Csütörtökön 13 órától ismét jelentkezik a Hétvégi Kötekedő a Tiloson (a budapesti nagykörúton belül az FM 90.3 frekvencián, országosan az interneten, és másnaptól podcasten). A téma ezúttal a nézőszámok és a nézőszámok világa lesz. Mit ér a foci, ha magyar? Hol állunk nemzetközi összevetésben? Egyáltalán számít bármit a néző? Pláne ha helyszíni.
Előzetes adásnapló, emlékeztető beállítása, miazmás:
Az adás élő, szóval betelefonálni ér (+36 1 215 3773), és valahol csetelni is lehet, de azt nem tudjuk hogy kell, és valójában nem is figyeljük az üzeneteket.
A nagyobb interaktivitás jegyében pedig feltesszük itt a kérdést:
foglalkoztat titeket bármi a nézőkkel, nézőszámokkal kapcsolatban?
Mert ha igen, akkor nyugodtan dobjátok be ide kommentben, vagy ide kattintva küldjétek el emailben, és ha olyan a téma, amihez hozzá tudunk szólni, akkor van rá sansz, hogy átbeszéljük.
✉️ kapcsolat // itt írhatsz egyenesen nekünk.
💳 támogatni // pedig így tudod a munkánkat.
[…] podcast // 13 és 14 óra között a Tiloson (illetve az interneten) a nézőszámokról beszélgetünk a Hétvégi Kötekedő következő adásában. Részletek itt. […]
Szolgálati közlemény: az "ide kattintva" szövegen lévő link nem működik, 404-et ad vissza Chromeban.Nem akartam levelet írni, csak a link fölé vive a patkányt feltűnt, hogy milyen érdekes formájú linken lehetne levelet küldeni…hát, nem is lehet.
:-)
A külföldi árakat csak megerősíteni tudom, én nem topligás országból írok, de a sportcsatornák, fizetős streamek sokkalta durvább árakkal dolgoznak, mint otthon.Pl. a BL streamje nem háromezer forint, hanem cirka húszezer nálunk, havonta; mert a rohadék banda a legdrágább csomagban hajlandó csak adni.Engem viszont nem vigasztal az, hogy cserébe kapok mindenféle hülye sorozatokat, meg más sportokat, stb, pont leszarom; így kb középsőujj a jutalmuk az ajánlatért…
Évente negyedmillió forintot soha nem leszek hajlandó kifizetni a fociért, fodballmeleg vagyok ugyan, de ennyire meg mégse, úgyhogy marad az utólagos nézés ingyen.Helyi élőszurkolós meccsekre nem járok, mert nem jobb a színvonal, mint a magyar mennyei1, meg még nem is ismerem a csapatokat, tehát minek.
Magyarországon a stadionokba való ingyenes belépés valóban hasznosabb lehetne szerintem is, hiszen nem kéne ellenőrző céget, pénztáros mamikát, honlapot, appot üzemeltetni sok pénzért, simán lehetne jövedelmezőbb a klubnak is, meg a nézőnek is, mint így a párszáz kilátogatótól kasszírozni összességében jelentéktelen összegeket.
kösz, javítva!
@Dzsozef infója a holnapi edzőmeccsről a Honvé d.hu oldalról, ja nem
http://nyiregyhazaspartacus.hu/hir/edzomeccs-a-honved-ellen/6501
Ha már nézőszám és felkészülési meccs: miért kell kitiltani a nézőket a felkészülési meccsek nagy részéről? Az ellenfelek megfigyelői nyilván úgyis megoldják, hogy ott legyenek.
Miért van az, hogy a mérkőzéseket teljesen ésszerűtlenül időzítik? Értsd: mérkőzés kezdőidőpontok pl. nyáron du 15-óra a legnagyobb melegben, télen persze szigorúan este, sötétben, hidegben, nehogy süssön a nap esetleg, vagy este 20:00-kezdés hétfőn / vasárnap két egymástól többszáz kilométerre lévő csapat esetében stb.
Miért nem engedik be ingyen a nézőket a meccsekre? a jelenlegi nézőszám mellett a jegyértékesítés nem generál akkora bevételt, hogy indokolt lenne egyáltalán belépőt szedni. Ráadásul a szponzorok is talán szívesebben jönnének, ha nem 1500, hanem 5000 néző van meccsenként?
