Nem volt egyszerű megtalálni az utat, de aztán rájöttünk, hogy ha kikapunk, akkor menni fog.

bebe serio

Szorgos munkával sikerült eljutni arra a pontra, hogy a leváltott

Pinezits mutatói jobbak, mint Csertőié.

Mielőtt azonban belemennénk a részletekbe, gyorsan vegyük át a körülményeket, mert az edzők szeretnek a körülményekre hivatkozni, mint hátráltató tényezők.

Olyan természetesen nincs, amikor minden tökéletes lenne, és valóban, előfordulhat, hogy a Honvédnál mostanában valamivel több akadályt kell megugrani, azonban ne feledjük, közben az NB II-ben szerepel a csapat, olyan komoly ellenfelekkel, mint a Csákvár, Tiszakécske, Siófok és hasonlók. Vagyis ezek az akadályok is relatívak.

_az ún. körülmények

_Pinezits

• Nullkilométeres felnőttedzőként szinte az alapoktól kellett elkezdenie a munkát néhány NB I-ben már bemutatkozó fiatallal, és egy NB III-ból örökölt kerettel, amit fokozatosan egészítettek ki új igazolásokkal.
  • Az elvárás és a nyomás komoly volt az idény előtt: azonnali visszajutás, még ha a klub ezt csak félve merte kimondani.
  • Az igazolások menet közben érkeztek: Kundrákra a 3., Bobálra és Lőrinczyre pedig a 8. fordulótól számíthatott.
  • Kundrák azonnal megsérült, és azóta is csak perceket játszott nagy szünetekkel. Kálnoki-Kis szintén heteken át betegeskedett.
  • Átrok a 6., Lovric a 11. fordulóban dőlt ki egész idényre.
  • A Kazincbarcika ellen (0-1) elfogyott a keret, 18 játékos tudott nevezni.

_Csertői

• Egy teljesen szétesett, megalázott csapatot vett át.
  • Az őszi idény végét úgy kellett lehoznia, hogy a tartósan sérültek mellett sérülten vette át Kerezsit, Pekárt és Lőrinczyt, majd miután visszatértek, megsérült helyettük Kálnoki-Kis, Adorján, Kovács Nikó és Holman.
  • Az elvárás és a nyomás komoly volt az érkezésekor: stabilizálni a csapatot és ezzel a kerettel jócskán előrelépni, megalapozni egy következő, lehetőleg már feljutó idényt.
  • A téli felkészülés során nem igazolhattunk, viszont Kocsis Dominikot eladtuk.
  • A tavaszi rajt előtt megsérült Dúzs.
  • A Haladás ellen (0-1) – részben saját döntésből – elfogyott a keret, 18 játékost tudott nevezni.

Ennyit a körülményekről. Fontosak, mert így nem lehet arra hivatkozni, hogy nem voltak adottak a feltételek. Senkinek sem adottak, mindig lesznek problémák. Hol nagyobb, hol kisebb.

ppm1,171,00

Hoppá, ha lehet ilyet mondani, akkor Pinezits jobb átlagot hozott ugyanazokon a meccseken, mint Csertői. A jobb persze relatív, mert 23 forduló után 24 pont kell a tabellán a legrosszabb bentmaradó helyhez, és felszorozva az átlagokat Pinezits 26,91-en (most 27-nél tartunk), Csertői 23 ponton állna. Az előbbi legalább bentmaradó.

❌: nincs még leigazolva/távozott, 🚑: sérült

A mélyen didaktikus és emojikkal látványossá tett táblázatunk alapján egyáltalán nem nevezhető nehezebbnek Csertői helyzete, mint Pinezitsé.

Ha az összes meccsüket nézzük, akkor Pinezits 1,23-as, Csertői 1,22-es átlagot hozott, illetve hoz, vagyis hajszálra ugyanannyit.

Egészen elképesztő, hogy sikerült visszalépnünk, és még rosszabbnak, eredménytelenebbnek lennünk, mint voltunk.

