Mastodon

Elkezdtük a felkészülést

Mármint a csapat. (Mi mindig felkészültek vagyunk.)

Meglepően korán, gyakorlatilag a nemzetközi kupákban induló ETO-val és Fradival egyidőben kezdtük a felkészülést az NB I-re. Alig egy hónap szünet után, másfél hónappal a rajt előtt. A nyári negyven fokban bőven lesz alkalom megundorodni a focitól az első fordulóig.

„Elkezdtük a felkészülést” bővebben

(Kiesésben) tapasztalt edzőt sikerült igazolni

Maurizio Jacobacci a Kispest edzője.

Végre bemutatták a Kispest új edzőjét, akivel az unalomig közismert, ezért itt nem részletezendő tudatos szakmai koncepció mentén nekifutunk az NB I-nek. A hivatalos kluboldal az „olasz vonal” visszatérésével vezeti fel Maurizio Jacobaccit, mi pedig voltunk olyan úriemberek, hogy nem a

svájci negyedosztály kiesőjétől igazoltunk edzőt

címmel jelentettük meg ezt posztot. Pedig ez az igazság. Télen vette át az akkor a bennmaradáshoz képest hatpontos hátrányban tökutolsó BSC Old Boys csapatát, azonban csodát tenni ő sem tudott, de legalább stabilizálta a helyzetet, és év végén ugyanúgy hat pontra voltak a bennmaradástól.

Nézzük, mit lehet tudni az új mesterről.

„(Kiesésben) tapasztalt edzőt sikerült igazolni” bővebben

Szamosit visszaigazoltuk

2029

Pekár hosszabbítása után a hét második jó híre, hogy Szamosi 2029 nyaráig aláírt. Egy normális világban, a teljesítményét látva Diósgyőrött verhetnék fejüket a falba, hogy megvolt, miénk volt, elengedtük. Pedig mennyire egyszerű a sztori: a fater lett a diósgyőri fakó edzője, ugyanakkor a fia szintén átigazolt Miskolcra. Egy év múlva a fater eljött, azonban a srácot még szerződés kötötte a klubhoz. Előbb Barcikára, majd Kispestre (hova máshova?) került kölcsönbe. 2025 tavaszán pedig ő lett az első Feczkó-bébi*, aki bekerült a csapatba.

„Szamosit visszaigazoltuk” bővebben

A hosszútávú koncepció és a sportszakmai tervek jegyében még mindig nincs edzőnk

Minek rohanni.

0. nap (május 6., szerda): Fórizs bement nyilatkozni a tévébe, és két nappal a feljutás után, valamint két fordulóval a bajnokság vége, illetve pár nappal a hazai Vasas elleni bajnoki döntő előtt bejelentette, hogy kirúgják Feczkót. Nem ezt mondta szó szerint, azonban nehéz lett volna máshogy értelmezni a szavait:

Hogy ő marad-e, arra még pontosan nem tudok válaszolni, ugyanis ha az őszi teljesítményt megnézem, hogy a Honvéd milyen volt az ősszel, és milyen volt tavasszal, akkor el kell gondolkozni, hogy a csapat milyen pályán mozog, felfelé vagy lefelé ível-e. (…) De igen, a szerződése a feljutással meghosszabbodott, azt azonban még nem tudom megmondani, hogy vele vagy nélküle folytatjuk-e.

„A hosszútávú koncepció és a sportszakmai tervek jegyében még mindig nincs edzőnk” bővebben

Hangya hosszabbított

Edző nincs, kapitány van.

Pénteken (22-én) bejelentették, hogy kirúgták Feczkót. (via honvedfc.hu) A hivatalos indoklást érdemes eltenni év végi humorosba, mert kiderül belőle, hogy a klubnak vannak „sportszakmai tervei” (hahahhahaha) és „hosszú távú koncepciója” (muhhahahha), ami nem egyezik azzal, ha az edzője teljesíti a számára kitűzött célt. Érted, ha eléred az előre meghatározott célt, akkor az nem egyezik a jövőbeli tervekkel és a koncepcióval. Zsenik, bzmg, kib*szott zsenik.

Klubunk vezetősége a következő idény sportszakmai terveit és hosszú távú koncepcióját mérlegelve úgy határozott, hogy az NB I-es szereplést új vezetőedző irányításával kezdi meg. Feczkó Tamás 2024 decemberében vette át csapatunk irányítását azzal a céllal, hogy visszajussunk az NB I-be. A csapat a mögöttünk hagyott szezonban kivívta az élvonalbeli szereplés jogát, így teljesítette azt a célt, amelynek érdekében vezetőedzőnk Kispestre érkezett.

„Hangya hosszabbított” bővebben