A mi szintünkön értelmezhető igazolás érkezett: Jairo Samperio

Honvedfc.hu: Európa-liga győztes Kispesten!

Tapasztalt Honvéd-drukkerek: március óta nem játszott meccset, és akkor is a spanyol kettő kiesőjénél átlagban alig egy félidőket.

Igen, ugyanarról a játékosról beszélünk, azonban egy klubhonlapnak nem feltétlen feladata az új igazolások részletes bemutatása, helyette egy pár apróság elhallgatásával, és egy másik pár apróság kiemelésével könnyen csavarható egy kicsi a valóságon.

Nézzük mit is jelent a Sevillával elért 2013-14-es Európa-liga győzelme? A klubhonlap cikke szerint kilenc meccsen játszott (a tizenkilencből), ami pontos szám. Tételesen ugyanez így néz ki:

• selejtezőkör: 4/4 meccs, átlag 78 perc, összesítésben 18-2 a Mladost Podgorica és a Slask Wroclaw ellen. Samperio egy gólt is lőtt a Slask elleni 5-0-án.
  • csoportkör: 6/4 meccs, átlag 52 perc (két meccs végig – vs. Freiburg, kétszer csere a legvégén – vs. Estoril, a Slovan Liberec ellen nem játszott)
  • 32 között: nem lépett pályára (4-3 a Maribor ellen)
  • 16 között: 15 perc csereként a Betis elleni visszavágón. A Sevilla otthon 0-2-re kikapott, majd idegenben 2-0-ra nyert, és végül tizenegyesekkel jutott tovább. A meccs érdekessége, hogy a Betisben pályára lépett a később nálunk is megforduló Nono.
  • 8 között: nem lépett pályára (4-2 a Porto ellen)
  • 4 között: nem lépett pályára (3-3 a Valencia ellen, idegenben lőtt góllal mennek tovább)
  • döntő: nem lépett pályára (0-0 a Benfica ellen, tizenegyesekkel győztek)

Samperio ősszel játszott inkább a csapatban, tavaszra peremember lett, azonban még így is összejött a két fronton szereplő csapatban 15 meccsnyi játékidő, és ezalatt lőtt 4 gólt, valamint adott 2 gólpasszt. Nem rossz az.

Történt mindez nyolc éve.

Sevillából egy év után kivásárolta a Mainz, ahol három évet töltött:

• első év: 12 meccsnyi játékidő, 2 gól, 2 gólpassz, a Mainz 11.
  • második év: 25 meccsnyi játékidő, 7 gól, 5 gólpassz, a Mainz 6.
  • harmadik év: 10 meccsnyi játékidő, 2 gól, 1 gólpassz, a Mainz 15.

vagyis amikor Samperio játszott, akkor a Mainz eredményes volt, ha nem, akkor nem.

Történt mindez négy éve.

Mainzból hazaigazolt a Las Palmashoz, ahol ismét peremember lett (6 meccsnyi játékperc, 0 gól, 0 gólpassz), és a csapat is kiesett a bajnokságból. Samperio azonban nem a spanyol, hanem a német kettőbe vette az irányt: Hamburg.

Mondhatni nem ez volt élete döntése, ugyanis két év alatt bár 16 meccsen lépett pályára, összesen 4,3(!) meccsnyi játékidőt sikerült összehoznia, vagyis alig 386 játékpercet. Még egyszer: két év alatt a német kettőben.

Hamburgból tavalyelőtt a spanyol kettes Malagához igazolt, itt az első évben 33 meccsen 18 meccsnyi játékidő került a lábába (1 gól, 4 gólpassz), majd tavaly a bajnokságban épphogy megkapaszkodó (18.) klubban 19 meccsen 9 meccsnyi játékidő, mindössze egy gólpasszal.

Meccsen utoljára márciusban lépett pályára, akkor 34 percet kapott kezdőként, és valószínűleg megsérült, mert a következő fordulókban még csak nem is nevezte a csapata.

Nyáron lejárt a szerződése, azóta klubnélküli.