A tüntetés bejelentése óta folyamatosan figyeljük a sajtót, mert egyáltalán nem szeretnénk, ha másfelé kanyarodnának az események, mint ami az eredeti szándékunk, vagyis egy figyelemfelkeltő megmozdulás a Kispest/Honvéd, mint közös ügyünk érdekében.
Végigfutva a megjelenéseken (itt találjátok összegyűjtve a többségét) azt lehet észrevenni, hogy egészen tegnapig, vagyis a Világgazdaság Bozó sportalos interjúját szemléző anyagáig egészen tárgyilagosak voltak az anyagok. Leírták, hogy mi a helyzet, hogy kik a tulajdonosok, és hogy a szurkolók elégedetlenek, mert az eredményességet látva aránytalannak tartják a klubra költött pénz mennyiségét, és a többi.
A Világgazdaságnak azzal sikerült szintet lépnie, hogy fogott egy anyagot, aminek a jelentős részében Bozó a szurkolók tüntetéséről beszél, illetve attól fél, hogy a tüntetés politikai felhangokat kaphat, politikai célokra használhatják fel (mert ugye, a politika, politizálni szitokszavak lettek Magyarországon, szégyellni való dolog, így aztán külön vicces, hogy pont egy polgármester-jelölt retteg a politizálástól), miközben elismeri, találkozott a szurkolók képviselőivel, és a szurkolók képviselői egyértelműen megerősítették fel is, hogy semmi ilyesmi céljuk nincs. Nos, a Világgazdaság hatalmas bravúrral úgy kanyarított egy 2714 karakteres anyagot egy eredetileg 10398 karakteres interjúból, amiből 7386 karakter közvetve-közvetlenül a szurkolókkal foglalkozik, hogy abban egyetlen szót sem ejt a szurkolókról. Konkrétan a Világgazdaság szemléje a maradék résznél 298 karakterrel hosszabb. Taps. (A Világgazdaság a Mediaworkshöz, vagyis a KESMA-birodalomhoz tartozik.)
Ennél is érdekesebb a hányatott sorsú Nemzeti Sport hozzáállása a kérdéshez. Tegnap simán kitették vezető anyagba az online felületükön, hogy az NB II. tizenkettedik helyezett csapata két hónapra leigazolt egy sérüléséből lábadozó, közel egy éve klubnélküli 34 éves csatárt. Futácsot a Honvéd. Az viszont egyetlen említést sem érdemelt, hogy öt év után először megszólalt a klub tulajdonosa, és arról beszélt, van érdeklődő, és eladnák a klubot. Az rendben, hogy az állami sportlap nem ír arról, hogy a szurkolók tüntetést szerveznek, mert nem elégedettek a Honvéd helyzetével, vagyis értelmezésük (mármint a sportlap értelmezése) szerint a kormány futballpolitikájával (nahát, miből gondolják, hogy ezt gondoljuk, ha részükről senki sem kérdezett meg minket?). Ebből aztán logikusan következik, hogy kussolni kell róla.
Nemzeti Sportos matek:
Futács két hónapra a Honvédnál > öt év után eladnák magát a Honvédot
Érdekes, mert nemrég a belga tulajdonban lévő Újpest tulajdonosi szerkezetével elégedetlen szurkolói megmozdulásokról akkor is beszámoltak, ha azok megmaradtak egy-egy facebookos komment szintjén. A Honvédnál viszont ugyebár egy közülünk a tulajdonos.
Kilövési engedély hiányában még egy Nemzeti Sport is képtelen cselekedni.
És hogy még érthetetlenebb legyen a helyzet, miközben az állami tulajdonú Nemzeti Sport igazi élmunkásként hallgat, addig az MTVA-hoz, vagyis az állami hírügynökséghez tartozó M4Sport.hu szemléjében megjelent a szurkolók tüntetése. És hogy tovább bonyolítsuk, pár hete iparági körökben az a pletyka kezdett terjedni, hogy a Nemzeti Sport az NSÜ-től átkerülhet az MTVA-hoz. Attól az NSÜ-től, amihez jónéhány létesítményen túl például a kiemelt akadémiák felügyelete, vagy mondjuk a labdarúgó módszertani központ is tartozik. Ember legyen a talpán aki tudja követni. Annyi biztos, hogy a mindig bátor Nemzeti Sport ezúttal hallgat. Úgy látszik Mészáros Lőrinc esküvői képei is fontosabbak, mint egy lehetséges tulajdonosváltás a Honvédnál.
Extra vicc, hogy a jólértesültségére a Facebookon brandet építeni szándékozó, egyébként a Nemzeti Sportnál újságíró Pór „Transzferguru” Károly sem írt egyetlen szót sem arról, hogy Bozó belengette a Honvéd eladását. Pedig alig két hete még arra volt büszke, hogy elsők között írta meg: a Honvéd a Metalcom tulajdonába kerül. Mondjuk az is igaz, hogy csak öt perccel verte meg a 24.hu-t, és öt hónappal maradt le tőlünk. A lényeg az elsőség!
Nagyon szórakoztató napjában többször ránézni a Google hírkeresőjében Bozó Zoltán nevére.
Egyet kell értenünk Bozó Zoltánnal, aki attól félti a szurkolók rendezvényét, hogy arra rátelepedhet a politika. Tessék, itt van, megtörtént. Azzal, hogy egy olyan horderejű apróság, mint egy szurkolók által belengetett, de még meg nem történt rendezvényére előzetesen a Honvéd eladásának lehetőségét bejelentő tulajdonosi interjú szemlézése nem érte el a sajtótermékek egy jól behatárolható körének ingerküszöbét. Illetve elérte, mert tudatosan egyetlen szót sem írtak róla.
