Mastodon

Napikispest 2022/03/03

  • meccsembere @ Felcsút // Szappanos, Doka, Batik
    • éves összetett // a szokott helyen.
    • nem tört meg a sorozat // miszerint egy új játékos az első meccsén általában azonnal dobogós. Így volt ez tavaly Bardeával, Machach-sal, Petrusenkóval, satöbbi. Petkovic is épphogy csak lecsúszott a debütálásakor. (Vagyis a Vak Reménykedés továbbra is jóbarátunk.)
    • másik töretlen sorozat // hogy Lukettó Vignjevic érkezése óta általában a lista végén szerepel. Láthatóan őt (illetve a szerzett góljaink számát) érintette leginkább, hogy lett edzője a csapatnak.

  • üvegzseb // havi elszámolásunk a közösségi adományokkal elérhető a szokott helyen.
    • külön szeretnénk megköszönni // a hónapban érkezett nagyobb adományt, ami ráadásul a legjobbkor jött, mert pont tegnap kaptunk egy levelet, hogy a szolgáltatás kivezetése miatt

az oldalunkat március végéig el kell költöztetnünk a jelenlegi helyéről.

„Napikispest 2022/03/03” bővebben

Napikispest 2021.10.03.

  • nézőszám vs. Kisvárda // #nemértem, de biztos van rá magyarázat:
    • 3018 // a honvedfc.hu szerint, és
    • 2339 // a kisvardafc.hu és az NSO oldalakon.
    • vajon // ez hogy jött ki? Nem mindhárom helyre a Honvéd az adatközlő?
  • csapatkép // ismét nem készült. Egyre inkább érzem, hogy manapság nem divat ez az – amúgy – szép szokás.
    • viszont // az furcsa, hogy Machach még mindig hiányzik a honlapon a keretet listázó oldalon, pedig most biztos sokan lennének kíváncsiak rá.
    • mondjuk // mindegy is, hiszen Lukic kivételével még azok is a tavalyi mezben szerepelnek ott, akik a nyáron érkeztek.
    • ja és // szeptember közepén volt hír, hogy lesz idei ülő-álló-padon álló soros csapatkép. Ma október három van.
  • kimaradások // éjszaka volt némi leállás, ami kitartott ma délutánig. Ilyesmi előfordulhat még a közeljövőben. Próbálunk szólni előre a @csakblog twitterén, amit a blog oldalsávjában is megjelenítünk.
„Napikispest 2021.10.03.” bővebben

Napigépház 2021.05.14.

  • @Geri // köszi a söröket! Tegnap rámentünk a NE IPÁ-ra, és tényleg erősen benne volt a Yeastside Superside-vonala.
  • offtopic // egyelőre kiszerveztem az oldal szélére (mobilon a posztok utáni részbe) egy gombot, ami egy offtopic felületre navigál. Ott nem a bloghoz rendelt kommentfelületet találjátok, viszont Disqust, és nincs rajta semmiféle moderáció.
    • szövődmény // az offtopicot kéretik ide.
ha nem találnád

Napigépház 2021.03.28.

Úgy látszik, elkerülhetetlen egyfajta érési folyamat, amely során fokozatosan finomításra kerül a moderálási szabályzatunk. A 2011-es publikálását követően a mai tekinthető a harmadik nagyobb változtatásnak a 2016-ban bevezetett tartalmi egység fogalma, és a 2018 óta létező, bár a spamszűrésen túl egyáltalán nem használt közösségi moderálás mellett.

Alapelveink maradtak, és továbbra is hiszünk az emberekben, hiszünk a normakövetésben, hiszünk a jóhiszeműségben és hiszünk a szabadságban. A moderálási elveinket is ezen hittételeinkhez igazítjuk.

A szabályzat mai frissítése hosszas kutatást és mérlegelést követően, a Wikipedia egyes szerkesztői irányelvei alapján született meg. A vadiúj 3. pont lényegi elemei a következők lettek:

  1. jogi fenyegetőzés.
  2. nemkívánt kapcsolatteremtések, illetve az oldalon kívüli felületeken történő zaklatás.
  3. személyes adatokkal visszaélés.
  4. több felhasználó párhuzamos használata.

A szintén vadiúj 4. pont a kommentelési lehetőségek egyoldalú korlátozását vezeti be.

„Napigépház 2021.03.28.” bővebben