Az elmúlt hatvanhat év legszebb kispesti gólját keressük

Csináljunk egy szavazást.

Kommentbe dobáljatok be videókat (csak a videók játszanak!), amelyeken olyan Hatalmas Kispesti Gólok vannak, amiket Puskás (1953, London) és Gazdag (2019, Felcsút) között lőttek.

Az mindegy, hogy klubcsapatban vagy válogatottban, a lényeg, hogy a Kispest vagy a Honvéd játékosaként. Tehát pl. a Real Madrid – Random Spanyol Város nem játszik, hiába lőtte Puskás élete másik nagy gólját pont azon.

A formátum legyen a következő (példa):

Détári, 1985, Ausztria-Magyarország 0-3 [ide a videó linkje]

Ha elég sok videó összejön, akkor megcsináljuk a szavazást valamilyen formában. Például sorsolással és egyenes kieséssel, ha legalább 16/32 videó lesz, vagy ha kevesebb, akkor egy egyszerű szavazással.

Fontos // a poszthoz érkező nem videós kommenteket törölni fogom (a felcsúti meccsről itt lehet trécselni)!

“Az elmúlt hatvanhat év legszebb kispesti gólját keressük” bejegyzéshez 83 hozzászólás

1. Torghelle Sanyi gólját 2002-ből a ZTE ellen, nem találom sehol, pedig szerintem az is ott van a top 5 ben!

2. A tegnapi Gazdi gólt be kell linkelnem, vagy automatikus résztvevő? :)

3. 2010.03.27
    Újpest-Honvéd 0-1 Gólszerző :Diego
    Nem találom sehol de aki emlékszik rá az
    tudja milyen gól volt…..

4. Egressy Gábor, 2000.11.24. – Kispest – Újpest 2-3
    Sajnos csak 4 meccsen volt kölcsönben nálunk, de nagyon jó játékos volt!

5. Hamar Pilu az Irek ellen 1993.05.29 szemtelen pörgetes egy szellemes kipasszolas utan Balog Rokaval 1:45

1. Nem tudnám megmondani miért, de ez az egyik kedvenc válogatott meccsem :) Öcsi bácsi ült kispadon talán azért.

1. Szerintem azt sem tudta, mi zajlik bent a pályán. De azért jó volt megélni ezt a napot! :))

1. Ki tudja, de a szünet után 0:2-ről mentünk 4:2-re szóval valami csak történt az öltözőben… :)
          Biztos nem azt mondta, mint a Sanyi bácsi, hogy nem szeretne ötöt-hatot kapni… :)

6. Maradok az aktuális örömünknél, mely bizonyítja, hogy lehet játszva, össze vissza rohangálás, és durvaság nélkül, apró kis passzokkal, is gyönyörű gólt lőni. A felcsúti védők tanácstalan arca volt a legnagyobb élmény. Még mindig azt hiszik, hogy csak álmodják.

7. A végén Détári gólja a harmadik magyar gól.De Gazdag gólját azt hiszem nem lehet felülmúlni.

1. Azt hittem, már a jövőt vízionálod. Wales-Magyarország 0:3, gól: Gazdag, Baráth, Zsótér

1. Hát nem bánnám ha így lenne.Ha bejön iszunk egy sört valamikor :)

8. Illes Svajc ellen 1995.03.29 28.mp-töl

eszembe jutott Halmai gyönyörü golja a törökök ellen is, de akkor mar az Ekerenben tolta, igy nem jatszik

9. Van esetleg valakinek tippje, hol keressek felvételt régi meccsekről, mert eddig az mlsz.tv.archiv nem dobott eredményt?

Két meccset keresek, amelyeken a Gazdagéhoz hasonló fantasztikus találatok születtek. Az első 1976. áprilisában volt Kispesten, Bp. Honvéd-Ú. Dózsa MNK negyeddöntő visszavágó. Öt nappal korábban a Megyeri úton 5-1-re nyertek a lilák. A visszavágón nem sokkal az első félidő vége előtt 4-0 volt ide, és a negyedik gólt Kocsis Lajos lőtte úgy, hogy a 16-oson belül minden eléje kerülő védőt leültetett, majd unottan bepöckölte a labdát. Máig emlékszem a jelenetsorra, ami nevetséges szitut teremtett. Pár méterre tőlem az akkori Fradi teljes kerete, Nyilasiék ültek, akik a térdüket csapkodva röhögtek a jeleneten.

A másik meccs 1988. júniusi bajnokavató itthon, a Rákóczi ellen. 5-1 lett a végeredmény Kovács Kálmi mesternégyesével. A negyedik gólja volt páratlanul szórakoztató, hasonlóan komikus jelenetsort követően. A gól után leszaladt a pályáról, és nem ment vissza, mert a meccs előtt Bicskei Berci azzal “motiválta”, hogy ha négy gólt lő, nem kell végigjátszania a meccset. 😀