Esküszöm, mindössze annyi célunk volt a mai poszttal, hogy pár karakterben kifigurázzuk a női csapat szombati mérkőzéséről a klubhonlapra született anyagot.
Az oké, hogy megint egy váltás közepén vagyunk, és ezért nincs tartalom, illetve ami van, az is hatalmas késéssel, azonban a páfrány🪴 és a női csapat erőltetetése lassan két hónapja dominálja a klub nyilvános felületeit, és tesz nevetség tárgyává minket. (Mivel semmiféle marketing/kommunikációs stratégiája nincs a klubnak, így – bár ígéret elhangzott rá – a női csapat tartalmait továbbra sem szervezik ki egy önálló Facebook-oldalra. Valószínűleg fogalmuk sincs/volt arról, az ilyesmit egyáltalán hogyan kell csinálni.)
Szóval a lényeg, hogy egy rövid cikket szerettünk volna csak szerkezetében elemezni és kifigurázni, azonban ennél sokkal messzebbre jutottunk. A puszta szövegek keletkezését vizsgálva szembe jött velünk az emberi létezés alapjainak értelmezési problémája, majd feltettünk magunknak a kérdést: a páfrány🪴 létezik egyáltalán?
_egy “cikk” elemzése
Mi az, amit megtudhattunk a Szekszárd–Honvéd női bajnoki mérkőzés 1207 karakteres beszámolójából?
- négyszer szerepel benne, hogy // a Honvéd győzött a Szekszárd ellen.
- kétszer szerepel // a mérkőzést Szekszárdon játszották.
- kétszer szerepel // Kurkutovic gólt lőtt a 17. percben.
- kétszer szerepel // Taylor egyenlített.
- kétszer szerepel // félidőben 1-1 volt az állás.
- kétszer szerepel // Silva gólt lőtt a 46. percben.
- kétszer szerepel // Csuhai gólt lőtt a 67. percben.
- kétszer szerepel // Taylor lólt lő.
A cikkben lévő egyedi információk a következők:
- megtudjuk a Szekszárd (10.) és a Honvéd (6.) forduló előtti helyezését a tabellán,
- valamint a Honvéd mérkőzés utáni (5.) helyezését is.
- „A két csapat első tétmérkőzésén kiegyenlített küzdelmet láthattunk a pályán sok párharccal.” Ez a mondat konkrétan a poszt második mondata. Ebből megtudhatjuk, hogy a két csapat először találkozik, valamint, még a gólok ismertetése előtt azt is, hogy a mérkőzés végül küzdelmes volt. Kicsit olyan, mint a spanyolban a fordított kérdőjel a mondatok elején, vagyis nem árul a szerző zsákbamacskát, és már rögtön a regény elején elárulja, hogy ki volt a gyilkos.
- a 46. és 67. percek között „ismét mezőnyben folyt a játék”.
- „Egy küzdelmes, harcos mérkőzésen (…)” nyert a Honvéd.
- A következő meccsüket november 23-án, Szegeden játsszák.
Nem szerepel viszont:
- a két csapat összeállítása,
- a mérkőzés helyszíne,
- a játékvezető neve,
- a gólokról sem tudunk meg semmit, azon kívül, hogy a gólszerzők listájában szerepelnek a név és perc kombinációk, majd ugyanaz le van írva szövegesen is. Igen, semmi új vagy önálló tartalom nincs a szövegben.
- és a többi.
Ha kihúznánk a duplikálásokat, de meghagynánk a címet és a leadet, mert valahogy mégis ki kell tenni a számítógépes világhálóra, akkor ennyi maradna az anyagból:
Győzelem a Szekszárd ellen
Női csapatunk egy gólgazdag mérkőzésen nyert a Szekszárd otthonában a bajnokságban.
Simple Női Liga, 11. forduló:
Szekszárdi WFC – Budapest Honvéd FC 2-3 (1-1)
gólszerzők: Taylor (21.,92.), ill. Kurkutovic (17.), Silva (46.), Csuhai (67.)
A tabella tizedik helyén álló Szekszárddal találkozott női együttesünk, amely a hatodik pozícióból várta a meccset. A két csapat első tétmérkőzésén kiegyenlített küzdelmet láthattunk a pályán sok párharccal.
A folytatásban sem változott a játék képe, mindkét csapat motiváltan küzdött.
Egy küzdelmes, harcos mérkőzésen 3-2-re győztünk a Szekszárd ellen, amellyel feljöttünk a tabella ötödik helyére.
Női csapatunk legközelebb november 23-án, szombaton, 13 órakor a Szeged vendége lesz.
