visszakanyarodva, amíg elfogad közpénzt (tehát nem járónak álcázott tévés pénzt, szerencsejátékból származót – mert szerintem ezeket a klubok megkeresik, arról nem tehetnek, hogy az állam feltupírozza az összeget – illetve, és helyesen: nem minden klubnál tehetnek róla) egy futball, vagy bármilyen vállalkozás, akkor és addig, mint a köz tagjának, tehát akinek a pénzét elfogadja, egyrészt legalább kritizálható lehessen, másrészt számoljon el felém a tőlem kapott támogatással. Vagy nem ez a normális működése a dolgoknak?

            4. Félreértés ne essék, nem a kritikát és a számonkérés jogosságát kérdőjeleztem meg, hanem annyit tettem hozzá a témához, hogy van egy tulajdonos, akinek ennyire telik az erejéből/tőkéjéből/stb. Őt véleményem szerint ezért állandóan pellengérre állítani finoman szólva nem etikus. Piaci alapon jöhetsz Te, akárki más, aki pár „zsák” pénzzel vagy beszáll, vagy kivásárolja. Utána Te „húzod a nótád” ahogy jólesik. Köpködni, állandóan elégedetlenkedni nem illik.

            5. Várjál, várjál, akkor tisztázzunk valamit, mert lehet, csak elbeszélünk egymás mellett, és közben ugyanazt mondjuk.
              Ha valaki befektet, és üzemeltet egy sarki kisboltot, akkor nagyjából sejtheti, hogy milyen problémái lesznek. Párszor keresnek nála olyan terméket, amit nem forgalmaz, és nagyjából ennyi. A kisboltok nem a bevásárlásról szólnak, oda csak akkor megyünk, ha valami nagyon szükséges, vagy pár apróság kell, vagy épp minden más zárva. Speciális üzletek, ezzel tisztában vagyunk, ahogy a tulajdonosa is, hiszen pont és annyit készletez, amennyit és amit szükséges, ha jól akar keresni. Ezeket mind tudja előre, és így is vállalja a kockázatot.
              Ezzel szemben egy futballklubba fektetni teljesen más előzetes tudást igényel. Itt például a versenytárs nem többféle sört fog tartani három sarokkal arrébb, hanem minden lehetséges eszközt kihasznál, hogy legyűrjön. A sport egy teljesen más terep, és nem csak az ellenfelek, hanem a szurkolók miatt is. Ha nekem nem jó az Arany Ászok, átmegyek szó nélkül a másik kisboltba, azonban ha nem tetszik a finanszírozási modell, vagy rühellem Vincze Gábort, attól még nem leszek más klub szurkolója.
              Mivel itt a szerződések alapvetően egy életre szólnak, miközben a tulajdonosoké nem feltétlen, addig nem értem, hogy miért ne lehetne jelezni, hogy – és figyelj! -: tessék azon dolgozni, hogy több pénzből gazdálkodhasson a klub, mert a versenyben le fog maradni!
              Azt mindenképp díjazom és szerintem sokan díjazzuk, hogy nem a politikum környezete által kitömött klub vagyunk, és nem húzunk le többet a rendszerről, mint amennyit kénytelenek voltak általános célra beállítani, és így mindenki kaphat belőle. De ha ez kevés, miközben fent szeretnénk tartani a modellt, akkor tessék jobban dolgozni, többet dolgozni, és nem csak sírni, hogy nincs szponzor.
              Mert ennek egyetlen következménye lehet: ha valóban szurkol a tulajdonos a klubnak, akkor egyszerűen saját magával szemben kicseszés, ha hagyja lemaradni a versenyben, miközben tisztában kell legyen azzal, hogy saját maga a továbblépés egyik legnagyobb gátja.
              Ha pedig ezt nem kritizálhatom, akkor semmit. És innen nézve nem a zsák pénzekről szól, hogy ki és hogyan teszi be a rendszerbe, hanem arról, hogy ha egy futballistától elvárhatom, hogy egyenesen rúgjon a labdába, ha épp egyenesen kell, akkor egy tulajdonosi szerkezettől is hadd várjam el, hogy tartsa fenn, építse, és eredményessé tegye azt a klubot, amelyiknek szurkolok.

