Mastodon

A hétvége kérdése: a páfrány🪴 egy természetes vagy egy mesterséges intelligencia?

Kisszínes

Esküszöm, mindössze annyi célunk volt a mai poszttal, hogy pár karakterben kifigurázzuk a női csapat szombati mérkőzéséről a klubhonlapra született anyagot.

Az oké, hogy megint egy váltás közepén vagyunk, és ezért nincs tartalom, illetve ami van, az is hatalmas késéssel, azonban a páfrány🪴 és a női csapat erőltetetése lassan két hónapja dominálja a klub nyilvános felületeit, és tesz nevetség tárgyává minket. (Mivel semmiféle marketing/kommunikációs stratégiája nincs a klubnak, így – bár ígéret elhangzott rá – a női csapat tartalmait továbbra sem szervezik ki egy önálló Facebook-oldalra. Valószínűleg fogalmuk sincs/volt arról, az ilyesmit egyáltalán hogyan kell csinálni.)

Szóval a lényeg, hogy egy rövid cikket szerettünk volna csak szerkezetében elemezni és kifigurázni, azonban ennél sokkal messzebbre jutottunk. A puszta szövegek keletkezését vizsgálva szembe jött velünk az emberi létezés alapjainak értelmezési problémája, majd feltettünk magunknak a kérdést: a páfrány🪴 létezik egyáltalán?

„A hétvége kérdése: a páfrány🪴 egy természetes vagy egy mesterséges intelligencia?” bővebben

Itt tényleg nincs semmi látnivaló

Sajtóosztály 2.0

Megint egy új sajtós, ráadásul már kifejezetten főnöknek kinevezve. ➡️ Megint nincs kontent napok óta.Hihetetlen az új kispesti HR, már ha van ilyen, és nem a kapcsolati hálóból próbálnak halászgatni, mert az láthatóan még kellemetlenebb.

csakblog (@csakblog.bsky.social) 2024-11-16T09:11:32.457Z
„Itt tényleg nincs semmi látnivaló” bővebben

#honved70

A Wolverhampton egészen menő módon emlékezik meg a legendás meccsünkről.

December 13-án lesz hetvenéves a legendás Wolverhampton–Honvéd 3:2 mérkőzés, ami nélkül ma lehet, hogy nem lenne Bajnokok Ligája. Jó, nyilván lenne, azonban egyértelműen ez a meccs sürgette meg. (Részletek például itt, most lusták vagyunk megírni.)

1954
„#honved70” bővebben

Mindeközben bőven elmúlt 10 óra, valószínűleg már beért a sajtóosztály dolgozni, szóval

innentől bármikor várhatjuk a cikket: Laczkó Zsolt további pályafutásához sok sikert kívánunk.

Ma úgysincs edzés, a srácok kaptak két szabadnapot, szóval a Mester ráér aláírni a papírokat. Javítás: volt ma edzés, és Buksi tartotta.

Utána ebédszünetre megy a sajtóosztály, így csak délután jön ki az újabb anyag: Fórizs Sándor (azt hiszem Sándor, de ebben sem vagyok már biztos) (sőt, sokszor egyenesen azt hiszem Takarodj a keresztneve) további pályafutásához sok sikert kívánunk.

Fórizs délelőtt még elköszön Laczkótól, és ezzel utoljára szól bele a munkájába. Délután pedig saját magát rúgja ki.

„Mindeközben bőven elmúlt 10 óra, valószínűleg már beért a sajtóosztály dolgozni, szóval” bővebben

Ilyen se volt még: ősszel tér vissza a kiesőmatek

Pár szó a matematika és a gerinc összefüggéseiről.

Mutatok egy egyszerű, generált táblázatot az egyik adatbázisomból:

H: hazai, I: idegenbeli, ppm: pont per meccs

A lényeg, hogy kiválaszthatom bármelyik csapatot, és ekkor mindenféle függvényekkel legenerálódik egy tábla, ami megmutatja, hogy az egyes ellenfelekkel szemben hány pontot szerzett. Külön a hazai és idegenbeli, külön az őszi és tavaszi. A tábla alatt az összes pontszám, átlagok, valamint a tábla mellett egyéb mutatók, mint például átlag szerzett pont a csapat helyezése fölötti és alatti ellenfelekkel szemben. Mivel mi utolsók vagyunk, ezeket nem kell figyelembe venni, hiszen például az alatta esetünkben értelmezhetetlen.

„Ilyen se volt még: ősszel tér vissza a kiesőmatek” bővebben