Mastodon

Többnapiholtszezon 2022/01/14

Összefoglaló poszt a dolgok lassú történéséről.

2022/01/11

marad a tizenkétcsapatos NB I // jelentette be az MLSZ, vagyis ennyit arról a népszerűen terjedő elméletről, hogy idén minden mindegy, úgyis létszámot emelnek.

  • ellenben // az NB II két lépésben 16 csapatra szűkül, és egészen döbbenetes módon nem a következő szezontól, ahogy szokták volt bevezetni a módosításokat, hanem a következő utánitól, hogy legyen idő felkészülni rá.
  • a bejelentés legjobb rész pedig ez volt // idézem: Az MLSZ elnöksége továbbra sem tett le az OTP Bank Liga létszámának növeléséről. Ennek feltétele a már végbement infrastrukturális fejlődés és pénzügyi stabilitás mellett az akadémiai munka, az utánpótlás-nevelés színvonalának, továbbá a magyar játékosok arányának jelentős növekedése. Ezek megvalósulásáig a jelenlegi lebonyolítási forma marad érvényben.
  • tehát // akkor lehet több csapat, ha több lesz a magyar játékos és a fiatal, de pont a létszám miatt nem lesznek többen, hiszen ki a fene akarna kockáztatni?
  • ja, és a pénzügyi stabilitásról // egyértelműen Bánki Erik jut eszembe, aki nagyjából az idei évre jósolta, hogy az NB I-es és NB II-es klubok piaci alapon lesznek képesek a saját lábukon létezni. Évek óta vinnyogok a röhögéstől, ha visszanézem a fejét, ahogy kimondja ezeket a szavakat. És értitek, ő a parlament gazdasági bizottságának az elnöke, valamint tagja az MLSZ elnökségének. A valóság mindeközben vígan hullahoppozik tüllszoknyában és jól bebaszva a hátsókertben. Gurgulázószmájli.
„Többnapiholtszezon 2022/01/14” bővebben

Napiubi 2022/01/11 összefoglaló

játékoskeringő // az NSO-ig jutott pár név az elmúlt napokban pörgők közül:

  • Petkovic, Marko // jobboldali védő a Topolyából.
  • Asamoah, Samuel // belső középpályás a CSU Craiova 1948-ból.
  • Holender Filip // megfelelő ajánlat esetén a Partizánból.

rajtuk kívül // pletykaszinten hallani egy csatárról és egy középpályásról a magyar bajnokságból, valamint egy középpályásról Ukrajnából.

frissítés 1. // az ukrán közben megjött.
frissítés 2. // Petkovic is.

„Napiubi 2022/01/11 összefoglaló” bővebben

Napiubi 2022/01/10

Samuel Asamoah

játékoskeringő // állítólag (idén ezt a szót tényleg komolyan kell venni) nagyon szeretnénk az FC U Craiova 1948 védekező középpályását, a ghánai Samuel Asamoah-t. (via zte.hu, gsp.ro, transfermarkt)

  • 27 éves korára // nem rossz nyers adatnak, hogy van benne 140 belga egyes (8 gól, 7 gólpassz), 93 belga kettes (10/1), és 20 román egyes (0/2) meccs.
  • mielőtt Romániába // igazolt volna, stabil 20-25 meccses játékos volt a Sint-Truidenben. Viszont érdekesség, hogy a 2020/21-es szezonban a 17. forduló környékén került ki a csapatból, amikor a Sint-Truiden az utolsó helyen állt. Végül sikerült a bennmaradás a belga egyben, azonban Asamoah ezt a lelátóról nézte végig.
  • Romániában // a másik Craiovához igazolt (nem velük játszottunk, sőt, a két klub között komoly vita van arról, hogy melyikük az igazi U Craiova. a sztori annyira kelet-európai, sőt, talán annyira román, hogy érdemes utánaolvasni), itt ismét alapember, viszont a frissen feljutott csapat képtelen elmozdulni a legalsóbb házból.
  • ha jön // nem lesz számára ismeretlen, hogy egy 1,1-1,2 pontos átlagra képes, a tabella végén szenvedő csapatban kell játszania.
„Napiubi 2022/01/10” bővebben

Napikarantén 2022/01/07

elmarad a törökországi edzőtábor // mert annyian (legalább kilencen) koronások az utazó brigádból. (via honvedfc.hu)

vagyis // elég jó ötlet volt engedni a játékosokat ez egész világot körbeutazni a szünetben. Kíváncsi lennék, milyen összefüggés lehet a téli szünetet külföldön töltők és a fertőzöttek listája között.

továbbá // külön érdekelne, hogy a magyar egészségügyi szabályozás hogyan változott az elmúlt időben. Vagyis a fertőzöttek sportorvosiját továbbra is a karantén lejárta, illetve két negatív PCR-teszt után nagyjából egy hónappal adják vissza? Mert ha igen, akkor február közepéig nem nagyon lesz csapatunk sem.

„Napikarantén 2022/01/07” bővebben

Napiubi 2022/01/06

az NSO összefoglalója // bulletekben

  • több koronás van a csapatban // és ha a mai teszten még több lesz, akkor elmaradhat a törökországi edzőtábor.
  • Mezghraniért // fizetett(!) a Felcsút. Mondjuk ezt a Honvéd sem tagadta.
  • Eppelnél // szintén bedobták a diósgyőri lehetőséget.
  • Machach // akár maradhat is.
  • Balogh Norbinál // újra felvetődött, hogy távozhat. Én rettenetesen sajnálnám, az egyik kedvencem, és nem értem miért nem ő játszik elől, és Lukettó mögötte.
  • Vukanovic // mármint a zvezdás szélső úgy néz ki nem jön.
  • Vida Kristopher // viszont lehet.
  • aki kéne // jobb oldali védő és csatár.
  • Bőle // sérült, külön edz.

koronavírus // a Videoton lemondta a spanyolországi edzőtáborát, mert több játékosának is pozitív lett a tesztje. (via vidi.hu)

„Napiubi 2022/01/06” bővebben