Mastodon

Életjelt adott magáról az elnökség: megválasztották március hónap játékosát!

Csapatbusz viszont még mindig nincs.

Alakul ez.

Szamosi lett március hónap játékosa, jelentették be május 28-án, valamint áprilisra senkit sem neveztek meg, mert nem volt hozzá kiemelkedő teljesítmény (nem látták Tujvelt?!?!??!). Jó ez az elnökség.

Eddig öt hónapra kellett volna valamit mondani, és így sikerült:

  • november: rögtön az első hónap játékosa két hónap játékosa (Csontos és Medgyes), mert nem tudtak dönteni.
  • február: Tujvel, március 25-én, röpke egy hónap átfutással.
  • március: Szamosi, május 28-án, az átfutási idő közben két hónapra nőtt.
  • április: nincs/nem tudtak dönteni, árulták el csak úgy mellékesen szintén május 28-án.
  • május: majd valamikor lesz, pedig az utolsó bajnokink 17-én volt.
„Életjelt adott magáról az elnökség: megválasztották március hónap játékosát!” bővebben

Csak a szokásos: Tujvel

Besegítünk az elnökségnek.

Ez mind szép és jó, Peti, de mi van a március és április hónap játékosával, mi lesz az elnökséggel?

cikoria (@cikoria.net) 2026-05-04T12:27:13.745Z
„Csak a szokásos: Tujvel” bővebben

Két kínzó kérdés a választások után

Viccesnek hangzanak, azonban nem azok.

Vajon a Vagyonvisszaszerzési Hivatal vissza fogja venni a Kispesttől a Bozsik stadiont?Nem tenne rosszat a költségvetésünknek.

cikoria (@cikoria.net) 2026-04-13T14:03:16.730Z

Tavaly novemberben, az elnökség bejelentésekor hangzott el, hogy a Honvéd (azóta: Kispest) saját tulajdonba kapja a Bozsik stadiont és a Honvéd Akadémiát.

Január végén Szijjártó Péter külügyminiszter és a Honvéd elnöke a Nekünk a Kispest podcast vendégeként bejelentette: megtörtént a földhivatali bejegyzés, a stadion és az akadémia a klub tulajdonába került.

„Két kínzó kérdés a választások után” bővebben

Egyre inkább elkezdett érdekelni Leisztinger Tamás

Nézzük az elnökséget egy közösségi klubban gondolkodó szurkoló szemével. Kommentár.

Mint egy falat kenyér, úgy kellett ez az elnökségesdiset imitáló – nevezzük így munkanéven – bohózat. Az elnökségeket választani szokták alulról az olyan szervezeteknél, ahol van értelme a létezésének, és nem felülről kinevezni ott, ahol nincs. Egy cégnek vezetése van, egy társadalmi szervezetnek viszont akár lehet elnöksége is. A Bp. Honvéd a Honvéd FC Kft., könnyen el lehet dönteni, hogy mit jelent esetünkben az elnökség.

Mondjuk az első határozatuk máris egy nagyon fontos, a mindennapjainkat meghatározó döntés: az elnökség tagjai minden hónapban megválasztják a Hónap Játékosát. Neeeeeeeeee, tényleg, neeeeeeeeee, ezt nem hiszem. Komoly? Nem tudom mostanában hogy kell írni, de ez megagigaLOL, esküszöm, fetrengve röhögök. Azonnal értelmet nyert az elnökség! Hónap Játékosa, igen, bazmeg, ez hiányzott Kispestről. Egészen döbbenetes, hogy száztizenhat év alatt senkinek sem jutott eszébe.

„Egyre inkább elkezdett érdekelni Leisztinger Tamás” bővebben

A győzelem napjai jönnek, most semmik vagyunk, de minden leszünk!

Elnökség, szponzor, futsal, csapatbusz, saját ingatlanok.

2019 tavaszán eljött értünk a Nagy Fekete Volga. Azóta nem vagyunk a saját uraink. Hajlunk amerre hajolni kell, és ebbe az is belefér, hogy az állampárt kampányüzeneteit szajkózzuk a klub hivatalos felületein. A NER-nek pontosan ez a lényege. A feltétlen lojalitás a személyekhez, és még véletlenül sem a tartalomhoz.

Ebben az olvasatban tegnap nem történt semmi különleges, hiszen az, hogy formalizálnak egy minisztert egy tartalom nélkül cím birtokosaként (elnök), az ebben a rezsimben semmi, hovatovább egyenesen elvárás. Olyan nincs, hogy te magadtól vagy sikeres, mert minden siker mögött ott kell állnia egy állampárti politikusnak. Tisztára, mint a kommunizmusban. Ha megnyertél egy szavalóversenyt, azt is illett megköszönni a tanácselnök elvtársnak, a pártalapszerv vezetőjének és végső soron az MSZMP vezetésének, népünk bölcs vezetőinek.

„A győzelem napjai jönnek, most semmik vagyunk, de minden leszünk!” bővebben