Ennyi.
„Győzni kell!” bővebbenMa négy éve, hogy Metalcom lettünk
Valódi sikertörténet.
„Ma négy éve, hogy Metalcom lettünk” bővebbenAz új tulajdonosok az utánpótlásképzés további fejlesztése mellett, az európai kupaszereplést biztosító helyezés elérését tűzték ki célul úgy, hogy közben a klub kiegyensúlyozott és nyereséges gazdálkodása fennmaradjon.
a tulajdonosváltást bejelentő sajtóközlemény második mondata. Ha jól számoljuk, akkor ebből egy kupagyőzelem jött össze.
Lukic védelmében felhozzuk Eppelt
Minap az egyik poszt alatti beszélgetésben felmerült, hogy Lukic teljesítményének melyik értékelése helyesebb: Lukic mindenek felett, vagy Lukic, aki szarik a fejünkre, és akkor focizik, amikor kedve támad?
Teljesen egyértelmű, hogy 2022-ben az utóbbi vonalat vitte, ez látszik az összes mutatóján: 29 meccs, 9 gól, ebből 4 tizenegyes, akciógólt (3) szinte csak a Vasasnak lőtt, tavasszal volt tizenkét meccses góltalansága, a nyári edzőtáborba – a klub is elismerte – gyakorlatilag fogyitáborba ment, annyira elengedte magát.
Mindeközben 2021 őszén és most, 2023 tavaszán megrázta magát, és olyasmit mutat, amit egy vele hasonló fizetési kategóriába eső csatártól elvárnánk alapszinten. Az látszik, hogy nem szakad meg a pályán, egy felesleges lépést sem tesz, kivéve ha reklamálni támad kedve, azonban legalább lövi a gólokat, és gólpasszokat ad.
Viszont mit jelent Lukic az elmúlt évek csatárainak kontextusában?
„Lukic védelmében felhozzuk Eppelt” bővebbenUltras Melonenberg
Amiről a térkép mesél. Helytörténeti szilánkok.
Nem lehet csak úgy ártatlanul kattintgatni az interneten. Most például sikerült belefutni pár 150-250 éves térképbe Kőbánya, Kispest és Pestszentlőrinc környékéről, és kicsit elmélázva felettük, egy csomó érdekes dolgot találtunk.
Igazából az érdekelt minket, hogy a környék mióta lakott, hogy a települések előtt mi volt errefelé? Mocsár? Szántó? Mezőgazdaság? Állattartás? Miazmás?
Aztán addig nézegettük a térképeket, amíg feltűnt egy név: Melonenberg.
„Ultras Melonenberg” bővebbenA fakó védelmében
Mostanában több helyen is belefutottam olyan beszélgetésbe, hogy kellenek a fakók az NB III-ba, vagy sem, hogy minek vannak, ha úgysem juthatnak fel, miközben beleszólnak a bajnoki végeredménybe? Vagy: minek vannak, ha úgyis a nagycsapat játékosai játszanak vissza, és nem a fiatalok? Satöbbi.
Szerencsére és egész véletlenül van egy kimutatásunk a Honvéd NB III-as csapatáról, és bár a vitába nem akarok beszállni, mert szerintem jó, hogy van fakónk NB-s szinten, azért pár adatot megosztanék veletek.
„A fakó védelmében” bővebben