Mastodon

Napikispest 2020.06.17.

  • Eb-pótselejtezők //
    • a bolgár-magyart október 8-án rendezik
    • a továbbjutó november 12-én játszik a Románia-Izland győztesével. Ha mi leszünk azok, akkor a meccs Budapesten lesz.
  • Európa-liga //
    • nevezési határidő // augusztus 3. (via UEFA)
    • sorsolás augusztus 10-én (valahol mintha ezt láttam volna, de még az UEFA oldalán se találom)
    • a párharcok egy meccsen dőlnek el, sorsolt helyszínen (a két klub között sorsolnak természetesen)
    • meccsnapok // 08.20., 08.27., 09.17., 10.01.

(via NSO, de ember nem érti az ottani zanzát.)

  • négy meccsünket is vizsgálja a rendőrség // mert a szurkolók túl közel álltak egymáshoz. A négyből mindössze kétszer, a Debrecen és a Videoton ellen volt a Honvéd a rendező. A kupadöntőt az MLSZ, az Újpestet pedig az Újpest rendezte. Érdekesség, hogy a hat május 31. és június 9. között lezajlott meccsek közül hatot vizsgálnak, ebből négyen voltunk érdekeltek. Van még kérdés? (via index)

Napikispest 2020.06.15.

  • Balaton FC Makó, Köveskál, Battonya Lógép SE Kft. // a Népszava egy olyan, hamarosan a parlament elé kerülő javaslatra lett figyelmes, amely újra engedélyezné a kereskedést az indulási jogokkal.
    • „? A Kispest-Honvéd soha nem megy Szegedre!
  • vajon mit keres a Debrecen kieső helyen, ha a következő grafikont nézzük?
    • érdekes, hogy a sorrend nagyjából helyes, leszámítva a Diósgyőrt, a Debrecent és a Zetét.
A Kaposvár végét valamiért levágta az export. Helyesen: 11, 83
„Napikispest 2020.06.15.” bővebben

Napikispest 2020.06.02.

  • közben az MLSZ emelt egy hatalmasat a kupa rangján, és felkérte CR2 futballügyi külügyminisztert, hogy adja át a serleget a kupa győztesének – derült ki az amúgy Kispest-szurkoló miniszterhez intézett egyik parlamenti kérdésből, mivel a saját szájával ezt válaszolta rá. Megjegyzem, még mindig megfelelőbb személyt találtak, mint 2017-ben, amikor az MLSZ valamelyik alkalmazottja, akinek talán saját céges névjegykártyája sincs, adta át a bajnoki trófeát nekünk, miközben az MLSZ és a köztársaság elnöke (külön-külön személyek) Dunaszerdahelyen fotóztatta magát egy teljesen másik meccsen.
  • frissítettem a beérkezett támogatásokkal elszámoló üvegzseb oldalunkat a májusi adatokkal. Mindenkinek köszönjük, aki gondolt ránk.
„Napikispest 2020.06.02.” bővebben

Napikispest 2020.05.20.

Oenningről // szólva már tegnap gyanús volt a csakfoci egyik anyaga, egy ingerjú Gál Istvánnal, az NB II-es Siófok edzőjével, amiben elmondta, hogy ha Oenning újra Magyarországon dolgozna (ahová szívesen is jönne), akkor ő is szívesen dolgozna vele. Nem kötöttem magammal fogadást, de biztos voltam benne, hogy egy-két napon belül

Oenninget // bedobják, mint a Honvéd egyik lehetséges edzőjelöltjét. Ez meg is történt, szintén a csakfocin.

Oenning // amúgy a Vasastól lehet ismerős, amikor a bajnoki szezonunkban egész sokáig jól tartották magukat, akkor ő volt ott az edző. Mérlege az NB I-ben 80 meccs, 28 győzelem, 18 döntetlen, 34 vereség, 101-124-es gólkülönbség és a megszerezhető pontok 46,25%-a, vagyis 1,28 pont/meccs, ami 42 pontot jelent egy 33 fordulós bajnokságban. A Vasas a következő teljes idényéban utolsóként esett ki, végig Oenninggel a kispadon. Jelenleg a görög Aris Saloniki csapatánál dolgozik.

Karanténkispest 2020.05.14.

játékoskeringő // lassan be kéne durrantani a szokásos, a fejlécből/menüből is elérhető nyári-téli rovatunkat, mert az emtékás

Vass Patrikot // máris bedobta az NSO, mint lehetséges érkezőt. Eddig jó. (Nem rossz spíler, bár ha valakit választanom kéne az MTK középpályájáról, akkor talán Katát mondanám, azonban másodiknak valószínű, hogy Vasst.)