Mastodon

Karanténkispest 2020.05.11.

edzőmeccset // játszunk szombat négykor a Diósgyőrrel Budapesten (gondolom az akadémiánkon), ami természetesen zártkapus lesz. (via honvedfc)

nem szeretek innen se linkelni, se átvenni pletykát // de annyian küldtétek be mindenféle csatornákon, hogy valamit kéne foglalkozni vele. Szóval, az nb1.hu bedobta az exdiósgyőri Fernando nevét is, mint lehetséges kispesti edzőjelöltet. Tipikus úgy tudjuk, ami ráadásul le is van írva a posztba.

ide tartozik, mert hova máshova // szoktak volt nekünk is információink lenni, hiszen ismerjük a Titok Fenntarthatóságának Első Posztulátumát: amit már ketten tudnak, az nem titok. Ezeket az infókat aztán vagy megosztunk veletek, vagy nem, vagy csak ott van a rendszerben a már kész poszt, és élesedik, amint elmúlik felőle a moratórium, vagy elvész örökre, mert úgy ítéljük meg, nem érdeke a klubnak, hogy nyilvánosságra kerüljön. (Ez utóbbi a legnehezebb, mert végletekig hiszünk az átláthatóságban, mint értékben.)

A titkokra vonaktozó posztulátum adta premisszámból következik, számunkra érdekes újdonság a mostani pletykában, hogy Kispesten az elmúlt egy évben nagyon átalakult a struktúra, beszűkültek a lehetőségek, sok az új, ismeretlen ember, egyre kevesebb érdemi információ szivárog ki, bónusz az új sportigazgatónk egyelőre még a földrészen sincs, vagyis hozzánk Fernando neve még lábjegyzet szintjén sem jutott el. Mindez persze nem jelenti azt, hogy tutifix nem került szóba, csak annyit, hogy hozzánk nem jutott el az információ. Jelentsen ez bármit. (Egyébként nem jelent semmit, másnak ettől még lehetnek remek kapcsolatai. Azt a lehetőséget viszont erősen kétkedve fogadjuk, hogy pl. Fernando nevét a klub az nb1.hu-n keresztül futattná meg a szurkolókon, előre szondázva a lehetséges reakciókat.)

„Karanténkispest 2020.05.11.” bővebben

Karanténkispest 2020.05.03. (Dajka Laci)

Dajkát // bejelentették pályaedzőnek Pisont mellé. A szerződése jövő nyárig szól.

A következő időszakban Pisont István munkáját fogja segíteni az edzői stáb tagjaként (…)

idézet a bejelentésből.

Ha valaki nem tudná, Dajka 1979 és 88 között volt a Honvéd játékosa, és nyert velünk öt bajnokságot, egy kupát, 232 bajnokin lőtt 58 gólt, ilyesmik. 1993 óta edzősködik, és idő közben megfordult jópár helyen mindenféle pozíciókban, a részletekért a wikipedia vonatkozó táblázatát javasoljuk böngészésre.

Egyébként pont minap (04.29.) volt a 61. születésnapja, Trezinek pedig nemsokára (05.16.) lesz az 50.

„Karanténkispest 2020.05.03. (Dajka Laci)” bővebben

Karanténkispest 2020.04.25.

  • a Kormány határozatától függ, hogy befejezzük-e az idényt //

Az MLSZ elnöksége úgy döntött, hogy amennyiben a Kormány részben vagy egészben feloldja az érvényben lévő tilalmakat a koronavírus-járvány kapcsán, nevesítetten rendeletben meghatározott feltételek között engedélyezi csapatedzések tartását és sportesemények megrendezését, akkor az UEFA nemzetközi felnőtt nagypályás versenyeire kvalifikáló MLSZ versenysorozatok folytatására a fenti kormányrendelet megjelenésétől számított 20. napot követő első szerdától vagy szombattól (amelyik előbb van), de legkésőbb június 13-tól kerül sor.