            6. Na! Egy kicsit ügyesebben fogalmaztad meg, mint ahogy nekem sikerült!
              Hiába! A szakember, az szakember! :D

            7. Kérlek mondjál olyan magyar csapatot, akik nálunk szignifikánsabban eredményes, és semmilyen politikai háttere nincs.
              Gyanítom nem fogsz tudni mondani. Innentől kezdve, pedig úgy gondolom, hogy Hemingwayt lehet kritizálni a döntéseibe, de mint tulajdonos úgy gondolom a lehető legjobb kezekben van a Klub. Persze, lehet nagyobb eredményességet elvárni Tőle, a folyamatos építkezést, stb., de azért észre kell venni, hogy a lehetőségek elég korlátozottak. Elég ha csak azt nézzük, hogy a Csapat bajnok lett, egy ország szurkolt a győzelmünkért az utolsó mérkőzésen, és érdekes módon mégse látott bennünk szponzori potenciát egyetlen hazai vállalat sem, de ugyanakkor egy nevenincs falu, szurkolók nélküli klubja miliárdos támogatások élvezője…ilyen közegben vajon melyik tulajdonos bírná hosszú távon, vagy kiáldozná a Klubunkra az idejét és pénzét?

            8. Teljesen jól kiegészítetted az én gondolataim…

            9. @Dzsunior80:disqus @cs_a_k:disqus hahhh, nagyjából ugyanazt válaszoltátok, és szerintem tényleg ugyanarról beszélünk.
              Adott egy környezet a maga meghatározottságaival, és ebben a rendszerben adott egy outsider, aki ennek ellenére – egészen elképesztő módon, de ez a saját erkölcsi hozzáadott értéke, nekem semmi közöm hozzá – még ajnározza is a rendszert. Néha leesik neki valami, mert azt látjuk, hogy a rendszer a velejéig rohadt, és ha egy kis csoport összezár, akkor át tudja vinni rajta az akaratát (l. a történelemben a legtöbb totalitárius rendszer is így alakult ki, egy apró, de összetartó csoport erőltette rá az akaratát a szétzilált többségre). Szerintem a tavalyi bajnokságunk valami hasonló pillanat lehetett, és kihasználtunk egy űrt, ahová összezárva be tudtunk furakodni.
              DE!
              Az eredményesség sajnos nem egy tudatos építkezés eredménye volt, hanem a rendszer egyik összetevőjének, a szövetség egyik döntésének a következménye (12 csapat, U20-as és légióskvóta, etc), valamint a szerencsés véletlenek összjátéka. Viszont pont maga a bajnokság mutatta meg, hogy ebben a rohadó, szétesett, szervilizmusra és parazitizmusra épülő rendszerben is lenne keresnivalónk, ha tudnánk kicsit jobban csinálni. Hiába volt itt EvdM, hiába a keret bizonyos mértékű cserélődése, még mindig ott állunk a harmadik-negyedik hely környékén, és igen, tavaly nekünk szorított egy ország szinte teljes futballközvéleménye. Szóval lehetne és kéne is ezt jól, jobban csinálni, és elfogadom, valamint megértem, hogy mennyire lélekromboló lehet évek óta széllel szemben, szinte reménytelen helyzetben, de innen szép nyerni, hiszen ezt várjuk el egy klubvezetéstől. Mert ezért vagyunk mi a szurkolók. (Szóval ha Hemingway korlátait kritizálom pont a korlátok miatt, akkor úgy érzem jogosan teszem.)

            10. Félre ne értsd, én sem azt mondom, hogy minden amit csinál Hemingway az tökéletes, hisz amikor pl. a marketing javaslatokat kellett tenni, az elsők között írtam, hogy mivel lehetne előrébb vinni a dolgokat.
              Hemingway munkáját illetően, én elsősorban a stratégiai, hosszútávú dolgokban gondolom, hogyha nem is feltétlenül tökéletes úton jár, de gyanítom nincs más, aki a helyét olyan módon venné át, hogy minden szurkoló csettintsen egyet, hogy ez igen, ezt így kell csinálni.
              Elég csak mondjuk az Újpestre gondolni, ahol nincs narancsvezető, de helyette a belga egy az egyben szétcseszi az újpesti tradíciókat…gyanítom ők egy Hemingway stílusú vezetőre egyből igent mondanának.
              És persze, lehet mondani Hemingwayre, hogy valamilyen szinten Ő is az állam csecsén lóg, csak ez kb. az a kategória, mikor nem mindegy, hogy egy étterembe vár Rád egy welcome drink, és minden további italhoz (támogatáshoz), komoly pénzeket kell lerakni (kvótákat teljesíteni), szemben egy olyan társasággal, akihez az asztalához eleve letesznek egy kancsó italt (támogatást), így lényegében áldozat nélkül megkapják az italukat. A végső konkluzió úgyis az lesz, hogy mit sír aki csak welcome drinket kapott, hisz ő is részesült az „ingyen italból”, nem? Na ezt kell annak észrevenni, aki úgy gondolja, hogy Hemingway is csak az állami támogatásból tartja fenn a Klubot. Mert szerintem ez így ebben a formában nagyon nem igaz.

