Mastodon

Beszámoló helyett időutazás

César Bedeco helyett félidőben Zuigeber.

Tegnap úgy indultam ki a meccsre, a félig tré idő ellenére is, hogy az egyik kedvenc pesti élmény-pályámon lássunk egy felszabadult győzelmet, ünnepeljük meg a sajnos valószínűleg ezüstszínűvé váló érmet (minősített tavaszi önsorsrontásunk eredményeként, még mindig NAGYON keserű vagyok emiatt), aztán vidáman ballagjunk haza.

Nos, lett, ami lett. Ennél „illőbb”, „tipikuskispestibb” visszajutást és búcsút az ótvar másodosztályú évektől rendezni se lehetett volna klasszikusabbat.

Így inkább az Ábelbébi úrral való lelátói eszmecserénktől megihletve, beültem az időgépbe, és elutaztam 2026 októberébe, megnézni, mi lesz akkor a helyzet nálunk, hisz jelenleg sok a kérdőjel.

Az utazástól nem lettem boldogabb.

„Beszámoló helyett időutazás” bővebben

A soha viszont nem látásra, NB II.!

BVSC–Kispest @ Szőnyi út, 16:30

Akkor ennyi volt a másodosztály, kezeiket csókolom. 94 meccs, a kecskeméti duplázással 95. Közel 1100 nap. Sok, rettenetesen sok. Pinezits, Csertői, Laczkó, Feczkó, négy edző három év alatt (plusz Kamber kétszer beugrósként), két tulajdonos, kieső helyen telelés, volt itt minden.

Ma végre vége. Játszunk még egyet gyakorlatilag tét nélkül a BVSC-vel, aztán helló, szia, szevasz, mi megyünk vissza a helyünkre.

„A soha viszont nem látásra, NB II.!” bővebben

Az MLSZ az NB I-es klubok javaslatára bezárta a bajnokságot [frissítve, helyreigazítva]

Jön az osztályozó.

„Az MLSZ az NB I-es klubok javaslatára bezárta a bajnokságot [frissítve, helyreigazítva]” bővebben

Tanmese a feljutásról, valamint a bajnoki rendszer értelmetlenségéről

A kulcs az alsóház.

_elvették április 12-t :(

Nem szép dolog elvenni a szurkolóktól a dupla eredményvárót. És ezt nem csak én gondolom így, hanem az Elnök úr is.

„Tanmese a feljutásról, valamint a bajnoki rendszer értelmetlenségéről” bővebben

Hosszú hét után jó lesz végre meccsre menni

Csákvár–Kispest @ Csákvár, szombat 15:00

Hosszú hét volt. Nem jutott idő se podcastre (terv se volt kivételesen rá), se posztokra. Tegnap például egy egésznapos, szakmailag egészen remek konferenciát tartott az MLSZ Budapesti Igazgatósága (BLSZ) a Magyar futball a XX. század utolsó évtizedeiben címmel, és ott volt jelenésünk – hallgatóként.

Ezt elmesélem.

„Hosszú hét után jó lesz végre meccsre menni” bővebben