Nem attól kell félni, hogy a szurkolók politikát visznek a dologba, azt minden szándékuk ellenére megteszi helyettük a KESMA és társai.
A poszttal vártunk az április 2-án, délután fél négy magasságában lehozott sportalos anyag megjelenését követően tizenhét órát, vagyis aki szemlézni akarta, az valószínűleg már megtette. Éppen ezért nem zárjuk ki, hogy a Sportalon a semmiből megjelent interjú egy médiastratégia része, és az elkövetkező napokban a Honvéd ügyeiben öt éve néma Bozó újabb helyeken szólal meg.
címlapkép: a Nemzeti Sport egyetlen értelmes felhasználása. fotó: Fortepan/Urbán Tamás
a cikk sokáig úgy tűnt, hogy „hallgatni néha sokkal nehezebb” címmel ment volna ki, azonban az élesítés előtt a „nehezebb” helyére a „kifejezőbb” szó került. aztán elb*sztam az élesítést, ahogy az url-ből is látszik. a lényeg, hogy a cikk címét az élesítés után teljes tíz másodperccel írtuk át.
🗣️ a hozzászólás // előmoderált.
✉️ kapcsolat // itt írhatsz egyenesen nekünk.
💳 támogatni // pedig így tudod a munkánkat.
Nincs itt médiastratégia, legalábbis „fentről” szervezett biztosan nincs. Ezt a részét túlgondolod. Sokan hittel hiszik, hogy mindent Rogán irányít, de ez mítosz. Bozó persze nyilván igyekszik a maga szempontjai szerint megnyilvánulni minél több helyen, de ez az ő saját boltja. A Kispest és a tüntetés kapcsán nincs semmilyen médiaelhárítási koncepció.
Senki sem állította, hogy fentről.
Az, hogy az egyes izé lapokban mi és hogyan jelenik meg, azon sincs mit meglepődni, megy az már rutinból.
Rogán Tóni likes this.
na ki is jött egy Bozós cikk az nso-ra is (tüntetésről nincs szó benne)
https://www.nemzetisport.hu/labdarugo-nb-ii/2024/04/bozo-zoltan-az-ns-nek-kulfoldi-befektetovel-is-targyalunk-a-honved-eladasarol
egy félmondatban el van rejtve benne
hupsz, tényleg köszi
Itt a Leisztingert említik. Ő a DVTK tulajdonosa volt, mikor kiestek. Ide nem kell. Inkább a másik. Bárki legyen is az!
Vajon a 4IG miért nem akar belépni erre a piacra? Övék a Digi, a Vodafone. A Dózsa már elment a MOLhoz, a konkurencia (TCom) a Fradiban érdekelt. A Vasas a Csányié. Fehérvár britekkel kokettál. Maradt a Honvéd, ami még brand. Most olcsó, mert szar.
ezen már én is gondolkodtam (sztem nekik még nem szóltak, hogy kell venni egy csapatot) és amíg nem kell, addig nem is erőltetik van éppen elég adósságuk és részvényár behozandó elmaradásuk
Ez a 4IG is kb olyan, mint akik még soha nem láttak valós versenyt, kb boritékolható, hogy hasonló következtetésre jutnánank, mint Bozó elvtárs, 5 év után azaz “tudtuk, de nem sejtettük” 😅
Feltétlen nem lenne gond azzal, hogy nem láttak versenyt. Olyan menedzsmentet kell választani, akik viszont igen. És nem csak a közpénzt talicskázzák át a megadott helyekre.
A hirközlésben nincs verseny. Kartell van. Valóban. Viszont lóvé rengeteg! El se tudod ba..ni, annyi. Nyugdíj. Ha már van hálózatod és elegendő előfizetőd.
Akkor jönnének majd a tehetséges albánok meg ki tudja még kik sok-sok pénzért a mendeszereknek és csúsztatva mindenhova, ahova kell, mi pedig nézhetnénk amit néztünk évekig.. Nos, szerintem olyan valaki lenne jó, akinek saját pénze van benne, kívülről jön és van tapasztalata a nyílt piaci versenyben.. Jó, felébredtem, de ha a sötétvárnak lehetséges lehet valami hasonló, akkor talán .. de csak talán, valami ilyet képzelnék el
Ha tökös lenne a tulajdonos (tudjuk, hogy nem az és egy tálból eszik az NS főszerkesztőjével), nem adna az NS-nek sajtóakreditációt.
Hanta, mivel lennél elégedett a szurkolói tüntetés kapcsán rövid-, és középtávon? Mit vársz tőle? Mitől éreznéd azt vasárnap a tüntetés végén, hogy „Na, ez faszányos volt, elértük a céljainkat”?
Ha sokan eljönnek. Ennyi.
A tömeg legitimációja, hogy elfogadják, a nevükben is teszik sokan a dolgukat.
Így van, ennyi lehet a célunk, legyünk nagyon sokan és reménykedünk, hogy némi nyomást tudunk adni a szándékunknak.
És persze még így is benne van vastagon, hogy az új tulajunk rosszabb lesz mint a mostani, vagyis pénzt belerakni csak minimálisat, és a lehető legtöbbet kivenni belőle, és ez alatt semmi törvénytelenre nem gondolok, hanem pl. a tehetséges akadémisták értékesítésére.