Mastodon

Ha van rá néhány százasod, ezresed, akkor szombaton így köszönheted meg az MLSZ-nek a felejthetetlen Haladás elleni meccset

200 ezer forintot kéne összedobni.

„Ha van rá néhány százasod, ezresed, akkor szombaton így köszönheted meg az MLSZ-nek a felejthetetlen Haladás elleni meccset” bővebben

Hát akkor innen kívánnék magunknak és minden kedves olvasónknak boldog hatodik születésnapot

Évvesztesek vagyunk, ezért csak jövőre megyünk iskolába.

kispestiek-a-haladas-honvedon-1200

Jó, hát tartom, ezt nem gondoltam volna. Hat év, ki tudja hány tucat, vagy talán száz mérkőzés, hány leutazott kilométer, hány hektó sör, hány sajtburger, halászlé, satöbbi. Mert ugye

célunk csak egy van!

„Hát akkor innen kívánnék magunknak és minden kedves olvasónknak boldog hatodik születésnapot” bővebben

Harminc éve nem történt ilyen Kispesten

Lanzafame előtt még az 1986-87-es bajnokság őszi szezonjában, az 5. és a 10. fordulók között volt olyan játékosunk, aki sorozatban hat meccsen volt képes egymás után gólt lőni:

  1. 1986.09.06 // Honvéd – Rába ETO 1-0 g: Détári
  2. 1986.09.12. // Siófok – Bp. Honvéd 2-4 g: Kovács Kálmi (2), Détári, Dajka
  3. 1986.09.20. // Vasas – Bp. Honvéd 2-1 g: Détári
  4. 1986.09.26. // Bp. Honvéd – Békéscsaba 2-1 g: Détári, Fodor
  5. 1986.10.05. // ZTE – Bp. Honvéd 2-3 g: Dajka, Détári, Kovács Kálmi
  6. 1986.10.18. // Bp. Honvéd – Újpesti Dózsa 2-5 g: Dajka, Détári

Azóta semmi. Ha Lanzafame betalál szombaton a Diósgyőr ellen is, akkor tehát még régebbre kell majd visszamenni, mert a Bozsik 1986. november elsejei bajnoki nyitómeccsén, az MTK elleni 2-0-án Kovács Kálmi és Sikesdi szerezték a gólokat, Döme meg nem. (Mondjuk csak két évet, és szintén Détárit fogjuk találni.)

(nyitókép: 1909foto)

Bár idilli a hangulat, de Lanzáért úgyis jönni fog a Fradi – a fotelból úgy látszik legalábbis

Régen sok hazain ott voltam. Aztán már csak elég sokon. Amikor kiestünk a másodosztályba, akkor megint jártam, még vidékre is. Eltelt öt év és már csak a rangadókra mentem, aztán már csak a nemzetközi meccsekre. Na, az sose tetszett. Még pár év és már csak a tévé maradt, ma meg már csak az összefoglaló.

És az ilyen.

„Bár idilli a hangulat, de Lanzáért úgyis jönni fog a Fradi – a fotelból úgy látszik legalábbis” bővebben