            11. 1. A „hosszú távban gondolkodás” – alap, örülök is neki, hogy van egy tulajdonos a magyar fociban, aki fenntartható modellben gondolkodik. Ilyen korábban sosem volt, valóban új jelenség, nem véletlen van itt 11 és fél éve, ami gondolom lassan rekordszagot kezd ereszteni.
              2. Nyilván kap a közös kondérból, és azt is feltételezem, hogy a klub saját bevételei mellett NB I-es szinten az egyik legkisebb arányt jelentik az ilyen, – nevezzük így – „egyéb bevételek”.
              3. Viszont, mert sajnos van egy viszont, és bár csak érzet, nem hagy nyugodni: az 1. és a 2. pont szerintem az utóbbi években elkezdett közeledni egymáshoz Kispesten, vagyis a hosszú távú gondolkodásban egyre többet gondolnának az állami forintokra, ha lennének, valamint azon részei, amelyek megnőttek az elmúlt években azok nem teljes mértékben a költségvetésünket növelték, hanem – legalább részben – az egyéb betett forintok mennyiségét is csökkentették. Ez pedig elkényelmesedés, és bár megy a sírás, hogy nincs TAO-t adó cég, nincs szponzor, valahol mégis azt érzem, a parazitizmus szele minket is megcsapott, és egyre inkább szeretnénk ingyen hozzájutni a pénzhez, amiből el tudunk evickélni a továbbiakban.

            12. pont valami hasonló az én bajom is. Pont azt írom, hogy most nem látom a terveket. A szponzor hiányon kívül semmi konkrét kommunikáció nincs, hogy merre tovább.

            13. A 3. pontban mutatott tendenciákra én is felfigyeltem, de itt az arányokon van a hangsúly.
              Vagyis, ha a bevételét amivel játékosokat igazol, klubot tart fenn, azt TAO-ból, illetve kvóta fenntartásból könnyebben el tudja érni, mint mondjuk egy Vécsei, Vadócz, Prosser stb. játékos hosszú ideig tartó kineveléséért és annak bizonytalan eladásával, akkor nyilván a könnyebbik pénz irányában fog elmozdulni, hisz ha nem így tenne, akkor jelentős pénzektől esne el. Mert nyilván egy TAO és egy kvóta által szerzett pénz kiszámíthatóbb, mint hogy egy játékost el tud adni, vagy nem tud eladni, vagy kinek tud eladni. Ha nem ezt a modellt követné (vagyis nem ezekre a „könnyű” pénzekre menne rá), akkor hatalmas bevétel kiesést érne el, és gyorsan leszakadnánk, az amúgy is előttünk járóktól. Kvázi bele van kényszerítve, hogy ő is ezekkel a módszerekkel éljen.
              Ami meg a sírást illeti, nos nagyon nem szerencsés felfedni a Klubot segítő cégeket, hisz ismerve a hazai törvénykezés sebességét és ellehetetlenítő módszereit, egyszerűbb inkább azt mondani, hogy senki sem akar támogatni minket, mint kockázatnak kitenni bármelyiket is….ha érted mire gondolok.

