Mastodon

Napikispest 2022/12/14

  • zártkapu streammel // természetesen mindkét decemberi edzőmeccsünk zártkapus lesz, hiszen mi más lehetne? Viszont mindkettőt közvetítik, igaz, azt egyelőre nem árulták el, hogy mikor kezdődnek. (A tapasztalatok alapján egyébként a zártkapus és a nem zártkapus meccsek között ilyen időben nagyjából tizenöt-húsz néző a különbség.)
  • Szappanos // több helyről is olyan pletyka érkezett, hogy sikerült eladni NB I-en belül. A pótlására, vagy legalább a darabszám miatt, egy külföldön játszó fiatal magyar kapus is érkezhet.
„Napikispest 2022/12/14” bővebben

Amióta nincsenek meccsek, 0,15 pontot javult a közérzetetek

Tegnap lemértük újra a Hangulat-O-Metert, mert azért történtek bőven változások az utolsó forduló óta, és csodák csodájára, 10,2-ről 10,05-re emelkedett (a Hangulat-O-Meter legjobb értéke az 1). Nem sok, de legalább valami.

Piros pontok: idény előtt, Klafuric érkezése, első téli adatfelvétel
„Amióta nincsenek meccsek, 0,15 pontot javult a közérzetetek” bővebben

Hangulat-O-Meter, téli felkészülés, első rész

Nagyon sok minden történt az utolsó őszi forduló óta, közte olyan eget rengető változások is, mint az, hogy a Honvéd bevallotta,

nincs végtelen pénz

a jelenlegi, Kun Gergely által igazolásorientáltnak nevezett modell fenntartására.

Annak ellenére, hogy valahol az eddigi működés elengedése örömhír, hiszen láttuk, honnan hova tartott, azért a nincs végtelen pénz egy olyan kijelentés, amiből a szurkoló leginkább a nincset hajlamos meghallani – és temetni kezd.

„Hangulat-O-Meter, téli felkészülés, első rész” bővebben

Közösségi finanszírozás 2.0

Hosszas unszolásra, három éve elindítottunk egy közösségi finanszírozási modellt, aminek az a lényege, hogy nyitottunk pár csatornát, és akinek kedve és lehetősége van, eseti jelleggel támogathat minket mikroadományokkal.

A modell működik, módosítani továbbra sem szeretnénk rajta, azonban sajnos menet közben nagyon sok minden megváltozott. Csak néhány tétel:

  • a reklámmentesség fenntartása továbbra is csak úgy kivitelezhető, ha bizonyos szolgáltatásokért fizetünk.
  • az euró árfolyama 330 forintról tartósan 400 forint fölé kúszott, és mi nagyon sok mindenért fizetünk euróban. (Ez már önmagában 27 százalékos költségnövekedést jelent!)
  • az energiaárakra hivatkozva több igénybe vett szolgáltatás ára is megdrágult, hiszen ezek többnyire sok energiát fogyasztó szervereken futnak.
  • egyre több licencdíjat fizetünk, mert nem szeretjük az illegális dolgokat.
  • a tartalmak színesítése is forrásokba kerül, vagyis többek között a digitális előfizetések, offline vásárlások, és bizony, néha kénytelenek vagyunk eszközbeszerzésre is költeni.
„Közösségi finanszírozás 2.0” bővebben

Itt az összes link a Kun Gergellyel készült keddi interjúkhoz

Akta.

A lényeg, hogy mindenki kattinthat ízlése szerint, viszont ne lepődjetek meg, ha mindenhol ugyanazt találjátok. Kun Gergely annyira felkészült volt, és annyira nem lehetett kibillenteni a szerepéből, hogy talán még magának a mesternek, Lakat T. Károlynak se sikerült volna.

„Itt az összes link a Kun Gergellyel készült keddi interjúkhoz” bővebben