_játékoskeringő
2025/07/02 Zsótér kb. bejelentkezett hozzánk és a Videotonhoz. (via nb1.hu)
2025/07/04 Ihrig-Farkast állítólag kinézte a Szeged és a Karcag (via nb1.hu) A pletyka megjelenésének másnapján játszott 30 percet a Kecsó ellen, és gól is lőtt.
2025/07/05 Nem játszott az első három felkészülési meccsünkön: Csilus, Rácz Balázs, Kocsis Gergely, Szabó Tibor, Kántor és nyilván, a frissen igazolt Gyurcsó.
_edzőmeccs
Felkészülési meccsen 4–1-re vertük a Kecskemétet szombaton Telkiben.
I. félidő: Dúzs – Szabó Á., Baki, Pekár, Varga B. – Keresztes, Somogyi, Szamosi – Kovács E., Ihrig-Farkas (Hetyei, 32.), Földi
II. félidő: Tujvel – Ujváry, Pekár (Pauljevic, 60.), Varga B. (Csonka, 60.), Pintér (Hangya, 67.) – Gáspár, Petrók, Kesztyűs (Csontos, 67.) – Kovács E. (Zuigeber, 60.), Hetyei (Simon B., 60.), Földi (Medgyes, 60.)
gól: Baki (9.), Ihrig-Farkas (17., Kovács E.), Hetyei (58., Kovács E.), Simon B. (82., Zuigeber)
_játékpercek
- Az eddig lejátszott három edzőmeccs összes 260 percéből legtöbbet Keresztes volt a pályán 150 perccel.
- Őt követi 135 perccel Csonka, Medgyes, Pauljevic, Simon Benedek és Zuigeber.
- Két gólt még senki sem lőtt, viszont egy fölött jár a kanadain (gól+gólpassz): Kovács Erik (0+3), Medgyes (1+1) és Zuigeber (1+1).
- Az összes játékperc (2860) 33,6 százalékát (960 percet) U20-as játékos töltött a pályán. A bajnokságban ekkora arányra nem lesz szükség, mert ott két U20-as folyamatos szerepeltetése fontos, aminek a minimuma 18,2 százalék játékpercre vetítve.
_Kubatov vs Csányi második kör
_a profi liga
Minap Csányi durván beszólt Kubatovnak egy NSO-nak adott interjújában, amire gyorsan megjött a válasz: Kubatov arról beszélt a Fradimédiának, hogy vissza kellene hozni a profi ligát.
Ahhoz, hogy minden premisszával képben legyünk, fontos még elolvasni Székely Sarolta cikkét a 444-en, amiben Csányi azon elejtett kijelentésének lehetséges hatásait vizsgálja, miszerint a miniszterlenök utasítására az MTVA és az Szrt idén kifutó szerződéseit csak egy-egy évre hosszabbítják meg a jövő évi választások miatt. Márpedig ezek a szerződések nagyon, de nagyon sok pénzről szólnak: az MTVA (M4 Sport) évi 9,8 milliárdot, az Szrt pedig évi 7,7 milliárdot tol bele a magyar fociba, és ez a kettő együtt egészen jelentős hányadát teszi ki a klubok bevételének. (A cikk egyébként arról szól, hogy ha ezek nincsenek, akkor a magyar foci a mai formájában simán bedőlhet akár már jövő nyáron, azonban mi most nem ebbe az irányba fogunk továbbmenni.)
Mi is pontosan a profi liga? A világ normális(abb) országaiban a proficsapatok ligába tömörülnek, mert rájöttek, hogy a kereskedelmi jogaikat (televíziós közvetítés, liga neve, egyéb) együtt érdemes értékesíteniük a bevételmaximalizálás jegyében. Magyarországon azonban nincs profiliga, sőt, még a profiligánál gyengébb tulajdonosok tanácsa is jó évtizede megszűnt, ami azt jelenti, hogy a futball minden ágával foglalkozó MLSZ érékesíti a jogokat, és saját hatáskörben dönt arról, hogy ebből mennyit szán a profi csapatokra.
_elméletem
Ellentétben a 444 anyagával, nekem valami olyasmi sejlik fel, hogy a NER nem zsarolásra vagy hasonlóra játszik, hanem hajlandó valamennyit lazítani a magyar foci totális állami kontrollján. Ennek egyik jelensége például, hogy amíg tavaly teljes pályás letámadással facsarták ki az Újpestet a belga tulajdonos kezéből, addig idén simán elnézték, hogy a Debrecen és a ZTE is külföldi tulajdonos kezébe került.
Kubatov ligaötletét is ennek fényében lehet érdemes vizsgálni. Amennyiben az MTVA és az Szrt most kötne hosszabb távú szerződést, akkor ott a másik fél az MLSZ lenne, tehát egy liga létrehozása értelmét vesztené. Most viszont, hogy csak egyéves szerződést kötnek, így bármikor létrejöhet a liga, és jövőre már akár ők értékesíthetnék a közösbe bedobott kereskedelm jogait a kluboknak.