            14. „- nincs tőkeerős támogató még a láthatáron sem
              – nincs szurkoló”

              Nem csak az állami pénzpumpa hibája, hogy nincs tőkeerős szponzor. Miért lenne? Lásd második pont: nincs szurkoló.
              Jó példa a Nike példája. Ki fog vonulni úgy néz ki magyarországról. Eddig csak nem mindent árultak itt. Azt mondták egy-egy modellre, hogy Magyarországra azt nem viszik és kész. De most az egész márka ki fog vonulni úgy néz ki, mivel Barcelonában a stadion tövében lévő ajándékbolt nagyobb forgalmat csinál, mint egész magyarország a termékeikből! Tehát miért éri meg piaci alapon szponzorálni itt nálunk a pénznyelő focit, amikor az eredményeink kb -10.
              Nemzetközi porondon a selejtezők selejtezőjében elvérzünk.
              Tehát valami furmány kell, hogy felépíthessük magunkat. az Öreg magyar szinten ezt megtette. Bajnokot csinált a csapatból. De hogy előre léphessünk, már több kell. Szavakban meg van rá az igény, de vesszőparipám, hogy jó lenne olvasni, hogy milyen konkrét tervek vannak. Lehet, hogy rosszak lesznek a tervek, de lennének. Akkor szerintem puffogás is kevesebb lenne.

            15. Igen valami „furmányt” ki kellene találni, mert így mindig csak a langyos víz marad. Nem tudom ki mennyire tájékozott, ez ügyben de kíváncsi lennék, hogy pl. a Maribor, vagy a ciprusi APOEL, hogyan érte el, hogy most már jobbak mint a magyar csapatok. Nekik sem volt nagyobb utánpótlás bázisuk és nem hiszem, hogy a szlovén vagy a ciprusi bajnokságban ömlöttek volna a pénzek, tolongtak volna a szponzorok.

            16. A belga rosszul mérte fel a cimer ügyet,egyébként minden jobb a lilaknal.Fizetés,játékos adás-vétel,stadion stb.Kovetkezeskepp nehogy már rosszabb tulaj legyen!

            17. Ez látszik is a Csapat eredményességén…ja nem. :)
              Kérlek áruld el, hogy hány zárt kapus mérkőzése volt az Újpestnek, mert a szurkolói folyamatosan szapulták a tulajt. :) Hagyjuk már, hogy Újpesten minden rendben van. :)

            18. Igen, igen…ezeket elfogadom és én is így gondolom. De a többség állandóan a „kevés pénzre” hegyezi ki a klub működését, tovább nem gondolkodnak és nekem ez nem tetszik. A saját tapasztalataimról és saját munkámról tudom elmondani, nem elég az igyekezet és elszántság, ha olyan politikai környezetben próbálsz érvényesülni, mint ami napjainkban van és behálózza a gazdaság minden szegmensét…Ha körön kívül vagy, akkor marad a lehullajtott morzsa a „kiválasztottak” kenyereskosarából. Nem tudom, hogy ez igaz-e a Honvédra, Hemingwayre nézve, de valószínűsítem, hogy meghúzták neki a kereteket, hogy eddig papa és ne tovább! Elég, ha az elhíresedett interjúra gondolok a Botka transzfer után. Neked mennyire lenne kedved szigorúan mint tulajdonos évtizedeken keresztül így működtetni a klubot, ha szeretnél nyereséget is termelni?

            19. Az első rész igaz. El kell fogadni.
              Viszont jó lenne látni merre haladunk. Szerintem mindenki el tudná fogadni a helyzetet, ha nem csak sírás lenne (Európa egyetlen…)
              Ilyenekre gondolok:
              2016-ban volt közel 100 milla nyereség. Mire fordították?
              Ha mindig ugyanannyi a bér, akkor jobb játékosokra hosszútávon nem lehet számítani. tervezik-e a bérsapka emelését? Miből lehet finanszírozni?
              Nem folyik be elég TAO pénz. Tavaly egy amcsi cég adta a zömét. A maradékot hány cég adta? Az idei TAO-hoz hány céggel tárgyaltak? Mennyi mondott nemet?
              Szponzor ügyben hány céggel tárgyaltak?
              Játékos értékesítés esetén,ha pénz folyik be mire fordítják a pénzt?

              Végülis tudunk bármit is azon kívül, hogy a tengerparti háza előtt most is langyos a homok?
              Persze, hogy elégedetlenek néhányan/sokan, mivel nem tudni,hogy mit tesznek valójában és mit terveznek tenni! Nem vagy megtisztelve ezekkel az infókkal.

