Mastodon

A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat

Nyertesek és vesztesek.

Nyilván a kutyát se érdekli, hogy mennyit utaznak a pesti csapatok, azonban ha már tegnap kiszámoltam, hogy mi 4364 kilométert fogunk menni, akkor kíváncsi voltam, helyi összehasonlításban ez sok vagy kevés?

Pár alaptétel:

  • mivel 7 vidéki klub van, így legfeljebb 14 alkalommal lehet utazni,
  • amennyiben normál eloszlást követne a sorsolás, akkor a várható utazásszám 10,5 körül van,
  • az utazások maximális távolsága 5300 km (minden vidéki stadiont a Bozsiktól mértem, emiatt a valóságban pár kilométer eltérés lehet, mivel a többi budapesti csapatot is ezekkel a távolságokkal számoltam),
  • amennyiben minden teljesen átlagos, úgy egy budapesti klubra ilyen leosztás mellett 3975 km utazás várna.
„A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat” bővebben