Az MLSZ (és a kormányzat) által most bevezetett szabályok, az 5/1 magyar/U21 az NB I-ben, a két U20-as és a kizárólag magyar edzők az NB II-ben, és az egyéb rendelekzések nem csupán pénzügyi ösztönzőket tartalmaznak, hanem komoly retorziókat is a nem teljesítőknek, amibe beltartozhat akár a komoly összeget jelentő akadémiai pénzek megvonása is. Vagyis a profi klubok mind a kereskedelmi jogaik értékesítéséből származó bevételek, mind a mindenféle állami támogatások szintjén ki vannak szolgáltatva a szövetségnek és a kormányzat mindenféle csápjainak.
Egy profi liga pont arról szólna, hogy legalább a potenciális bevételek egyik jelentős része felett saját maguk rendelkezhessenek, és ehhez elég legyen kivinni a mezüket és a nevüket a pályára, ne kelljen további feltételeknek megfelelniük. Teljesen jogos politika a gazdálkodó klubok részéről. Egyedül az nyomasztó benne, hogy pont Kubatov Gábor vetette fel, és pont akkor, amikor az állami cégek (MTVA, Szrt) épp nem szerződhetnek egy évnél hosszabb távra az MLSZ-szel.
Csányi tizenöt éve az MLSZ elnöke, a Fidesz tizenöt éve van hatalmon, és mindkét szervezet folyamatosan úgy működött, hogy egyre inkább terjesztette ki a csápjait az általa uralt területekre. Eddig ugye az volt, hogy ömlött az ingyen pénz, miközben az ellenőrzés elenyésző volt, most viszont, hogy követelnének valamit cserébe, azonnal jön a felhördülés. Elképesztően hiteltelen az egész, különösen, ha hozzátesszük, hogy mennyire felül vannak árazva az állami cégektől érkező támogatások.
_kispesti podcast helyzetjelentés
A technológia nagyjából kész (még két állványra és egy stúdiófejhallgatóra lenne óriási szükség, valamint egy külső hangkártyára) (utóbbira van egy erős ígéretünk, sőt, ha minden igaz, már csak át kellene vennünk), a Hétvégi Kötekedő több adását is ezzel vettük már fel, és nem voltak minőségi problémáink.
A korábbi felmérésekből kiderült, hogy leginkább Youtube-on fogyasztanátok a tartalmakat, és utána következik a Spotify, Apple Podcast és az mp3-ban letöltés. A klasszikus csatornák, vagyis a Spotify és az Apple számunkra ismerősek, némi átfutással ezek a csatornák könnyen létrejöhetnek, azonban a Youtube teljesen új. Itt mindenféle ellenőrézésekre van szükség, sokkal komolyabban veszik a tartalomban lévő, harmadik féltől származó anyagok jogkezelését (a Spotifynak belefér 10-15 másodperc elválaszó zenei betét, a Youtube-nak nem), valamint a Youtube alapvetően egy videós platform, így teljesen máshogy kell hozzáállnunk a tartalomkészítéshez. Az már eldőlt, hogy eleinte statikus kép lesz a hang mögött, videó nem, mert arra egyszerűen nem vagyunk felkészülve, valamint így is rettenetesen sok munkaórám van a jelenlegi médiaportfólió fenntartásában, a videóval járó melót a hátam közepére sem kívánom.
A Hétvégi Kötekedővel próbálgatom egyelőre a Youtube-ot, hogy mi fér bele, mi nem, hogy külön kell ide feltölteni az anyagokat, vagy át tudja szipkázni a podcast-disztribútorunk (Spotify) RSS-éből, és ha átszipkázza, akkor mennyit tilt le belőle. Sajnos az átszipkázott anyagok nem szerkeszthetők a Youtube felületén, tehát ha valami nem tetszik neki, akkor azt újra kell vágni a hangszerkesztőben, feltölteni a Spotifyra, majd reménykedni, hogy lefrissíti a Youtube, és az új már jó neki. Ha nem, akkor az egész kör kezdődhet előlről. Hatalmas szívásnak, és sok időnek ígérkezik, amíg bele nem jövünk.

A másik probléma, hogy még mindig nincs neve az adásfolyamnak, és semmi jó nem jut az eszünkbe. Segítsetek!
✉️ kapcsolat // itt írhatsz egyenesen nekünk.
💳 támogatni // pedig így tudod a munkánkat.
Cacas non videtur
PusCast (Kispest)
Nem úgy van, hogy az akadémiákat az állam támogatja és nem az MLSZ?
Teljesen nem mindenhatók.
Csányi ha helyén is marad, legalább onnan az elfolyó pénz maradhat az államkasszában.
Ugye, ez az érdekesség, hogy az állami pénzeket is meg lehet vonni – ha minden igaz –, amennyiben nem teljesítenek megfelelően a klubok.
A lelátóról: „Egy kerület a világ ellen”, vagy „Kispesti Körkapcsolás” :) na jó ez kicsit retro
Kispestinek lenni jó
Ha Negrau fejese bemegy
Puskas Kispest Hungary
Kispesti Mende mondák
SAN Bozsik