Miért nincs nagyobb különbség a jegyárak és bérletárak között? – egy meccsre vetítve persze. Ha bérletet vásárol az ember, mondjuk pl. 50% vagy valami tényleg szignifikáns különbségű kedvezmény lenne azoknak, akik folyamatosan hosszabbítják a bérletjegyüket. Sokkal több bérletet adnának el, ráadásul növelnék a nézőszámot és a klubhűséget is ezzel a gesztussal
Egész véletlenül van egy kimutatásunk az elmúlt évek edzőmeccseiről, hogy melyik volt zártkapus: https://csak.taccs.hu/edzomeccsek-es-zartkapuk/
Ez a jegyár kérdés nekem is régóta b.ssza a csőrömet és sehogy nem értem ezeket az árképzéseket, teljesen indokolatlan módon alakulnak. Mivel nem piaci alapon működnek a klubok, nekem senki ne magyarázza, hogy nálunk NB2-ben azért magasabb a jegyár, mint több NB1-es csapatnál, mert új a stadion. Emlékszem amikor az MTK új pályát kapott ott is kitalálták, hogy 5000 Ft lesz a jegy, aztán hamar le is vitték 2-2500ra és érdekes módon nem kellett bezárni a stadiont pedig nincs teltház azóta se. Vagy az a jelenség, amikor egy vidéki kiscsapattal összekerülünk a kupában és arra az egy meccsre hirtelen megdrágulnak a jegyárak, ami a hazaiak szempontjából érthető, hiszen nem mindennap láthatják a Kispestet, de ezt a vendég szurkolókkal is megfizettetik, akiknek valószínűleg nem az életük legnagyobb meccse. Vagy pl NB3-ban is simán előfordul, hogy egyik csapat meccsén ingyenes a belépés, másiknál meg 1500-2000 forint pedig nincs akkora különbség az infrastruktúra vagy a játék minősége között. És félreértés ne essék, nem ezeket az 1-2 ezer forintokat sajnálom, főleg nem a kiscsapatoktól, mert még így is sokkal olcsóbb meccsre járni itt, mint Nyugaton, csak komolyan érdekelne, hogy milyen logika alapján jönnek ki ezek az árak.
Az Emefa előtti szobor a Kispest Trinity. A manchesteri United Trinity mintájára…
:D
Ha jól sejtem, akkor Puskás van ott, két ifi növendékkel, ugye?
A szobrot ez a kép ihlette:
forrás: 1909.hu
https://1909.hu/jatekosok/ma-lenne-95-eves-ocsi-bacsi
Köszönöm, akkor egész jól sejtettem.
Ismét egy remek témaválasztás.
Nagyon nyugatra élek az országtól, ahol a sport valóban piaci alapon működik. Az egyszeri néző számára már-már fájóan piaci alapon. Ha meccsre akarok menni a top ligakban a jegyárak kibebabaszottul drágák, úgyhogy meccsre javarészt repijeggyel mennek a multicégek alkalmazottai. Tévében sportot nézni ugyanolyan baromi drága, mert a helyi sport csatornák akik a helyi csapatok kozvetítesi jogát birtokolják általában mindig a legdrágább csomagban vannak. A streaming szolgáltatók pedig maguk döntik el hogy te melyik meccset akarod nézni. Szívesen beszelgetnék veletek, vagy írnék nektek erről ha érdekel a téma.
Persze, írj: csak@taccs.hu vagy akár ide kommentben is.
A magyar fociban a nézőszám mint olyan csak önmagában értelmezhető valami. Egyfelől nem feltétlen a helyszínen levő nézőket jelenti, hanem az eladott jegyek számát, amibe beleértik a bérlettel rendelkezőket, akik vagy ott vannak, vagy nincsenek. A hazai csapatok döntő többségének bevétele szempontjából azonban a nézőszám elhanyagolható, nem a jegybevétel/ajándéktárgyak adját a költségvetés nagy részét.
A nézőszám szerintem sokkal inkább egy indikátor egy adott csapat esetében, és azt reprezentálja, hogy a csapat szurkolóinak körében (illetve adott esetben "divat" meccsre járni, tehát nem csak a szurkolók lesznek kint ) mennyire van hajlandóság a helyszínen követni a meccset, mennyire közösségi program a meccs. Ezt nem feltétlen a csapatok között érdemes nézni , hanem inkább egy csapat esetében az előző évekkel érdemes összevetni. ( A hazai nézőtér mérete adott, tehát jó kiindulási pont ehhez viszonyítani)
Vannak olyan cégek is, ahol jegyvásárlással támogatják a klubot.
A jegyet megkapó dolgozók meg lehet otthon maradnak inkább ilyen hidegben…
Nyilván nem kardinális kérdés , de azért jobb érzés ha nem csak páran didergünk , dideregnek a szép új , funkciójában szerintem nem teljesen tökéletes ( lásd az Ilovszkyban a büfék ) stadionban .
Arról nem beszélve , ha egyszer lesz normális piaci alapú " profi " labdarúgás nálunk , akkor jó volna egy mérhető , fizetőképes nézettség a stadionokban , mert a jelenlegi egy hibahatáron belüli szám :)
" piaci alapú " profi " labdarúgás " , ha jelenleg ilyen lenne, akkor az NB1 a jelenlegi NB3 színvonalára süllyedne 1-2 év alatt, a válogatott … és ez így lenne minden Kelet-Európai országban (mindenhol, de még nyugaton is komoly támogatások vannak és messze vannak az igazi piaci alapútól).
Közpénzből finanszírozott állami támogatásra gondolsz , mert azt egy normálisan működő piacgazdaságban erősen kétlem. Hogy az amatór sportot államilag finanszírozzák azt aláírom.
Egyébként , ha pl. a TAO szerű finanszírozásra gondolsz , az megint Ok , csak az nálunk megint tudjuk , hogy működik és hogyan kellen működnie.