Mastodon

Hopp, igazoltunk egyet: Fousseni N’Ganon Bamba, valamint távozott Eppel

Ha már Gyagyáról lecsúsztunk pár éve.

Végre itt a régi Honvéd: a semmiből, minden előzmény nélkül leigazolunk egy vicces nevű afrikai játékost.

A kép filenevét inikább nem változtattam meg: 20180628-Bamba jó.jpg (fotó: honvedfc.hu)

A guineai-francia kettős állampolgárságú futballista védekező középpályásként és védőként is bevethető. A 28 esztendős játékos kétszer szerepelt a guineai válogatottban, legutóbb az ukrán Chornomorets játékosa volt, 15 mérkőzésen lépett pályára és ezeken két gólt szerzett.

Az elefántcsontparti születésű, korábban Franciaországban, Romániában, Cipruson, Fehéroroszországban és Grúziában is megforduló Bamba Magyarországon is játszott már, a 2011–2012-es idényben a Szeged játékosa volt. Bamba egy plusz kétéves szerződést kötött a Honvéddal. (via honvedfc.hu)

És akkor a szomorú, de amúgy várható rész, hogy Eppel elfogadta a kazah Kajrat Almati ajánlatát. Mivel a két klub már korábban megegyezett egymással, nem maradt más, mint: kösz mindent, Marci, tényleg sok sikert!

Napikispest 2018.06.28.

  • edzőmeccs // az orosz Orenburggal játszunk ma edzőmeccset, és reggel kilenckor a következő apróságokat nem ismerjük még:
    • kezdési időpont // a Honvéd oldala 17:00-t ír, az Orenburgé 20:00-t, ami persze lehet valami fura helyi idő
    • helyszín // a Honvéd így fogalmaz: „Olaszország és Szlovénia után ezúttal Ausztria ad otthont a mérkőzésnek.”, ami egybecseng az Orenburggal, mert ők is csak Ausztriát adnak meg. (Ausztria területe 83 879 000 000 négyzetméter, ami megfelel 20 710 864 darab 90×45-ös, vagyis 4 050 négyzetméteres futballpályának. Nem lesz egyszerű megtalálni egymást a mérkőző feleknek.)
    • játékosok // vajon kik alkotják a keretünket?
    • pro tipp // az amatőr oroszoknak van egy YouTube-csatornájuk, ahol ha más nem, az összefoglaló fent lesz valamikor. Addig pedig marad a VK (vagy leánykori nevén: vKontakte, becenevén az orosz Facebook), hátha megtudunk valamit.

Megvan a 2018/19-es bajnokság sorsolása

Majd valamikor elárulják (14:00-kor volt, 14:40-kor egy twit az összes információ róla).

Részletek hamarosan, amint lesznek egyáltalán.

„Megvan a 2018/19-es bajnokság sorsolása” bővebben

Két csodálatos mondat a Csakfocinak a DAC sportigazgatójával készült interjújából, ami rávilágít arra, hogy miért tart itt a magyar futball

Vajon létezik felülértékeltebb dolog a világon a magyar futballistánál és az Apple termékeinél?

Egyik //

Őszintén szólva az az edzői profil, amit Pintér Attila vagy Norbert Hrncár képvisel, nem annyira vonzó vagy érdekes.

Másik //

Igen, vannak kiszemeltjeink a magyar élvonalból és voltak is már egyeztetéseink. De ahogy korábban is mondtam Önnek, a fizetési igények néha túlzóak, ha minőségi magyarországi játékosokról van szó, így nem egyszerű a helyzet, nyilván ezt is figyelembe kell vennünk.

A teljes interjú, – ami egyként Rossi utódkereséséről szól – elolvasható itt.

395 nappal a bajnoki döntőt követően a bajnokcsapat 36 százaléka játszik már csak Kispesten

Napokon belül egyébként az arány további romlása várható.

A 2016/17-es idény bajnokcsapatának 28 fős névsora (kihúzva azok, akik azóta távoztak, vagy már eladtuk):

Balázs, Baráth, Bobál D., Bobál G., Botka, Eppel, Gazdag, Gróf, Hajdú, Hidi, Holender, Horváth A., Ikenne-King, Kabangu, Kamber, Koszta, Kovács D., Laczkó, Lanzafame, Lovric, Nagy G., Palmes, Prosser, Tömösvári, Vasiljevic, Vernes, Villám, Zsótér és Rossi

Maradt tehát egyelőre [10]: Baráth, Gazdag, Gróf, Holender, Horváth Andris, Kamber, Lanzafame, Lovric, Nagy Geri és Tömösvári, valamint kölcsönben van/volt [2]: Kovács Dani és Palmes.

Nevezzük mondjuk a történést: felelős gazdálkodásnak. Vagy várj, ne, ne is így hívjuk, hanem legyen: K.O.N.C.E.P.C.I.Ó!