Mastodon

A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat

Nyertesek és vesztesek.

Nyilván a kutyát se érdekli, hogy mennyit utaznak a pesti csapatok, azonban ha már tegnap kiszámoltam, hogy mi 4364 kilométert fogunk menni, akkor kíváncsi voltam, helyi összehasonlításban ez sok vagy kevés?

Pár alaptétel:

  • mivel 7 vidéki klub van, így legfeljebb 14 alkalommal lehet utazni,
  • amennyiben normál eloszlást követne a sorsolás, akkor a várható utazásszám 10,5 körül van,
  • az utazások maximális távolsága 5300 km (minden vidéki stadiont a Bozsiktól mértem, emiatt a valóságban pár kilométer eltérés lehet, mivel a többi budapesti csapatot is ezekkel a távolságokkal számoltam),
  • amennyiben minden teljesen átlagos, úgy egy budapesti klubra ilyen leosztás mellett 3975 km utazás várna.
„A bajnokság versenykiírásába van kódolva, hogy nem feltétlenül elég a saját teljesítményed, mert a szerencse aránytalanul kiemelt szerepet kaphat” bővebben

Napikispest 2022/08/04

saját brandelt jegyértékesítés // nyáron megszűnt az MLSZ-féle jegyrendszer, és bár bőven adtak a kluboknak felkészülési időt, a legtöbben a korábbi háttérszolgáltatót, a Jegymestert (és annak 360 forintos jutalékát) választották. Viszont:

  • az NB II-be frissen kiesett MTK-nál nem készült el semmi, így a hétfői, Szeged elleni meccsükre ingyen lehetett bemenni.
  • az NB II-ben ragadt Diósgyőr viszont jóval nagyobbat gurított: a Jegymester helyett a Jegy.hu-va egyezett meg, és lett neki egy szép, saját brandelt felülete, ahol semmiféle felárat nem kell fizetniük a szurkolóknak (mert vélhetően átvállalja a klub): dvtk.jegy.hu. #menő

„Napikispest 2022/08/04” bővebben

Az MLSZ utolsó nagyjából működő dolga volt a jegyrendszer, erre sorra vonulnak ki mögüle a klubok, miközben az egész alapja marad ugyanúgy az MLSZ jegyrendszere

Érthetetlen, hogy mi történik.

Senki nem vette a fáradságot arra, hogy elmagyarázza, miért jó nekünk a megszokott MLSZ-féle jegyrendszer helyett a kezelési költséges Jegymester? A mi nézőpontunkból ugyanazt tudja a kettő, legfeljebb annyi különbséggel, hogy az utóbbinál lehet mindenféle kuponkódos megoldásokkal élni – viszont mivel van hozzá kezelési költség, és az mindenkire vonatkozik, így összességében jóval szarabbul járunk vele.

Az MLSZ-nek volt/van egy vállalható rendszere, amit az évek alatt megszoktunk, és amit akár lehetett volna kicsit fejleszteni, például

  • hogy a klubkártyához rendelje a meccsjegyet, és akkor elég egy vonalkódot magunkkal vinni, és nem kell bohóckodni a telefonok kijelzőjével, vagy az előre nyomtatott PDF-fel.
  • hogy kezelje mondjuk az Apple Walletet, és a hasonló alkalmazásokat, hogy letölthető dokumentum helyett a telefonunkon jelenne meg szabvány elemként.
  • ilyesmik.

Nem így történt, és az egyetlen tényleg jó és szurkolóbarát dolgukat sem fejlesztették.

„Az MLSZ utolsó nagyjából működő dolga volt a jegyrendszer, erre sorra vonulnak ki mögüle a klubok, miközben az egész alapja marad ugyanúgy az MLSZ jegyrendszere” bővebben

Helyreigazítást közlünk, mert helyreigazította magát a Jegymester: mégsem fulladt érdektelenségbe a Villarreal, viszont a rendszer kissé összeomlott

Reggel még azt írtuk, hogy egész hétvégén mindössze kettő (2) jegy ment el stadionavatóra, ezzel szemben kiderült, hogy az a 2 (kettő) inkább 802 (nyolcszázkettő), és azt sem biztos, hogy hétvégére, hanem valamikor múlt hét vége óta. Valamivel azért reálisabbnak tűnik.

A jelenlegi foglaltsági adatok (amikben most már szintén nem vagyunk biztosak, viszont épp ezt mutatja a rendszer):

szektorösszesenmegnyitvafoglaltszabad
A (tribün)1185677543134
B (kanyar)188116471416231
C (korzó)285023131747566
D (kapu mögött)18661401476925
összesen7782603841821856
Foglaltsági adatok 15 órakor

A VIP és Skyboxok nélküli befogadóképességre nézve tehát már megvan a félház, sőt, a megnyitott helyek kétharmada (69,3%) elment, ami az ezen szektorokra várható jegybevétel közel négyötödét (77%) jelenti.

„Helyreigazítást közlünk, mert helyreigazította magát a Jegymester: mégsem fulladt érdektelenségbe a Villarreal, viszont a rendszer kissé összeomlott” bővebben

Alig egy hét alatt finoman fogalmazva is totális érdektelenségbe fulladt a Villarreal (anomáliával frissítve!)

A jegymester mesterien játszik a számokkal.

figyelem // a poszt végén fontos frissítés található!


Bazz, nem hittem a szememnek, amikor ránéztem a jegymesteren a Honvéd-Villarreal számaira: péntek délután négy, és hétfő reggel tíz óra között összesen

kettő, azaz 2 darab jegyet sikerült értékesíteni.

Online a múlt hét vége se volt valami pörgős, hiszen az indulást követő, még kuponos két nap 2400 körüli eladásához képest a szerdai nyitás utáni két nap már csak 700 környékére sikerült. A legutóbbi kettő viszont csak 2-re.

adatok forrása: saját gyűjtés a jegymester.hu szektoronként szabadon kijelölhető jegyeinek összegzése alapján.

„Alig egy hét alatt finoman fogalmazva is totális érdektelenségbe fulladt a Villarreal (anomáliával frissítve!)” bővebben