Mastodon

Kun Gergely nehéz menete: egy nagyon nem egyszerű helyzetből az egyre fogyó bizalom mellett kell kihoznia a legtöbbet

Szurkolunk neki, és finoman jelezzük már itt a leadben: azért az egyik legfontosabb cél természetesen a bentmaradás kell legyen!

Múlt héten nevezték ki Kun Gergelyt Kun Gábor utódjának, vagyis ügyvezetőnek, és a Honvéd oldalának adott interjúja több kérdést is felvetett bennünk, amiket el is küldtünk a klubnak.

Nos, az van, hogy hamu a fejemre, mert már egy hete, hogy válaszoltak, azonban annyi minden közbejött, hogy totálisan megfeledkeztem róla: illendő lenne kitenni.

Már csak azért is, mert

  • a Honvéd rendre nagyon kedvesen válaszol a megkeresésekre, legyenek azok bármilyen idióta apróságok,
  • aztán mert a Honvéd sajtóosztálya valahol még a régi iskolát viszi, és a kérdéseket ugyanazon a platformon, esetünkben emailben válaszolja meg, nem pedig valami nyilvános felületen, ahogy az manapság több helyütt is divat,
  • és természetesen azért is, mert a válaszok bár szűkszavúak, néhol nem kicsit érdekesek számunkra.

Tehát.

Az átláthatóság kedvéért, valamint alapvető emberi lustaságból, mind a kérdéseket, mind a válaszokat szó szerint másolom be a posztba.

Az első kérdésem a következő volt: Az interjúban feltett kérdésre adott válasza alapján arra lehet következtetni, hogy nem kizárólag pénzügyi és stratégiai vezetőként érkezett a Honvédhoz, hanem a sportszakmai kérdésekbe is beleszólása lesz. A közeljövőben meghatározásra kerülnek azok a mérőszámok, amelyek alapján az “összehasonlíthatatlanul jobb teljesítmény” értékelhető lesz?

És a válasz:

A válasz egyértelműen igen: meghatározzuk ezeket a mérőszámokat, de természetesen nem én személy szerint, hanem a Chris Docherty által vezetett szakmai stáb. 

Vagyis máris egy nagyon fontos információhoz jutottunk: Docherty sportigazgató marad a klubnál, és a feladatai közé fog tartozni, hogy a megrendelő oldal felé létrehozzon bizonyos mérőszámokat, illetve ezen mérőszámok mentén elszámoljon a munkájával.

Ha ez egy erős lépés a számonkérhetőség és a felelősségi szintek megállapítása felé, akkor nagyon tudjuk üdvözölni a megoldást.

A második kérdésem ez volt: Próbáltunk hozzáférhető magyarországi szakirodalmat találni a sportdinamika fogalmára, azonban mindössze egyetlen cikkben szerepel leírva ez a szó (Földesiné Szabó Gyöngyi: Testnevelés, sport és tudomány a Cal Polyn, TF közlemények, 1989/3), aholi a rekreáció, vagyis a szabadidős tevékenységek kapcsán kerül elő, és értve ezalatt a kézművességet, színházat, stb. A válaszában szereplő sportdinamika szó alatt mit kell értenünk pontosan, ha egyszer ilyen fontos elvárásként fogalmazta meg? Mire figyeljenek majd a szurkolók tavasszal, ha érzékelni szeretnék, hogy a csapat előrelépett a sportdinamika terén?

A válasz:

Alapvetően a mozgásban és a döntéshozási képességben megvalósuló dinamikát értettem alatta. Azaz a versenysporthoz szükséges dinamikus képességek és készségek gyűjtőfogalmaként használtam.

Itt most kicsit elbizonytalanodtam, de sebaj. Felesleges a szavakon rugózni, Kun Gergely ugyanis nem labdarúgó-szakemberként (sic!) érkezett a klubhoz, szóval nála azért bőven belefér, ha egy-egy kifejezést esetleg rosszul használ.

Utánakérdeztem kicsit, hogy a „mozgásban és a döntéshozási képességben megvalósuló dinamika” mit jelent, és arra jutottam, hogy ez nem feltétlen az ügyvezetők hatásköre, azonban mint az előzőekben említett mérőszámok egyik attribútuma, igenis fontos lehet a sportszakmáért felelős emberek munkájának értékelésekor. Itt aztán lehet mindenfélét vizsgálni: előrelépést, a konkurensekhez képest mutatott teljesítményt, az elérni kívánt célhoz képest mutatott teljesítményt ésatöbbit.

A levelemnek volt egy záró gondolata is, és úgy teljes az átláthatóság, ha ezt is beidézem, mert Kun Gergely erre is válaszolt: Az interjú sok szurkolót elbizonytalanított Kispesten, ugyanis abból nem igazán derül ki, hogy pontosan milyen feladatokkal és felelősségi körrel érkezett a Honvédhoz. Erősen keverednek benne a pénzügyi-gazdasági és a sportszakmai részek, ami csak tovább növeli a bizonytalanságot.

