_sima volt
A brutális tavaszt futó Kisvárda (11 meccs, 9 győzelem, 2 döntetlen, 2,64-es ppm) mögött ugyanerre az időszakra nézve mi vagyunk a másodikak (2,00 ppm), kényelmesen előzve a feljutásért egymással viaskodó Vasast (1,82 ppm) és Kazincbarcikát (1,70 ppm). A másik dolog, hogy egészen furcsa ilyesmit gondolni a tavaly őszi teljesítményünk után, azonban az elmúlt nyolc meccséből mindössze egyet nyerő Békéscsaba ellen egyértelmű esélyesnek számítottunk.
És úgy is játszottunk.
Ezúttal már nem kellettek a tavasz elején sorra érkező öngólok rásegítésnek, nem kellett várni az ellenfél góljára sem, hogy mindenféle izgalmak közepette megfordítsuk a meccset, hanem tök okosan inkább azt választottuk, hogy már az elején lövünk két apró gólt, és utána nem sokkal egy harmadikat, mert Csank Jánostól tudjuk, a 0–2 a legveszélyesebb eredmény, és azt úgy a legjobb elkerülni, ha egy másik futballigazságot veszünk elő, és a lélektanilag legrosszabb pillanatban, a félidő vége előtt rálövünk egy harmadikat.
Ezzel nagyjából vége is lett a meccsnek. Igazából csak a különbség volt a kérdéses, viszont az pont nem változott. Cserébe egy csomó játékpercet kaphattak a fiatalok, ami a következő bajnokság szempontjából egyáltalán nem lényegtelen. Az utolsó pár percben például egyszerre volt a pályán Liziczay (2009), Petrók (2008), Szamosi (2006), Somogyi (2007) és Kovács Erik (2008). Öt tizenkilenc évnél fiatalabb játékos. A kapuscserét mondjuk pont nem értettem, de sebaj. (Nyilván idővel kell valami változás kapusposzton, mert Tujvelben legfeljebb ha pár év lehet még, viszont a télen igazolt Rácz mögé nem biztos, hogy egy 16 éves kissrác lesz a megoldás. Ne feledjük: Dúzs kölcsönben van Budafokon.)
- Szamosi gól+gólpassz, és először játszotta végig a kilencven percet.
- Kántor gól+gólpassz, valamint egészen kemény a meccsenként lőtt 0,74 gólja.
- Tujvel tizenegyest védett. 2023 augusztusában a 92. percben, 1–1-nél állt be Dúzs helyére, miután a Haladás tizenegyeshez jutott. Akkor az volt a szöveg, hogy a számok alapján Tujvel jobb a tizenegyeseknél. Most bejött.
- Pekár és Medgyes is megkapta a negyedik sárgáját.
_összefoglaló
_bentmaradás
Két csapat esik ki az NB II-ből, és az már elég valószínű, hogy nem mi leszünk a 16. helyezett, tehát a küldetés félig teljesítve. Illetve számszakilag még nem, ugyanis a hátra lévő négy fordulóban legfeljebb 12 pont gyűjthető, és pont ennyivel vezetünk a Tatabánya előtt, sőt, még a győzelmeink száma is behozható, azonban ami inkább valószínűtlen, hogy ennyi idő alatt a hozzánk képest -23-as gólkülönbségüket ledolgozzák.
A 15. Gyirmóthoz képest +8 pontunk van, vagyis ha a következő fordulóban egyetlen ponttal többet szerzünk náluk, akkor bár pontszámban még igen, azonban győzelmekben már nem hozhatnak be minket, és ezzel megvan a bentmaradás! (Magyarul: Feczkó megcsinálja, és bentmarad Szegeddel bezárólag.)
_feljutás
Amennyiben ma nyer a Kazincbarcika Szegeden, úgy elbúcsúzhatunk idén a feljutástól. Négy forduló alatt nem lehet behozni 13 pontot.
_rég nem látott sorozatok
Utoljára 2016-2017-ben nyertünk egymás után legalább ötször hazai pályán. Akkor egész pontosan október 29. és július 15. között tizenegyszer. A bajnokcsapat sorozata előtt pedig 2006 és 2007 fordulóján sikerült szintén ötöt.
Utoljára tavaly tavasszal fordult velünk elő, hogy két egymást követő meccsen ne kapjunk gólt. Sőt, közel két év NB II. alatt ez csupán a második ilyen.
Utoljára sorozatban öt veretlen meccsünk az előző idény végén (három forduló) és a mostani idény elején (két forduló) volt. Akkor öt meccsen 9, most 13 pontot szereztünk. Sokkal keményebb viszont az összevetés, ha azt nézzük, hogy ugyanezt az ötös sorozatot ősszel, Laczkóval 1, azaz egy pontra sikerült lehoznunk. Semmi különös, mindössze egyetlen apróság, hogy ezzel a hiányzó 12 ponttal most feljutó helyen állnánk.