_egyéb mutatók

_kezdőcsapat tapasztalata

Nevezzük a csapat tapasztalatnak azt a számot, amit úgy kapunk, hogy összeadjuk az egyes játékosok születésétől eltelt napok és a mérkőzésen játszott perceinek szorzatát. Tehát ha egy 20 éves (7300 napos) játékos 90 percet játszott, akkor az ő tapasztalata azon a meccsen, amit hozzárak a csapatéhoz: 657 000.

Az alábbi táblázatban ennek a csapat tapasztalatnak a kezdőcsapatra nézett átlagát mutatjuk.

ppm1,171,00

Jól látható, hogy Pinezits alatt jóval kisebb ingadozás figyelhető meg a kezdőcsapat átlagos tapasztalatában, mint Csertőinél. Ha évben számolunk, akkor Pinezits egy 22,92 évnek, Csertői viszont egy 23,93 évnek megfelelő átlagos tapasztalatú csapattal kezdhetett. Amíg Pinezits nagyjából ugyanazt az elképzelést forgathatta, addig Csertőinél olyan szélsőséges esetek is előálltak, hogy a Csákvár ellen 20 évnél is alacsonyabb átlagtapasztalattal kellett kiállnia, miközben a Siófok ellen 26,04 évet vihetett fel a pályára – és kapott ki velük.

Fontos megjegyezni, hogy ősszel Lovric, tavasszal Tujvel torzít kicsit az adatokon a többiekénél jelentősen magasabb életkorával, illetve a mutatóra nagy hatással van, ha egy kiugróan fiatal játékos szerepel a kezdőben, majd korán lecserélik. Például a Haladás ellen 59 percet játszó, a tizennyolcat májusban betöltő Simon Benedek hozzáadott tapasztalata mindössze 383 618, ami a fenti, 90 percet játszó húszévesnek alig az 58 százaléka. Tujvel (1 329 840) ugyanezen a meccsen 202 százalékot hozott.

_játék előnyben

Hány percet töltöttünk előnyben a meccsen?

123456össz.
Pinezits49220821115179
Csertői027040031

Egyetlen kivétellel (Nyíregyháza, 0-0) Pinezits alatt minden meccsen megszereztük az előnyt, bár megtartani csak kétszer sikerült (5/2). Csertőivel 2/1.

Hány percet töltöttünk hátrányban a meccsen?

123456össz.
Pinezits021004126
Csertői760102259158

Vegyük észre a hatalmas különbséget:

• Pinezits idején hiába szereztük meg a vezetést, képtelenek voltunk megtartani.
  • Csertői idején nem tudjuk megszerezni a vezetést, és legfeljebb a döntetlen után szaladunk.

_cserék

Valami ilyesmit mutat a cserék hatékonysága is. Táblázat nélkül, pontokba szedve:

• Pinezits az első hat meccsén 25 alkalommal cserélt, és ebből mindössze 3 olyan volt, amit követően a pályán pozitív gólkülönbséget hoztunk össze. 10 semleges, és 12 negatív, vagyis a becserélésüket követően rosszabb lett a helyzetünk.
  • Csertői ugyanazon hat ellenfél ellen 22 alkalommal cserélt, és mindössze 1 (most, Kovács Nikó) volt negatív hatással az eredményre. 6 pozitív, 15 semleges.
  • Megállapíthatjuk, hogy mindketten képtelenek voltak pozitívan belenyúlni a meccsekbe, Csertőivel viszont eltűnt a nagy eséllyel bekövetkező negatív hatás, cserébe konzerválja a pályán addig elért eredményt, ami – miután nem mi szerezzük meg a vezetést – általában arra elég, hogy megtartsuk a döntetlent, vagy mostanában inkább a vereséget.

_átlagpontszámok

Bontsuk három részre a tabellát:

• 1-3 helyezettek ellen: 4 mérkőzés 1,25 pont per meccs (ppm)

Félkövérrel a kieső helyek

Nyolc meccsen mindössze kettő, azaz 2 (kettő!) győzelem. Idegenben háromból semmi.

Egy ilyen teljesítményt nem lehet arra fogni, hogy sok a sérült, hogy fiatal a csapat, hogy formán kívül vagyunk, hogy minden kifelé pattan, hogy bármi.

A Honvéd teljesítménye jelenleg egyértelműen egy kieső csapat teljesítménye.