A sportszakmai kérdésekbe csak olyan mértékig folyok bele, amilyen mértékig az üzleti stratégia ezt megkívánja. Nagyon sok időt töltöttem sikeres klubmodellek tanulmányozásával, így ez a terület nem ismeretlen számomra. A sportszakmai kérdések alapvetően Chris Docherty kezében lesznek a klubnál.

Na, ez már beszéd. Ha jól értem, itt valami olyasmiről lehet szó, hogy a Honvédnál lesz/van egy adott keret, amiből lehet gazdálkodni, és ehhez próbálják meg hozzápattintani a lehető legeredményesebbnek gondolt szakmai politikát.

A pontos célokra, illetve alternatívákra nem tért ki a válasz, vagyis nem tudjuk, hogy

  • mennyire lesz prioritás a saját nevelésű játékosok felfuttatása, játszatása és értékesítése (erre azért valamennyire utalt a székfoglaló interjújában),
  • mennyire lesz prioritás a játékospiacra belépésben a vásárolt/igazolt labdarúgók értéknövelése, majd értékesítése, tehát egyfajta aggregátor-, vagy közvetítő szerep eljátszása az általunk ismert kibocsátó és felvevőpiacok között,
  • mennyire lesz prioritás az öltöző egészségessé tétele, ami bár a profi futballban nem kellene, hogy számítson, azonban felénk egy jó hangulatú öltöző sokszor többet ér, mint egy papíron erős keret.
  • És még sok mindent nem tudunk.

A következő hetekben talán sok mindenre választ kapunk. Az esélyt, és esetünkben a nagyon, de nagyon sokadik esélyt egyelőre megadjuk, azonban azzal is tisztában kell lenni, hogy szurkolói szemszögből nézve, ezek a türelmi időszakok egyre rövidülnek minden újabb bejelentett irányváltást követően.


Ja, és köszi a válaszokat, sok sikert Gergely! (Vagy Gergő? Esetleg magázódni illene? Mert utóbbira alkatilag képtelen vagyok, bocsi.)


Szerző: vh

Egy lőrinci kispesti Kőbányáról. Megtalálsz Blueskyon, emailt itt tudsz írni nekem, ha pedig üzennél, akkor Signalon vagy Telegramon keress. ||

10 hozzászólás
Inline Feedbacks
View all comments
Agoston Balazs
Agoston Balazs
2 éve

Így már érteni vélem a spportdinamikát. Az elmúlt időszakban feltűnően lassúak, körülményesek voltunk, mire passzoltunk volna akár egy jót, az ellenfél már rég lelopta a labdát. Ez kifejezetten feltűnő és végtelenül idegesítő volt.

Clon
Clon
2 éve
Reply to  Agoston Balazs

Igen. Bár ez a jelenség globálban a magyar futballra / is / jellemző szerintem!
Egyszerűen nem kényszeríti ki magából a gyors /-abb / reagálást sem fejben, sem gyakorlati kivitelezésben.
Ha megnézzük a fradi nemzetközi és hazai meccseit / természetesen minél ritkábban, annál jobb 😀 / , a különbség kézzelfogható. Úgy lassítja őket vissza az nb1, hogy azt rossz nézni. Pedig azért ott olyan minőségű játékosok tömkelege van, amiről mi még hosszú évekig csak álmodhatunk!

Agoston Balazs
Agoston Balazs
2 éve
Reply to  Clon

A válogatott tempóban nagyjából bárkivel egálban van, a klubok val ban nem, és mi még az NB1-en belül is borzalmasan lassúak, körülményesek vagyunk.

Zoltán Ujfaludi
Zoltán Ujfaludi
2 éve

Arra mit válaszoltak, hogy hogyan fordulhatott elő a hajrá ferencváros bekiabálása a hangosbemondón? Kirúgtak már érte valakit? Nekem az is jó válasz, ha azt írják, hogy a gyógyulása folyamatban van.

obviusz kapitány

Hát kérdezd meg.

Zoltán Ujfaludi
Zoltán Ujfaludi
2 éve

Hanta állítólag megkérdezte, ezért írtam…..

Zoltán Ujfaludi
Zoltán Ujfaludi
2 éve

Egyébként sem téged kérdeztelek! Gondolom, ha a blog-tól kérdeznek hamarabb válaszolnak, mint egy prosztó szurkolónak, mint én.

veghhanta
2 éve

Jaja, ott álltál mellettem, még a meccs után rögtön írtunk a klubnak.
Egyelőre úgy tűnik, semmi következménye :( És ahogy az várható volt, nem foglalkoznak a témával, mert gondolom nem tartják fontosnak.

KáZé
KáZé
2 éve

Ez egy nagyon jó kérdés!!!!

bataati
2 éve

Szóval a sportdinamikáért továbbra is Docherty felel.