MLSZ

Talán jó jel lehet, hogy a Kormány még a járványhelyzet idején is kiemelt figyelmet fordít a labdarúgásra (gondolom ilyesmi okokból volt szükség a részleges rendeleti kormányzásra, mert ezt a tempót nem bírná a parlament):

  • úgy módosította a munkajogi szabályokat, hogy a klubok egyoldalúan is szerződést módosíthassanak a munkavállalóikkal;
  • megdobta az új Bozsikot további 1,2 milliárd forinttal;
  • megengedte, hogy a TAO-t még több dologra költhessék a klubok;
  • kiutalt az EMMI-n keresztül 300 milliót a Haladásnak*, hogy 2020-ban valamiből fenn tudja tartani az új stadionját és a sportcsarnokot;
  • satöbbi.

frissítés [*]: az EMMI a Szombathelyi Haladás MÁV SE-nek (SZHMÁVSE) utalta a pénzt. A Haladás Sportkomplexum (stadion, sportcsarnok, etc) az önkormányzat 100%-os tulajdonában van. A HVSE (Haladás Vasutas SE) és a Szombathelyi Haladás két külön egyesület. (Vajon a HVSE és a SZHMÁVSE ugyanaz a klub?)

Karanténkispest 2020.04.23.

  • Kispest mégis menni Európa? // létezik az UEFÁ-nak egy olyan ötlete, hogy ha nem sikerül befejezni a bajnokságokat, akkor a kupákba az UEFA-együtthatók alapján nevezhetnének klubokat az országok. (via m4sport.hu)
„Karanténkispest 2020.04.23.” bővebben

Karanténkispest 2020.04.22.

  • szerencsére az életképtelenek lehetnek a járvány egyik nagy nyertesei // a kormány kiadott egy rendeletet, mégpedig a „Gazdaságvédelmi Akcióterv keretében a látvány-csapatsportok támogatásának eltérő szabályait” (116/2020. (IV. 15.) Korm. rendelet). A lényege, hogy egyes helyeken, ahol a TAO-t eddig csak korlátozottan lehetett igénybe venni, ott ezt a korlátozást feloldották. (via mfor, Magyar Közlöny)
eddigmostantól
utánpótlás-fejlesztésre az igazolt költségek90%100%
a versenyeztetéssel összefüggő kiadások90%100%
személyi jellegű ráfordítások50%100%
képzési feladatokkal összefüggő kiadások50%100%
sportcélú ingatlan-üzemeltetés költségei80%100%
sportcélú ingatlanberuházás, -fejlesztés30-70%100%
TAO maximális mértéke az egyes költséghelyeken eddig és ezentúl

Bónusz, ne feledjük, hogy a járványhelyzet miatt a védekezés és a gazdaság újraindítása ürügyével kivetett banki különadó akár 50 százalékkal is csökkenthető, ha azt sportszervezetnek ajánlják fel, feltételezve, hogy ez lenne a társasági adóból az első csökkentési lehetőség kihasználása.

  • vesd össze az előbbieket az újraválasztott Csányi nyilatkozatával //

Ami a magyar futballnak jó, és ez a kormány eddigi segítségének is köszönhető, hogy nálunk a sportág stabilabb lábakon áll, mint a környező országokban.

Csányi az NSO-nak

Tényleg ki kéne mondani végre hivatalosan is, hogy Magyarországon nincs futball a maga klasszikus versenyző értelmében, helyette szinte mindent az állam tart el, hogy a szereplők eljátszhassák a profizmust, a szakmaiságot, sőt, néhol találnak pofát aki egyenesen tisztán piaci viszonyokról beszél.

Egy pártházból, a hatalmadhoz rendelt cheat kódokkal közpénzen focimenedzsereset játszani – álmodhat ennél többről egy focibolond kollégista a nyolcvanas években?

„Karanténkispest 2020.04.22.” bővebben