            20. A felvetéseid jók és jogosak. Jó lenne egy tényekkel írt hosszútávú modell, de általánosságban mindig ugyanazt halljuk, hogy nem fogunk drága játékosokat vásárolni, az akadémiára támaszkodunk. Ez ok, csak ahogy látom/látjuk az ott kinevelt tehetségeinket sem tudjuk/akarjuk aztán megtartani! Ez véleményem szerint is rossz gondolkodás/modell…Valahol így hosszútávon akár értelmetlen is lehet klub/szurkolói szemszögből, de valószínűleg üzletileg jövedelmező. Itt lehet(ne) kritizálni a tulajdonost, hogy ne ebből akarjon minden pénzt kipumpálni, mert mi azért mégiscsak bajnokcsapatot szeretnénk minden évben látni. Nehéz okosnak lenni, de ne állandóan szidalmazzuk a tulajdonost, mert több a jó, mint a rossz….

            21. Többször leírtam már és még gyanítom fogom is: jónak tartom, ahogy az öreg fogja a pénzt, nem szórja szanaszét. Nagyon jó alapokat teremt a gazdálkodásunk. Még eredményt is sikerült elérni vele. Szal nem ezzel van a baj(om). Hanem azzal, hogy elértünk valamit és hogyan tovább? van-e terv? Van-e ötlet? Ha már az állami pénzosztásból kimaradunk, akkor milyen lehetőségünk van?
              Én örülök, hogy kimaradunk az állami pénzpumpából! Ezzel nem tesznek hosszútávra tönkre bennünket. Az elsők között szorítanak rá bennünket, hogy piaci alapon működjünk. Ez idővel még a hasznunkra válhat.
              A problémám, hogy sok sírást látok az állami pénz miatt, de a piaci lehetőségeinket nem kommunikálják. Ráadásul ami lenne sem használjuk ki (pl játékos eladás).

              Úgyhogy nem feltétlenül a pénz betolásának hiánya a baj, hanem a tájékoztatás hiánya. Nem lehet látni mit tesznek (nem csak általános dumákat leírva), mit akarnak elérni. Ez a baj!

            22. Föladom. Akkor fogadd el :) Én meg kritizálom, ha úgy érzem, jogos.

            23. Nem kell feladni….Lásd alább a hozzáfűznivalóm a Tajti Sándornak adott válaszomban!

            24. Én úgy gondolom, hogy teljesen jó ez a „addig nyújtozzunk, amíg a takarónk ér” stílusú klubvezetés. Ezzel is lehet eredményeket elérni, ami mint sem bizonyít jobban, hogy bajnokok lettünk, van bronzérmünk, két MK-k, és nemzetközi porondon történt többszöri helytállás. A Vidivel, Felcsúttal és hasonló módon nem egészen piaci alapon működő klubokat lehet irigyelni, de mivel náluk a szigorú költségvetési fegyelem, mint klasszikus értelembe vett közgazdasági fogalom nem létezik, így mihelyt elzáródnak az állami pénzcsapok, ezek a Klubok először talán még valami hitelbe verik magukat, vagy a legjobbjaikat kiárúsítják, majd szép lassan elsüllyednek a süllyesztőbe, ahogy már jópár esetben láttunk rá példát. Lehet nem egy-két éven belül, de a (nem létező) gazdálkodásuk hosszú távon halálra van ítélve.
              Én kispestiként jobban preferálok egy szerény költségvetéssel elért sikert (MK, dobogó), mintha olyan szánalmas módon vásárolgatnánk légiósokat, meg hazai sztárocskákat, aholgy azt a fent nevezett klubok teszik, pusztán azért, hogy az eddig elég sovány krónikáskönyveikbe, legalább valami hazai sikereredmény bekerüljön.

            25. A megyünk a levesbe, és nehezebb idők várnak ránk között azért van különbség. Akadémiánk akkor is működni fog, nem kell a keret nagyrészét elengedni, mert nem tudjuk őket megfizetni, és még sorolhatnám azokat a dolgokat, ami a szinte mértéktelen állami támogatás hozadéka. Hemingway miért ne tolna bele pénzt egy olyan rendszer esetén, ahol az általa betett pénz nem állami pénznyelőkkel versenyzik? Ő űzletember, aki a befektetett pénz, és általa megtermelt haszon vonalán dolgozik. Egy olyan rendszerben, ahol a szponzori pénz az elért teljesítmény, és teljesítménnyel arányosan elérhető szurkolói tömeg függvénye, ott van értelme beletolni a pénzt. Lehet kicsit idealista vagyok, de úgy gondolom van benne racionalitás, amit leírtam.

