Nyilván a kutyát se érdekli, hogy mennyit utaznak a pesti csapatok, azonban ha már tegnap kiszámoltam, hogy mi 4364 kilométert fogunk menni, akkor kíváncsi voltam, helyi összehasonlításban ez sok vagy kevés?
Pár alaptétel:
- mivel 7 vidéki klub van, így legfeljebb 14 alkalommal lehet utazni,
- amennyiben normál eloszlást követne a sorsolás, akkor a várható utazásszám 10,5 körül van,
- az utazások maximális távolsága 5300 km (minden vidéki stadiont a Bozsiktól mértem, emiatt a valóságban pár kilométer eltérés lehet, mivel a többi budapesti csapatot is ezekkel a távolságokkal számoltam),
- amennyiben minden teljesen átlagos, úgy egy budapesti klubra ilyen leosztás mellett 3975 km utazás várna.