Az eredetileg címmel, leaddel, szóközökkel, kötelező részekkel együtt 1207 karakteres anyagból a koránt sem teljes húzás után maradt 742 karakter. Ebből a cím 26 karakter, a lead 83 karakter, a mérkőzés kemény adatai 152 karakter, a következő meccs megemlítése 85 karakter, vagyis a kőkemény tartalom összesen 396 karakter. Ez a bekezdés, ezzel a betoldott mondattal együtt szintén 396 karakter.
Az ilyen minőségi kontent miatt tényleg megéri egy külön embert alkalmazni.
_vs. mesterséges intelligencia
A következő kéréssel fordultunk a ChatGPT szöveggenerátorához:
Egy rövid tudósítást kellene írnod a Bp. Honvéd labdarúgó klub honlapjára a következő mérkőzésről. A Simple Női Liga 11. fordulójában a forduló előtt a 6. helyen álló Honvéd női csapata a 10. helyen álló Szekszárdhoz látogatott, és győzött 3-2-re. A Honvéd góljait Kurkutovic (17. perc), Silva (46. perc), Csuhai (67. perc) szerezték, a Szekszárd góljait pedig Taylor (21. perc és 92. perc). A Honvéd női csapata legközelebb november 23-án, Szegeden játszik.
A válasz a következő (1101 karakter, vagyis csaknem olyan hosszú, mint a Honvéd anyaga):
Fontos győzelem idegenben – Szekszárdon diadalmaskodott a Honvéd női csapata
A Simple Női Liga 11. fordulójában a Bp. Honvéd női labdarúgó csapata izgalmas mérkőzésen 3-2-es győzelmet aratott a Szekszárd otthonában. A forduló előtt a 6. helyen álló Honvéd számára rendkívül fontos volt a három pont megszerzése, és a lányok ennek megfelelő elszántsággal léptek pályára.
A találkozó első gólját Kurkutovic szerezte a 17. percben, aki egy szép egyéni akció után talált be. A hazaiak azonban gyorsan reagáltak, és Taylor a 21. percben egyenlített. Az első félidő döntetlennel zárult, de a második játékrész elején Silva azonnal visszaszerezte a vezetést a Honvédnak a 46. percben. Csuhai a 67. percben tovább növelte az előnyt, így a piros-feketék már kétgólos különbséggel vezettek.
A hazai csapat a hajrában mindent megtett a pontszerzésért, és Taylor a 92. percben ismét betalált, de ez már csak a szépítésre volt elég. A Honvéd végül megérdemelten gyűjtötte be a győzelemért járó három pontot.
Csapatunk legközelebb november 23-án Szegeden lép pályára, ahol folytatni szeretné jó formáját. Hajrá, Honvéd!
Kísérteties a hasonlóság.
Konkrétan több kérdés is felmerült bennünk:
- a páfrány🪴 valóban létezik fizikai, emberi valójában, és tényleg sajtósként dolgozik a Honvédnál?
- ha igen, akkor a páfrány🪴 egy kibaszott lusta zseni, aki mesterséges intelligenciával íratja a posztjait?
- vagy a mesterséges intelligencia egyelőre a páfrányok🪴 szintjét hozza, és a mi páfrányunk🪴 tényleg ennyire képes?
Nem tudom a választ, viszont most egyszerre ijedtem meg nagyon, és nyugodtam meg kicsit, mert ha a mesterséges intelligencia valóban itt tart, akkor nagyon, de nagyon messze vagyunk még a Skynettől és a gépek hatalomátvételétől.
Viszont igen, most azt sikerült bizonyítanunk, hogy a Honvéd honlapján, a női csapatról megjelenő tartalmakhoz, se a női csapatot, illetve a női labdarúgást nem kell ismerni, se a női csapat mérkőzésein nem kell jelen lenni. Elég megtudni valahonnan a végeredményt és a gólszerzőket, és abból könnyedén elkészíthető egy szabadon választott, akár ingyenes hozzáférésű mesterséges intelligenciával megíratott tartalom. Mindezt az otthon melegéből.
_szerintetek?
a címlapképet a Microsoft Designer mesterséges intelligenciájával készítettük. a következőt adtuk meg feltételnek: „Egy páfrány beszélget a mesterséges intelligenciával. A stílus legyen Roy Lichtenstein festészete.” az alkalmazás mindig négy képet generál, a nem nyertes másik hármat itt találjátok: egy, kettő, három
Kövess minket immár Blueskyon is:
🗣️ a hozzászólás // előmoderált.
✉️ kapcsolat // itt írhatsz egyenesen nekünk.
💳 támogatni // pedig így tudod a munkánkat.