            26. Tény, hogy az Öreg valóban kezd öreg lenni, bár úgy gondolom, hogy a rutinja, tapasztalata sokat segít abban, hogy nagy hülyeségek ne történjenek a Klubbal. Kétségtelen, hogy volt számos félrenyúlása (kezdeti szurkolókkal való keménykedése, Rossi elengedése, EVDM elküldésére várakozás, stb), de reméljük, hogy a kora és korral járó esetleges „demenciális” problémák nem lesznek a Klub kárára. :)

            27. Azért nem tenne bele, mert nincs neki. Ilyen egyszerű.

      1. Van hát. Ezek szerint az ide-oda küldött szponzorok nem tetszenek, de a sokszorosan túlfizetett tévéjogdíjak, a taó-pénzek, az akadémiáknak utalt százmillák stb. maradjanak? :)

    2. Arról van itt,hogy amig én homározok,repkedek ide-oda,Rolexszel villogok a színházban,a szurkoló (mint a gyufaárus kiscsaj),meg nyomja oda az orrát egy ködös reggelen az erzsébeti pálya kerítéséhez,hátha lát valamit az Életéből!Mit érdekel az engem.Jót röhögök.

  8. Azért igazán kiírhattak volna egy névsort…

    1. Majd márciusban megtudod a honlapról,amikor kicserélik a fényképeket a játékoskereteknél az aktuálisra az NB1-es meg az NB3-as csapatnál.

  9. Gergényi nekem egy nagy talány.
    Ezt a srácot rendszeresen az u-21 válogatottba hívták be. 19 évesen. Csereként néha játszik is.
    Na de, akkor itt miért nem játszik?

    1. A fiatalok közül Májer Milán továbbra is a csapattal edz.Akkor ezt a mondatot most értsem úgy,hogy a szombaton szerepelt Hegedűs,Gergényi, Majer, Rózsahegyi (Erdélyi) NB3-as csapatból az első csapattal edző játékosok közül ő maradt egyedül,a többi megy vissza a tartalékcsapatba?

      1. Remélem ez nem azt jelenti, hogy Lukács is vissza van irányítva…
        szvsz a legnagyobb potenciál benne van!

        1. Szerintem Tömösvárira,Herjeczkire,Lukácsra,Banó-Szabóra,Stoiaciovicire-re ebben az esetben nem érvényes a fiatal megnevezés,mivel ők eddig is az első csapatnál edzettek,hozzájuk tartoztak,ha én jó értelmezem ,akkor itt azokról van szó,akik eddig az NB3-as kerettel edzettek,ott játszottak és most 4-5.en felkerültek az első csapathoz edzeni.Bár aztán lehet,hogy én értelmezem rosszul.

    1. Pinyővel? :D :D :D
      Amíg félévente vesznek 8-10 új játékost, sosem lesz idejük csapatot építeni belőlük.
      Így nem kell aggódni miattuk.

      1. Azért durva,hogy Molnár Gábort is sikerül leépíteniük!

        1. Anno a ChampionshipManagerben toltam néha úgy, hogy megvettem a rivális legjobb játékosát. Aztán letettem a tarcsiba, még mezszámot sem adtam neki. Mert kell a francnak, csak ellenem ne játszon :)
          Ehhez ugye kell egy gazdag csapat…. kAkadémia

          1. De anno Pintér kezei alatt kezdett el rendszeresen játszani és fejlődött nagyon sokat,most meg ugyanő teszi taccsra.

    2. azért talán nem.
      most épp 11 légiós van a keretükben: horvát x3, szlovén x2, albán, mali, kameruni, belga, szerb és uruguayi és erre jut két saját nevelés: Spandler valamint a harmadik számú kapus, Tóth Balázs. utóbbi az egyetlen U20-as is a keretben.

    3. Azon szoktam gondolkozni, hogy egy ilyen nyilatkozatnak vajon mekkora lehet az öszinteség faktora. Mert mintha Prosser is hasonlókat mondott volna:
      „2012-ben jártam itt először a válogatottal, és vártam, hogy visszatérhessek. Honfitársam is mesélt a magyar vendégszeretetről, és arról, milyen jól érzi magát a Puskás Akadémiánál.”
      De egyébként csatlakoznék én is az előttem szólalókhoz, hogy hányinger ami ott folyik…

      1. Valamikor jó lenne összekerülni velük a kupában,két pazar hangulatú meccs lenne!

A hozzászólások jelenleg nem engedélyezettek ezen a részen.