
Szerző: vh
Három éve játszottuk a klubtörténelem egyik legnyomasztóbb meccsét
Egy Budafok – Honvéd 2020-ból.
A 2020/21-es bajnokság eleve úgy indult, hogy már bőven úton voltunk Velencére strandolni egyet az első fordulóban esedékes Felcsút-Honvéd előtt, amikor befutott a hír, hogy a Felcsút nem fog kiállni, mert Covid. Az persze senkit sem zavart, hogy a Felcsút II. ugyanakkor játszott, mert hiába egy a klub, hiába részben közös az öltöző, ők nem Covid. A koronát az egészre az MLSZ tette fel azzal, hogy egyáltalán nem foglalkozott a Felcsút halasztásának jogosságával, és kiírta a pótlást november elejére.
November 4-én aztán egy Covidtól masszívan sújtott Honvéd állt ki a rettentő sportszerű Felcsút ellen – és kapott ki egy utolsó perces góllal. Érdemes megnézni, hogy kik játszottak akkor, és kik voltak a keretben: Szendrei, Bocskay, László Dávid, Kocsis Dominik és Tóth-Gábor Kristóf kezdett, Keresztes Noel, Kerezsi Zalán és Németh Dániel csereként állt be, Dúzs, Eördögh, Kovács Dominik, Bartha Botond és Benczenleitner Barna pedig a padon ült. A szintén covidos Bódogot Vezér Ádám helyettesítette a kispadon. Az idényt végül a második helyen záró Felcsútból egyedül Szolnoki Roland hiányzott térdsérülés miatt.
Semmi gond, pontosan tudtuk, hogy a NER Magyarországán egy Felcsúttal szemben nem lehet számon kérni semmiféle sportszerűtlenséget.
„Három éve játszottuk a klubtörténelem egyik legnyomasztóbb meccsét” bővebbenTechnikai problémánk adódott, dolgozunk az elhárításán
Nincs valakinek véletlenül képe
az Üllői út (korábban: Vörös hadsereg útja) Lehel utca és Hunyadi utca közötti szakaszáról még az átépítés előtti időkből? A Fortepanon fellelhető egy 1976-os kép (címlapképünkön), amin még elkapható a mai Lehel utcával szemben, a Vörös hadsereg sarkán egy régi, később szintén elbontott épület, azonban a Hunyadi utcáig már az új üzletsor látható.
Valamint keresünk képet bármelyik korszakból a Kisfaludy utca 1. és az Üllői sarkáról, vagyis a mai Lidl helyén álló korábbi házakról.
Amennyiben van a kérdéses helyekről bármilyen képed, kérlek, küldd el nekünk a hanta@taccs.hu címre, vagy vedd fel velünk valamilyen módon a kapcsolatot.
Előre is köszönjük!
„Nincs valakinek véletlenül képe” bővebben74 éve olvadt be a Kispest a Honvédba
Talán 1949-ben, az ünnepi közgyűlésen sem voltak voltak olyan aktuálisak Puskás Ferenc szavai, mint ma, 2023-ból visszaolvasva az egykori felszólalását:
„74 éve olvadt be a Kispest a Honvédba” bővebbenTisztelt Közgyűlés!
A Kispesti Athlétikai Club sportolói nevében örömmel üdvözlöm az elnökség javaslatát a Honvéd Sport Egyesületbe való beolvadásra. Mi sportolók tudjuk, hogy a szocializmus adta fejlődés feltétlenül azt kívánja, hogy minden sportegyesület mögött egy szervezet álljon.
A Honvéd Sport Egyesületbe való beolvadás biztosítja részünkre a korlátlan sportolási lehetőséget és egyben jövőnket is. Ígérjük, hogy az új egyesületben annak színeiben is éppen olyan lelkesedéssel fogunk küzdeni, mint a piros-fekte színekért. /Lelkes taps./
forrás: az ünnepi közgyűlés gépelt leirata (Schultz Sándor hagyatékából)