Mastodon

Karanténkispest 2020.04.21.

  • Csányit // ellenszavazat nélkül újabb öt évre megválasztották az MLSZ elnökekének. Infrastruktúra, női foci, futsal, bla, bla, bla. (via MLSZ)
  • annyi azért kiderült // hogy ha június 13-ig nem tudják folytatni a bajnokságot, akkor lezárják az idei szezont. További szűk keresztmetszet, hogy az újraindítás előtt három héttel már edzésbe kellene állniuk a játékosoknak, vagyis az elméleti határidő május 23. a bejelentésre. (via index)
  • egyéni foglalkozások // mindenféle szabályokat és korlátozást betartva, tegnap óta újra az akadémián edz a csapat. (via honvedfc.hu) Egyelőre ez még nem foci, csak erőnlét és freestyle, reméljük hamar eljön az az idő is, amikor végre újra egymáshoz érhetnek a srácok. (Uhh, nagyon furcsa ezt így leírni és visszaolvasni, pedig csak a test-test elleni küzdelemről van szó.)
  • kiábrándító futballexport // az NSO lehozott egy anyagot arról, hogy 68 magyar futballista játszott 2019-ben egy másik országban, és ennek nagyjából fele a másik ország élvonalában. És itt meg is állt a történet. Mi annyit tennénk hozzá, hogy megnéztük, a környező országok és Magyarország egymillió lakosra vetítve mennyi élvonalbeli labdarúgót exportált tavaly. Nem árulok el nagy titkot, ha elmondom, hogy csak a lengyelek vannak mögöttünk. A lengyel bajnoksággal.
„Karanténkispest 2020.04.21.” bővebben

Napikispest 2020.01.31. + bértömegsapka

Ugrai, MLSZ, bértömegsapka

  • Ma Ugrait // dobta be a csakfoci hozzánk.
    • (magánvéleményem: nemkéne)
  • az MLSZ megint rárontana a magyar futballra // (via MLSZ)
    • újra egymeccses lesz a Magyar Kupa – mindegy, nálunk mindig azt hiszik, ha átszervezik egy sorozat lebonyolítását, attól majd jobb lesz. Sosem ettől lett jobb.
    • bevezetik a 25-ös keretet, amit csak U19-es játékossal lehet bővíteni // ezzel nincs baj, a csírája már az idei kiírásban is szerepel, az UEFA is hasonló módon szabályozza a nemzetközi sorozatokba nevezést.
    • „A korábbi stratégiai törekvések jegyében növekszik a hazai és a fiatal játékosok ösztönzése, illetve az új a szabályozás a kluboknál korlátozza a játékosok összesített bértömegét.” – na, és itt lesznek a bajok. (Poszt majd később lesz róla, mert ezt a témát nagyon körbe kéne járni, de addig előzetesen pár apróság a hajtás után.)
„Napikispest 2020.01.31. + bértömegsapka” bővebben

Napikispest 2020.01.30.

  • Anel Hadzicról // a csakfoci osztrák forrásra hivatkozva azt írja, hogy már nem tagja a Videoton keretének.
    • itt jegyeznénk meg, hogy a télen előkerült, esetleg a Kispest is érdeklődik iránta. A képességei nyilván megvannak ahhoz, hogy segítsen nekünk (és legalább nem lő gólt ellenünk a kupadöntőben), kérdés, mennyibe fájna a szerződtetése, valamint mennyiben kompatibilis az öltözőnkkel (nevezzük így a futballszemléletünket és játékospolitikánkat, aztán vagy áthallásos, vagy nem).
    • update // (hajtás után screenshot) Hadzic azt írja a csakfocira, hogy fake news.
    • update #2 // a csakfoci is frissítette az eredeti anyagát.
  • egy légióshellyel javult a keret // Tujvel is magyar állampolgár lett. Szevasz, Tomi! (via honvedfc.hu) Innentől kétpofára a halászlét, és áprilisra ki kell rakni a Rubik-kockát!
„Napikispest 2020.01.30.” bővebben

Napikispest 2020.01.29.

  • Aliji két meccset kapott // a FEB-től. (via MLSZ)
    • Fiola felrúgásáért egyébként
      • tőlünk taps és elismerés járt,
      • a világ számos futballkultúrájában pedig kitüntették volna.
  • jegyek a jövő szerdai Fradira //
    • kártyával //
    • kártyával vagy kártya nélkül //
      • csütörtökön, hétfőn és kedden a Futball házban (17-20h között);
      • pénteken és szombaton a Hungárián.
  • drónképek a stadionról // amint lesz időm, felteszem Barla legfrissebb fotóit. Valószínűleg még ma.