1991 tavaszára érett meg a gondolat, hogy a Budapesti Honvéd Sport Egyesület futballszakosztálya az önállóság útjára lépne, és megalapítanák a volt keleti blokk első önálló, gazdasági társaságként működő futballklubját.
A gondolatot tettek követték, és május végére összeállt az új alapszabály tervezete, már csak el kellett fogadni, le kellett egyeztetni, be kellett jegyezni, meg úgy általában elrendezni körülötte a dolgokat, hogy 1991. július 1-jével létrejöhessen a Kispest-Honvéd FC.
Jellemző, hogy a viták egyik hangsúlyos része volt, hogy a KHFC a BHSE labdarúgó szakosztályának legyen a jogutódja, vagy a BHSE egyik alapító egyesületeként, a Kispesti AC-ként éledjen újra. A döntést végül valahová a kettő közé lőtték be, és az új alapszabály 4. §-ának 7. pontjában a következőt rögzítették:
A Club a BHSE labdarúgó szakosztályának jogutódja /alapítási éve: 1949./ és a KAC hagyományainak folyatója.
A klub címerébe is a KAC 1909-es alapítási dátuma került.
Az új klub első tisztikara
- Benkő László, elnök
- Bíró József, elnökségi tag
- dr. Császár Ákos, elnökségi tag
- dr. Fodor András, elnökségi tag
- Kozma Mihály, elnökségi tag
- Lévai Levente, elnökségi tag
- Szecsei László, elnökségi tag
- Asztalos Kálmán, elnökségi tag
- valamint a mindenkori vezetőedző (akkor: Mezey György)
- és a mindenkori csapatkapitány (akkor: Cseh András)
További érdekesség, hogy az alapító közgyűlés jelenléti ívének aláírói között találjuk a jelenlegi vezetőedzőt (Horváth Ferencet), pályaedzőt (Szamosi Tamást), és a szintén a klub kötelékéhez tartozó Pisont Istvánt.
a posztban látható képek részletek a KHFC eredeti alapszabályának digitalizált másolatából.
? a hozzászólás // előmoderált.
? az offtopicot // az offtopicba.
Nem mintha amúgy született fővárosilént problémám lenne a budapestiséggel mint földrajzi jelzővel, de a gyökerekhez ragaszkodni kell, az intézményes globális gyökértelenítés korában különösen.
Pontosabban Budapesti Honvéd néven, de a lényeg, hogy épp ezért lenne helyes a Kispest névnek és a Honvéd névnek egyaránt szerepelnie. Mindkettő fontos, és együtt fogja át a teljes történelmet. Nem a budapestiség a fontos, hanem a kispestiség és a Honvéd. Az MTK Budapestben sem a Budapest a lényeg. Én egyébként 1986-ban, vagyis BHSE-ként lettem Kispest-szurkoló, de – tiszteletben tartva más álláspontját – ha nem féloldalas, hanem teljes történelemben gondolkodunk, márpedig másban aligha van értelme gondolkodni, akkor mindkét szó egyformán fontos. Egyesek évek óta ügyködnek azon, hogy kihazudják Kispestet Puskás történetéből, már csak ezért is fontos lenne, hogy mi pedig nyomatékosítsuk.
Igaz hogy a futballklub Kispesti és 1909 ben ezen a néven és ott alakult s a mostani szurkológeneráció magjának (nekem is) KHFC néven lett szerelem de világhírnévre Puskásékkal Budapest Honvéd néven tett szert s a nagyvilágban ma is e néven híres!
Ez jó alkalom lett volna a Kispest elnevezést visszahelyezni a klub nevébe, hogy így nem csak a címer, hanem a név is megjelenítse az 1949 előtti korszakot is.
?