Liziczay 30-as mezben lépett pályára, amivel a 49. kioszott mezszám lett ebben az idényben. Pontosabban a 49. játákos, akinek mezszámot adtak, mert például Benczenleitner és Baki is a 44-est használta, valamint ősszel még Nyitrai volt a 30-as. Még pontosabban a 48. játékos, mert számoljuk Puskás 10-es mezét is, amit örökre visszavonultatott a klub. A 49. csak azért nem rekord, mert 2020/21-ben 50-en kaptak számozott mezt.
Feczkónak pontosan 2-es a pontátlaga Kispesten. Érekes, hogy ezzel a második legjobban elsülő edzőváltás jelenleg az NB II-ben. Az első pont a Feczkót váltó Révész 2,29-es átlaggal. A további sorrend: Pintér 1,75 és Csertői 1,6.
_fehér vs. piros-fekete
Tavasszal a két mezünk mutatói:
mez | m | gy | d | v | rg-kg | ppm |
---|---|---|---|---|---|---|
piros-fekete | 3 | 0 | 0 | 3 | 1-6 | 0,00 |
fehér | 8 | 7 | 1 | 0 | 21-6 | 2,75 |
Persze, persze, babonák meg nem léteznek.
_rekord
A tegnapi 3392 néző rekord az NB II. idei szezonjában. Az első hét helyen egyébként hét Honvéd hazai található, ami azért sem meglepő, mert az egész bajnokság összes nézőjének negyede(!) a Honvéd meccsein volt jelen: 171 749-ből 45 001. A második a Vasas 30 785-tel.
- 3392 Honvéd–Békéscsaba
- 3127 Honvéd–Soroksár
- 3066 Honvéd–Tatabánya
- 2970 Honvéd–Vasas
- 2574 Honvéd–Budafok
- 2573 Honvéd–Csákvár
- 2119 Honvéd–Ajka
- 2067 Szeged–Békéscsaba
- 2019 Vasas–Tatabánya
- 1998 Honvéd– Gyirmót
_közel rekordok
A Tujvel helyére beálló Liziczay Zsombor februárban múlt 16 éves. Nála fiatalabban (5913 nap) egyedül Keresztes Noel (5893 nap) debütált az akadémiánkról a Honvédban. Egyébként Feczkó nagyot megy, ugyanis a harmadik (Kovács Erik, 5955 nap) és a kilencedik (Petrók, 6240 nap) legfiatalabb is nála játszott először az összes hetvenötből.
A másik szintén pár napon múlt rekord Szamosi gólja. 6712 napjával nagyon megszorongatta a jelenlegi rekorder Simon Benedeket (6684 nap).
Ja, és még egy apróság. A most egyébként pont Békéscsaban játszó, és tegnap ellenünk becserélt Vólent 2009. április 28-án, vagyis napra pontosan 16 éve mutatkozott be első saját nevelésű akadémistánkként a Honvédban. Mivel az NB-s mezőnyben betöltött 16 év alatt nem lehet pályára lépni, így mától állt elő az a helyzet, hogy legálisan léphet majd pályára az első olyan akadémista, aki az első bemutatkozó akadémista pályára lépésekor még nem is élt. Vele lesz nagykorú az MFA.
_hülye kérdés, de nincs igazam?
Ugye, hogy mennyivel jobb, ha inkább mi lövünk gólt, gólokat a 15-30. percek között?
Például azért is jól jöttek a korai gólok, mert így ezzel a meccsel megfordult az éves mutatónk, és már több időt játszottunk előnyben (668 perc), mint hátrányban (601 perc). Ennek ellenére a gólkülönbségünk most már legalább nulla, és nem negatív.
góldiff | perc | % | összesen |
---|---|---|---|
5 | 3 | 0,1% | 28,2% |
4 | 2 | 0,1% | |
3 | 90 | 3,8% | |
2 | 93 | 3,9% | |
1 | 480 | 20,3% | |
0 | 1097 | 46,4% | |
-1 | 246 | 10,4% | 25,4% |
-2 | 325 | 13,7% | |
-3 | 30 | 1,3% | |
-4 | 0 | 0,0% | |
-5 | 0 | 0,0% |
_osztályozókönyv
✉️ kapcsolat // itt írhatsz egyenesen nekünk.
💳 támogatni // pedig így tudod a munkánkat.
A Fehér Démon szorgosan teszi a dolgát, szaporodnak a gólok.